Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen babakocsit ajánlotok?

Milyen babakocsit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Babakocsi vásárlás előtt állunk, a 3in1 fogott meg minket leginkább. Használtan szeretnénk venni, mire figyeljünk? Mi kényelmes a babának? Mi árt neki? Melyik részét meddig lehet használni? Tapasztalatokra lennénk kíváncsiak! :)

2018. jan. 16. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekünk a Peg Perego Book Plus vált be.


Még vásárlás előtt elmentünk egy nagyobb boltba, ahol elég sok kocsit kipróbáltunk. Tetszett, hogy nem túl nehéz, nagyon könnyű irányítani, és nagy a mózese. Ezután megnéztük használtan is, így végül féláron sikerült hozzájutnunk. Nem tudom, hány gyereket szolgált ki előtte, de nálunk még mindig bírja.


Amit sajnálok, hogy nincs benne lengéscsillapító, mert párszor megyek macskakövön, ott eléggé rázkódik (mondjuk a baba nagyon élvezi).


A mózest szerintem még tudjuk használni féléves koráig, a kagylósülés már kezd kicsi lenni (most 4 hónapos a baba). A kagylóst csak autóban vettük elő, a levegőre mindig mózesben vittem, mert szerettem volna, ha vízszintben van a háta. A másik ülését még nem használtuk, így arról nincs tapasztalatom.

2018. jan. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mik a szempontok? Normális utak vannak a kőrnyéken? Hol fogjátok tárolni? Autótok csomagtartójába kell tárolni? Ha igen mekkora a csomagtartó? Tömegközlekedni kell majd vele? Ajtók nem túl keskenyek felétek?


Nekünk hauck viper 3:1ben van, töléletes babakocsi nekünk nincs. Van járda mindenhol de olyan amilyen, egy nagy felfújható kerekű babakocsival jobb lenne közlekedni csak nem bírnám fel-le cipelni 1 emeletet. Ez a hauck viper 10 kg sincs. Azért a 3 centis kerekű babakocsiknál jobban elmegy, nagy kereke van csak hát műanyag. Tömegközlekedéshez is számít a súly.

6 hósan nőtte ki a mózest a kislányom 68 centi hosszal. Más baba 4 hósan ennyi megint más meg 9 hósan. Úgyhogy ezt nem lehet megmondani. A hordozója hiába bír 13 kilóig, hosszba szintén 5-6 hósan lett kicsi.

Hátránya, hogy nem átfordítható a tolókar és a sportrész is csak 1 irányba tehető fel dehát tudtuk, hogy nekünk nem lesz tökéletes kocsi úgy sem.



Első babámmal annó abc design 2009 volt, na az bárhol elment. Hö, jég, aprókavics, mindegy. Csak nem fértünk be a patikába meg buszra se mertünk felszállni vele, 15 kg felett volt szerintem. Akkor még földszinti tároló is volt úgyhogy ezzel viszont nem volt gond.

2018. jan. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az utak viszonylag jók, családi házban lakunk, nem kellene sokat cipelni. Tömegközlekedni se kell vele. Az ajtók pedig nagyok.

2018. jan. 16. 12:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi újonnan egy CAM Dinamico Up babakocsit vettünk. Teljesen elégedett vagyok vele, mindent tud ami szempont volt.

Viszont használtan is vettünk egy babakocsit ami hardcore terepre (túra, futás) jó, az egy Jané 3 kerekű kocsi sportrésszel, mátrix hordozóval (autós ülés és mózeskosár egyben). Az egyetlen hátránya, hogy nem lehet elöl bolygósítani a kerekét. Ha tudtam volna, hogy ilyen jó minőségű kocsit lehet kifogni használtan, 30 ezerért, nem vettük volna meg meg majd' 200 ezerért a másikat.

Szóval ha használtban gondolkodtok, akkor pl a Jané márkát melegen ajánlom. :)

2018. jan. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor elég csak az állapotára figyelni, a kerekek mennyire kopottak pl. És jó, ha a sportrész vagy 2 irányból rátehető vagy mégjobb, ha a tolókar állítható. Fix kerekűt inkább ne. Azzal nehéz közlekedni. Kényelmesebb a bolygósított. Szerintem az is praktikus, ha a sportrész háttámlája hevederrel állítható. Nekünk az első kocsi nem olyan volt, 3 fokozat volt benne, úgyhogy amíg nem ült magától nem tudtam megemelni a háttámláját pedig 6-7 hósan szeretett volna már kilátni belőle. Hevederrel tudsz csak nagyon keveset állítani rajta, ami még nem az ültetés kategória.
2018. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekunk eloszor egy giordani ethos trio tipusu kocsink volt.sogornomek adtak oda,a mienk volt a 3. Gyerkoc akit kiszolgalt.

Irtora szuper megoldas volt rajta,hogy mindharom resze 360°ban forgathato volt.igy akar menet kozben is fel pillanat alatt meg tudtam forditani.mas markaknak is van ilyen kocsijuk(hauck,cicco es meg valamelyik,de annak nem jut eszembe a neve)

Ennek a kocsinak a mozeset 3-4hos kora kozott csereltem le a sportra.kagylos volt a sport,es a rendes fokozatok mellett hevederrel is allithato volt pluszban,igy ahogy mas valaszolo mar irta,eleinte(kb 5 hos kora utan)csak hevederrel eltem piciket feljebb.

A sportot vegul 10 hosan vegig erte,de o joval nagyobb gyerek mint az atlag.a hordozot is kb 10 hos koraig tudtuk hasznalni.

Utana meg tovabb adtuk ismerosnek,ok is sokaig hasznaltak meg.

Azota bebettot hasznalunk,es egy alom ez a kocsi.igaz,hogy dognehez.kb mint egy tank.de oriasi az ulese,a kupolaja ulo helyzetben a karfaig leer.a kerekei oriasiak,nagyon jol birjak a strapat.

Bebettok kozott is nezz szet.a mienk nico s line,ez csak sport de ugy tudom van ehez is mozes es hordi is.

2018. jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönjuk!

Olyanon is gondolkodtunk, hogy 2 az 1ben, plusz venni hordozót, de abból csak az tetszik amelyiknél külön van a mózes és a sport rész, nem az amit át lehet alakítani. Rövidebb út kocsival a bevásárlás, hosszabb meg alapból olyan, hogy vinni kell a mózest, mert pár órát eltart. Így nem lenne baj ha nem rögzíthető a vázra a hordozó.


Viszont találtunk olyan ülést kocsiba, ami 0-25kg-ig használható. Arról vélemény? Jó lehete? :)

2018. jan. 16. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!