Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » 9-18 kg-ig autos ules kb....

9-18 kg-ig autos ules kb. hany honapos kortol?

Figyelt kérdés
Lehet buta kerdes, de elso babas vagyok es teljesen tapasztalatlan. A babak mikortol ulnek? Van egy 4 honaposom, aki 7 kg. Mikor 7 honapos lesz el szeretnenk indulni vele egy hosszu utra kocsival (2500 km). A babaulesunk 9 kg-ig hasznalhato. Gyanitom a 7. honapra tuti elerjuk a 9 kg-ot. A kerdesem, hogy ilyen idosen, ha mar a 9kg-tol hasznalhato ulesbe utaztatjuk az mennyire mehterhelo a gerincenek hosszu tavon? Illetve 7 honaposan tud-e olyan stabilan ulni, hogy ilyen ulesben utazzon?
2017. júl. 19. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezt nem tudhatod, hogy mikor fog ülni. A kisfiam csak 10 hónaposan tudott ülni, de már 11 hónaposan felállt. Viszont mindent picit később csinált, kis lusti.

De szerintem ne aggódj, vegyetek olyan gyerekülést, ami több pozícióba dönthető. Legtöbb gyerekülés ilyen. Később is hasznos lesz, ha elaludna útközben.

2017. júl. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet kiszámítani előre.

3 gyermekemből az egyik 5 hónaposan, a másik 8 hónaposan, a harmadik 7 hónaposan ült stabilan.


A súly sem egyértelmű, hisz lelassul a növekedés, 9 hónapos kislányom 8 kg, nem raknám még át a hordozóból, pedig stabilan ül.


Majd meglátod 3 hónap múlva, és az aktuális állapot szerint döntötök majd.

2017. júl. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hsonlo szituacioban voltunk az elso gyerekkel, kb 7 honaposan utaztunk vele 1500 km-t.

Hiaba ult fel 6 honaposan, akkor meg messzirol nem tartott ott, hogy egy ekkora utat vegiguljon, foleg ugy, hogy a nagy reszet ataludta.

A hordozot kinotte mar boven addigra, mert hosszu gyerek volt mar akkor is.

Vegul 0-18 kg kategoriaju gyerekulest vettem neki. Nem szeretem alapban az osszevont sulykategorias uleseket, de mas opcio nem volt, mert a 9-18-sok a mereteihez ugyan illeszkedtek volna, de az igenyeihez nem.

Ez menetirannyal ellentetesen bekotheto volt (ekkora gyereknek ez meg biztonsagosabb) es tobb fokozatban dontheto volt a hattamlaja, igy ha ebren volt es aktiv, akkor kb ult, ha elaludt, vagy pihent, akkor hatradontottem amennyire kellett/lehetett.

2017. júl. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz jó a hordozó, akkor vennetek kéne 0-18as vyerekülést, mert egy ekkora babának még háttal kéne utaznia. Mi 13,5 hósan cseréltük le a hordozót (addigra nőtte ki hosszra), pedig már 9-10 hósan stabilan ült.
2017. júl. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!