Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Hordozó mamik! Mi a véleményet...

Hordozó mamik! Mi a véleményetek erről a kengururól?

Figyelt kérdés

[link]


Nem igazán van tapasztalatom a témában ezért kérném a segítségeteket. Szeretnék valami "divatosabb" darabot de fogalmam sincs hogy mi alapján kell választani típust. Ez tetszett meg amit linkeltem, a babám 2 hónapos és 5 kg. Szerintetek ez jó? Vagy mikortól ajánljátok? Esetleg már most is használhatnánk kisebb sétákhoz amikor a kutyát sétáltatom?


Előre is köszönöm mindenki segítségét. :))



2018. jún. 23. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kengurut ne!

Nagyon káros, nem tartja a babát megfelelően, nem támasztja a hátát pontról pontra. A kifelé hordozás is ugyanígy, káros.

Két hós babának szövött kendő, karikás kendő vagy esetleg mei tai való. Hamarosan már hibrid és csatos is.

Hordozós klub, hordozási tanácsadó van a közeletekben? Nagyon sok facebookos csoportban is kapsz ehhez szakszerű segítséget.

2018. jún. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van, kenguruból nem jó semmilyen.

Babahordozás - kérdések és válaszok csoport facebookon sokat segít!

2018. jún. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A terpesze nem állítható, sose fogja ott alátámasztani, ahol kell. A háta merev és vastag: ülni nem tudó baba összerogy benne, mert nem támasztja a hátát pontról pontra. Mire ülni tud, addigra olyan nehéz a popója, hogy a vékony pánt miatt le fog szakadni a vállad, hátad és a derekad.

A képen kb. 9 hónapos babával mutatják be. A hossza se állítható: 2 hónapos picinek nem fog kijátszani a feje. Hogy kap levegőt?

Ezenkívül vastag és fekete: így nyáron kb. olyan mindkettőtöknek, mint a szauna. Rövid távon se kényelmes, hosszú távon szerintem veszélyes is: ekkora baba hőháztartása még fejletlen, nem tudja kellően hűteni magát, kiizzad, ha elalszik és nem iszik egy órán át, ki is száradhat.


Rengeteg divatos kendő létezik, millió mintával, a biopamuttól kezdve kevert anyagokig mindenféle. Rugalmas, szövött, karikás: ezek a legjobbak, nem csak a babának, hanem neked is! Hosszú távon nagyon fontos, hogy osztja el a terhet és mennyi ideig tudod gond nélkül viselni.

Vannak, akik többféle kendőt is beszereznek, hogy minden ruhához legyen, ami illik, ha fontos a megjelenés. Nekem csal egy van, de olyan színekben, ami passzol a ruhatáramhoz, a stílusomhoz, és fiús is. Nőből vagyunk, akármit nem fogunk felvenni. ;)

2018. jún. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Így képről nem tűnik rossznak, ha megfogod érzed, hogy mennyire puha. Bár szerintem ennyi pénzt nem ér :-) Mi Bondolinot használtunk 3 hetes kortól, azt imádtam én is, meg a gyerek is, sok ergonómikus és szép tsrmék van, még nézegetnék, ez jó támpont: [link]
2018. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat főleg a hosszú mindenre kitérőt. Most épp a webshopot nézegetem amit az utolsó linkelt, nagyon szuper köszönöm szépen. :))
2018. jún. 23. 22:21
 6/7 anonim ***** válasza:

én a lujzusokat szerettem meg a liliputit. Ha mindenképp felcsatolhatósat szeretnél, olyat vegyél, ami kendő anyagból van

[link]


de a fent említett fészes csoport sokat tud segíteni

2018. jún. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kendőbarát vagyok, de megkérem az előttem szólókat, hogy mielőtt kommentelnek, nézzék meg a linken levő "kengurut".

A Cybex az egyetlen olyan kengurugyártó, aki lassan (rohadt lassan) idomul a modern elvárásokhoz. Ez a hordozó már egészen hasonlít egy csatos hordozóra. Nem tapiztam ezt a fajtát, de sokkal jobban néz ki a baba benne, mint a láblógatósokban. Szóval totyogó gyerekkel akár még jó is lehet - de: nem tudom, hogy akkora gyereknek még jó-e a méret egyáltalán, állítható-e a terpesze/body része? Ha nem, akkor pénzkidobás :-(

2 hónapos babának még én is szövött kendőt ajánlanék. (A Wrapsody nagyon könnyen köthető, viszonylag olcsó, használtan is próbálj rákeresni, és én még a 20 kilós gyerekem is belepróbáltam kíváncsiságból, meg se moccant a kendő, szóval jóféle ;-) )

Nagyobb gyereknél is fontos az ölelős, szivacs nélküli bodi rész, ha elalszik, akkor ne lifegjen benne a gerince.

Amúgy tényleg meglepetés, hogy a Cybex javul. Határozottan. Még mindig nem tökéletes, de kezdik kapizsgálni :-D

Jó babázást!!!

2018. szept. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!