Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használtok kengurut? Mire...

Használtok kengurut? Mire kell figyelni vásárláskor? (Hason/háton hordható, szembe legyen a babó cipeléskor vagy háttal, állíthatóság)

Figyelt kérdés
Szeretnék vásárolni valami kengurut. Természetesen nem elsődleges hordozásra, csak ha mondjuk gyorsan ki kell szaladni a közértbe v. gyógyszertárba... 4 hónapos a babám. Köszi a véleményeket!
2009. márc. 10. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Én kenguru helyett inkább kendőt használtam, ami sokkal kényelmesebb nekem is, nem fájt tőle a hátam(még most is használjuk, a baba 10 kg.), de volt kengurunk is. Elsősorban szemben legyen veled a baba, de a legtöbb kengurut lehet így is úgy is használni. Másodszor tartsa baba fejét és hátát rendesen, de ha akar kilásson belőle a baba, mert különben tiltakozni fog!

Remélem tudtam segíteni.

2009. márc. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én kengurut vettem,mert szerintem egyszerúbb a használata.Szerintem fontos hogy arca feléd,és kifelé is tudd bele rakni, és tapasztalatból, inkább szánj rá kicsivel több pénzt,és olyat vegyél ami a derekadat is megtámasztja.Én úgy gondoltam,hogy áááá nem kell az,és jobb a kicsivel olcsóbb is.De most azért hiányzik az a derék pánt.Főleg minél nagyobb a pici,és minél jobban terheli a gerinced
2009. márc. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Mostanában volt időm körbejárni a témát (itt is), és a Mei Tai mellett döntöttem. Azt olvastam, jobban tartja az újszülöttek gerincét is, és ortopéd orvosok ajánlják. Előnye a gyűrűs kendővel szemben, hogy annál egyoldali az anya terhelése. A normál hordozókendővel szemben, hogy az 5 méter (vagy majdnem 5), pl. nyáron a ruhán felül meggondolandó. A kengururól több olyan vélemény olvastam, hogy megvették de nem használják. Mi is egy használtat kaptunk, valahogy olyan furcsán ült benne, nem használtam, inkább kézben fogtam eddig. Javaslom, nézz körül Te is, mielőtt megveszed!

Egy 5 hós baba anyukája

2009. márc. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!