Használtok kengurut?

Figyelt kérdés

Ha igen miért? Annyi minden szól ellene. Nekünk mégis az ortopédus mondta, hogy azt hasznàljuk...

De igazából csak az érdekelne, hogy akik kendő/csatos stb helyett kengurut használnak, miért?

(Nem kell leírni, hogy mennyire káros, más mennyivel jobb, tisztában vagyok vele. Tényleg csak eszembe jutott ahogy az ortopédus mondta. Hogy ugyan ki miért dönt mellette.?


2017. okt. 5. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy rendes ortopéd dokit keresnék.
2017. okt. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem ez volt a kérdés...

Ne mond, hogy te már egyáltalán nem látsz senkit kenguruval. Mert én igen. Ennek ellenére nem használok, de le is írtam, hogy az érdekel, ki miért használ, és hogy honnan merült fel e kérdés...

2017. okt. 5. 17:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyik baratnom hasznalt, mert kaptak kettot is. Egy masik anyuka ismerosom is, mert joval olcsobb, mint egy kendo, vagy csatos.
2017. okt. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Erre felé is látni kengurus anyát, kifelé fordított babával is. Hát jellemzően nem épp az értelmiségi réteg, és akkor nagyon finoman fogalmaztam.

Sokszor az az érzésem, hogy a kenguruhoz ingyen jár a cigi, mert tízből kilenc füstöl is közben, kb. ennyire érdekli, mi jó a gyereknek.

2017. okt. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen addig használtuk amíg nem vettünk csatosat.ez kb heti 2 alkalom volt és 20-20 perc.annyira jó volt.

Mivel nekünk nincs autónk így tömegközlekedunk és ha pl esős időben kell menni vagy nagyon nyűgös a gyerek vagy hosszabb távot utazunk ahhoz meg kellett a komolyabb csatos hordozó (nem csak neki kényelmes és egészséges,hanem az én hátam sem megy tönkre úgy mint egy kenguruval).

Nem vagyok a kenguru ellen,mert mint írtam nekünk is ha csak annyira kellett volna akkor nem vettünk volna csatosat.de az tény h a kenguru nem kíméli a hátunkat/derekunkat!

Az ár az más kérdés,mert egy kengurut megveszem akár 6000 forintért,míg egy csatos hordozó 25000 forinttól kezdődik.

Az pedig kimondottan nem ajánlott higy egy kenguruval úgy hordozz h kifele néz a gyermek!rosszul vagyok tőle ha olyat látok az utcán.mindig sajnálom a kicsit benne :(

2017. okt. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
keress másik ortopédust!
2017. okt. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én kisvárosban élek, hát itt 10ből 9en kenguruznak. Na jó, összesen nem láttam még 10 anyukát akinek nem kocsiba volt a gyereke :D de 1 csatosat láttam eddig az egész városban meg talán 2 kendőt. A kenguru volt többségben.

Mondjuk a cigi azszerintem más téma, én az utóbbi időben babakocsival látok rengeteg anyugat pöfékelni, na meg autóban, engem az akaszt ki a legjobban.

2017. okt. 6. 08:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem ezen múlik, hogy kisváros, hanem pl. azon, hogy a védőnő mennyire tájékoztatja az anyákat, van-e jó példa, hordozó klub, stb.

Mi falunk lakunk, de egyáltalán nem ritkaság, ha valaki kendőben viszi a babát, vagy mei taiban vagy hasonlóban. Kengurut itt nem is látni.

Van helyben baba-mama klub, ahol van hordozási tanácsadó, van a közelben hurciklub, ahol tudsz bérelni nagyon olcsón. Szerintem mire a baba megszületik, kb. mindenki tudja, miért nem jó a kenguru.

Mi is kaptunk kengurut kedves rokontól. Megköszöntem, és ennyi. Azt se tudom hol van, szerencsére ők se keresik. :)

2017. okt. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kenguruzni azok szoktak, akik elég igénytelenek ahhoz, hogy elolvassák, megérdeklődjék, végiggondolják, hogy miért válassza a két ugyanolyan árú termék közül az egyiket (azért azt szögezzük le, hogy nekem minimum gyanús, ha egy hordozóeszköz 3 ezer forint újonnan, minthogy babakocsit sem vennék ilyen árkategóriában.)

Egy szóban: igénytelenség, ami miatt valaki a kengurut használja.

Az ortopéd orvosok 99,9%-a nem tájékozott babahordozás terén. Ha babakocsiról kérdezed, ugyanekkora marhaságot fog mondani. Ők nem is akarnak ezzel foglalkozni. Fingjuk nincs, mi a különbség a kenguru és a csatos hordozó között. Maximum, ha a rendelőbe elviszed mindkettőt, belerakjátok a gyereket, és az orvos látja a különbséget, akkor tud valamennyire értelmes választ adni, de ne várj sokat...

A védőnők ebben is tájékozatlanok, nincs továbbképzés, nincs aki megtanítaná nekik. ugyanígy a szoptatással kapcsolatban sincs naprakész információ, szóval sajna az anya igényességén, kitartásán múlik, hogy azonnal tápszerezi a gyereket, vagy előtte megpróbál más lehetőségeket is. Ilyen téren ne az orvostól, védőnőtől várj naprakész információt (sajnos!!!! Sőt, ez felháborító, de így van :-s )

2017. nov. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!