Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen gyerekülést vegyünk,...

Milyen gyerekülést vegyünk, noname isofixes vagy márkásabb nem isofixes?

Figyelt kérdés

Ezt a kettőt néztük:

[link]

[link]


2018. márc. 2. 15:01
1 2
 11/20 szodaspatron ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy isofixes vagy nem, hanem hogy helyesen van beszerelve az autóba, passzol az ülés a gyerekhez és az autóhoz is. Négy éves kor alatt nálam csak menetiránynak háttal beköthető jöhet szóba, mert az öt pontos biztonsági öv menetiránynak megegyezően nyaktörés miatt életveszélyes, a pajzsosból meg simán kieshet a gyerek. Megbízható márka a BeSafe, Cybex, Römer, axkid, recaro, concorde, joie, maxicosi, gb vaya, Takata, de csak háttal
2018. márc. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Aztán milyen ülés az utolsó, amibe egy 4 éves gyereket be tudsz kötni háttal és egy átlag autóba be is fér? Mondanál példákat?

Én is olvastam ezt a tanácsot de megoldást nem találtam rá, úgyhogy most vettünk Römer Duo plust. Isofix rögzítés sikerült, tényleg sokkal stabilabb így. De lehet, hogy övvel is bekötöm, az a tuti. ADAC teszten jól szerepelt, azért választottuk.

2018. máj. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 szodaspatron ***** válasza:
Az utolsó sorban írtam a márkákat. Nem értem egyébként, mért olyan lehetetlen elképzelni egy négy éves gyereket háttal utazni? Nem fér el a lába? Nem a l*faszt nem. Nem lehet normálisan elférni az előtte lévő ülésen? De igen el lehet. Ahova egy menetiránynak megegyezően bekötött ülés befér, oda befér egy háttal köthető is. Ugyanis egy menetiránynak megegyezően kötött ülésben ülve a gyerek orra és az előző ülés háttámlája között 45 cm-nek biztonsági okokból lennie kell.
2018. máj. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 szodaspatron ***** válasza:
Vagy isofixxel vagy övvel kötünk be egy ülést, mindhettőt használni nem tuti dolog, hanem hülyeség. Egyébként mi egy átlag autó? Mert egy 2003as fordom van egy axkid minikiddel...
2018. máj. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
hát én nem láttam még olyan ülést, ami egy 3-4 éves gyerknek lábnál elég nagy lenne háttal bekötve és nem gyűrné fel a lábait. Az általad linkeltek sem olyanok, hiába mondod.
2018. máj. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 szodaspatron ***** válasza:

Ja ne várd, hogy nyújtott lábbal üljön a gyerek :D

Teljesen kényelmes törökülésben, vagy felhúzott lábakkal, vagy oldalra kitett lábakkal, vagy a háttámlára támasztott lábakkal. Sokkal kényelmesebb így egy 6 órás út, mintha egy menetiránynak megegyezően kötött ülésből lógnának a gyerek lábai a semmibe. És az anyósülésen is el lehet férni. De nem foglak tudni meggyőzni tudom.

2018. máj. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Márkákat írtál de nem konkrét háttal beköthető ülést. Elméletileg tényleg nagyon jó lenne, de gyakorlatilag kivitelezhetetlen, nem fér el a lába.
2018. máj. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Vagy isofixxel vagy övvel kötünk be egy ülést, mindhettőt használni nem tuti dolog, hanem hülyeség."


Már miért lenne hülyeség?

Még a Top Tether rögzítő pánt vásárlásán is gondolkodom. Ezt az ülést övvel, isofixszel és kiegészítésnek top tetherrel is lehet rögzíteni és szerencsére az autónk is tudja mindegyiket. Akkor miért baj ha használjuk?

2018. máj. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 szodaspatron ***** válasza:

Mert vagy isofix vagy öv. Ha van top tether lehetőség, akkor viszont élj vele, most hirtelen nem találom a videót hogy miért, de délután megkeresem és belinkelem.


Egy Axkid minikidben 128as ruhaméretig vígan elfér a gyerek, és az anyósülésen is elfér egy 180as felnőtt ( magasabb ismerősünk nincs :D)

Römer max way 122es ruhaméretig passzol, kicsit több helyet foglal, mint a minikid, de meg mindig nem vészes. Na de a BeSafe izi plus tényleg halál hely szempontjából. Ezek 25 kg-ig jók.


18kg-s vagy 105 centis ülések:

Mind az 5 féle Cybex sirona

GB vaya

Römer maxfix II

Römer dualfix

Diono radian 5

Recaro zero

Joie i-anchor

Joie spin 360

Concord reverso

Nachfolger HY5

Maxi cosi 2wayperarl

Meg van még BeSafe 18kg-ig vagy 105 centiig több féle, de szók inkább tényleg nagyobb autóba.

2018. máj. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 szodaspatron ***** válasza:

[link]

Ezaz. És bocsi, nem 45, hanem 55cm az a bizonyos távolság.

2018. máj. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!