Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » 3 funkciós babakocsit mennyire...

3 funkciós babakocsit mennyire tud kihasználni egy október elején született baba? Ti hogy tapasztaltátok?

Figyelt kérdés

Gyakorló anyukákat kérdezek, hátha tudnak segíteni. Új babakocsit szeretnénk az október elején születendő babánknak vásárolni.

Nem városban élünk, hanem külterületen, ezért trolin, villamoson nem fogunk rendszeresen közlekedni, autóval utazunk nagyszülőkhöz.

Max. a védőnőhöz és gyerekorvoshoz tolom el (ha nem lesz 2 méteres hó).

A mózes részt meddig használja egy baba? A hordozó részt szintúgy kérdezem? Tavaszra fog ülni, akkor már az ülőrészt fogjuk inkább rátenni a vázra (gondolom én).

A kérdésem tehát, hogy érdemes-e új kocsit vennünk szerintetek, vagy inkább használtat nézzek? Vagy ne 3 funkciósokban gondolkodjak, hanem külön-külön vásároljam össze a részeit a kocsinak, aszerint, hogy melyiket fogja huzamosabb ideig használni? Lehet mózest nem is kellene venni, hanem csak hordozót és ülőkocsit?

Tanácstalan vagyok :(

Köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalataitokat :)



#babakocsi #3 funkciós #októberi baba
2017. júl. 13. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mózest a fiam kb 3 hónapos koráig használta, mert elkezdte zavarni a fekvés. Utána váltottunk az autós hordozóra, abban elvolt 5-6 hónapos koráig. Ezután sport részre váltottunk.

Nektek könnyebb lesz. Az autós hordozót akár még 7 hónapos korig is tudná használni (még nem ül), de mivel nyár van, nagyon nagyon nagyon durván beizzad a szivacsba. Emiatt váltottunk sportra pl. Azt le lehet dönteni ha kell.


Én legközelebb is 3 részest vennék, mert újszülöttként hiába sétáltunk sokat, tényleg csak 3 hónapig használtuk és ha ezért külön vettünk volna mózest, pénzkidobás lett volna.


Külön külön is vásárolhatsz, de fontos, hogy 1 típus legyen, mert a váz csak 1 típusú részekhez jó.


Ha októberben születik a baba, akkor az őszi szelekre, téli időkre nagyon jó lesz a mózes, jól be tudod takarni benne. De ha van kocsitok akkor adott, hogy jó ha van autós hordozótok is. Tavasztól meg biztosan sport kell majd.


Három lehetőséget látok:

1 - 3 részest vesztek, váltogatjátok.

2 - vesztek egy autós hordozót kocsival együtt, hisz úgy is van kocsitok és vesztek egy sport kocsit is tavaszra később.

3 - mindenből külön vesztek akkor amikor kell.


Mi amúgy használtan vettük a Hauck shopperünket, mi vagyunk a harmadik család aki használja. A mózes abszolút szép, mindenki csak pár hónapig használta, a sport rész az amit már tovább lehet használni. Ha használtan vesztek (amivel szerintem semmi gond nincs) akkor a sport részt nézd meg a legjobban. Azt akár 1-2 éves koráig is használják az anyukák ha csak nem vesznek esernyőset később.

2017. júl. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes válaszod. Segítettél :) Azt hiszem maradok a 3 részesnél és nézegetem a használtakat, hátha találok jót jó áron :)
2017. júl. 13. 15:24
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos az augusztusi gyerekünk az egész telet a mózesben töltötte, 8 hónaposan nőtte ki, de még ekkor se tudott ülni.


6 és 12 hó között tanulnak meg, semmi se garantálja, hogy tavasszal már át teheted, kivéve ha teljesen vízszintesre állíthatót vesztek. A miénk kagylós volt, ami ortopédiailag nem túl szerencsés. Részben ezért, részben azért mert a sport kicsinek is bizonyult (gyakran előfordul a 3 in 1 kocsiknál) vettünk ekkor egy új sportot.

2017. júl. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi elejétől kezdve egy teljesen vízszintesre dönthető, téliesíthető, Peg Perego márkájú sportkocsit használunk. Novemberi a kisfiam. Külön vettünk használtan egy hibátlan autós hordozót (megbízható márkájút, ami amúgy elég borsos árú lett volna újonnan). Nem hiányzott a mózes, szerintem felesleges (a két nagytesónak sem használtunk mózest). Ez az egy babakocsi végig ki fog szolgálni minket, mert könnyű, egybe tolókaros, de esernyőre, kicsire csukható, a sportrész megfordítható, így most még velem szemben ül a pici (hét hónapos), de később megfordítom, hogy előrefele nézzen, ha már inkább kifele kíváncsiskodik. Ezt nem kell később lecserélni esernyőkocsira. Sok szempontot figyelembe véve esett erre a választás, nagyon szeretjük.
2017. júl. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

4-es, melyik típus pontosan a PP-n belül?

Egyébként másodjára én se vennék 3 az egybent.

2017. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5-ös: Peg Perego Pliko Switch Easy Drive a teljes neve:)
2017. júl. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Köszi.

Ismerem. Nekünk nem lett volna végig jó. Annak se magas a háttámlája, mint szinte minden 3 in 1-nek (az easy d is kapható szettben).

2017. júl. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi a mózest sokáig használjuk, igaz, nem babakocsi részeként. Kétszintes a házunk, a hálók fent vannak. Napközben a baba lent a mózesben alszik a nappaliban.

Az autósülés részt kezdetektől használjuk sétálni. Februári baba, így jól be tudtam bugyolálni, kaptam hozzá bundás babazsákot.

A sport részt még nem kezdtük el használni, öt hónapos.

Nekem használt quinny sport buggy van, maxi cosi autós üléssel.

2017. júl. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én kislányom szeptember elején született. Talán április elejéig a mózest használtuk, Hiker kocsink volt, jól elfért benne, mondjuk ő pici baba volt, de nem extrémen. Én szerettem a mózest, mert megvédte még tavasszal a hűvös széltől. Ennek ültethető a mózes része is, vagyis 3 állásban lehet emelni a deréktól felfelé lévő részt, így még az ülni nem tudó baba is tud kicsit kukucskálni, ha csak 1. fokban emeled meg. A hordozó praktikus, csak rá kell pattintani, ha kocsival mentek, a sportrész meg már ugye nagyobb babáknak van. Én nagyon szerettem azt a kocsit, csak azért cseréltük le, mert nehezen fért be a csomagtartóba, most egy esernyőre csukható van, de ezt is eltettem, ha valakinek lesz a családban baba, mert tényleg egy álom jó kocsi. Szóval szerintem nagyon jól kihasználható a 3in1
2017. júl. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9 vagyok, lemaradt, hogy teljesen jó a használt kocsi is, ha megfelelő állapotban van, én 40e-ért vettem, ilyen:

[link]


a #4 a miénk

2017. júl. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!