Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Van olyan, hogy túlzásba vitt...

Van olyan, hogy túlzásba vitt hordozás?

Figyelt kérdés

Van olyan baba, akinek kára származott a sok hordozásból? Pl megkésett mozgásfejlődés vagy hasonló.

Ja, és mire mindanátok azt, hogy túl sok? 0-4 hónapos kor között.


2018. okt. 13. 09:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Ha minden ébren töltött percében hordozod, az már biztos árt. Szerintem.

Bár a hordozósok még erről is azt mondják, hogy nem árt.

2018. okt. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Ha nincs eleget hason, sokkal lassabban fognak megerősödni a mozgásokhoz szükséges izmai, így szerintem túlzásba lehet vinni.
2018. okt. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%
Ha egy állandóan síró, kézben alvó babáról beszélünk, akkor az egész napos hordozás se veti vissza a fejlődését, mert úgyse hason töltené az időt. Azt meg nem hiszem, hogy egy csendben nézelődő babát bárki is 0-24 órában hordozna.
2018. okt. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Mindent túlzásba lehet vinni. Még a szeretet, gondoskodást is...


Jó példát írtak felettem már. A hordozás amúgy szerintem még nem elég régi, ahhoz, hogy messzemenő következtetéseket lehessen levonni. (Még akkor sem ha az afrikai törzsekben évszázadok óta ez a szokás, őket ugyanis nem vizsgálta senki, pláne nem nyugati orvoslási elvárásokkal).

Most mindenki a kengurúra köpköd, én elhiszem, hogy nem a legmegfelelőbb. Én sem tenném bele a gyerekem, de lássuk be, sokan felnőttünk úgy, hogy kenguruba raktak és kutyabajunk. Újabb 40 év és lehet, hogy ugyanez lesz a konklúzió a kendőkkel.


Mint mindenben igaz szerintem itt is, a mérték az érték.

2018. okt. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

Én eléggé hordozáspárti vagyok, hordoztam a lányomat, fogom a születendő fiamat is, de szerintem igen, túlzásba lehet vinni. Mondjuk mikor anyuka a kendőmániáját erőlteti a gyerekre, és szerencsétlen hiába jelzi egyértelműen, hogy szeretné, ha kivennék, csakazértsem. Sajnos láttam ilyet, bár már nagyobb babánál, aki kúszott-mászott volna.

Igazából az a 0-4 hónapos kor, amit írsz, még elég pici, szóval őt még valószínűleg annyira nem lehet korlátozni sok mindenben, ha meg amúgy igényli a testközelséget, és úgyis folyton cipelni kéne, akkor már értelmesebb a kendő szerintem. Ettől függetlenül igen, szerintem otthon kéne próbálkozni mással lekötni, hasra tenni időnként. Lányommal ennyi idősen nagy hurcisok voltunk, de az ágyon hasalva is le lehetett foglalni azért, mutogattam neki dolgokat stb. Valahol ott érzem a túlzást már, hogy látom néha, hogy egyes anyukák nem is nagyon próbálkoznak, egyszerűbb berakni a kendőbe, és akkor csönd van.

2018. okt. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Napi 4 órát biztosan kendőzünk, de van, hogy 6-ot. Az az igazság, hogy nagyon nyugtalanul alszik. Ha csak ágyban alszik, akkor kb 15 perc az alvása. Felébred, elvan egy kicsit, majd megint altatni kell. Ha kézben van, jókat alszik. Na meg kendőben és mozgó babakocsiban. 2,5 hónapos
2018. okt. 13. 11:04
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Kérdés, hogy melyik fél részéről túlzás...nyilván a gyereknek jó, te meg majd legkésőbb féléves kora körül, mikor már 5kg felett van elgondolkozol, hogy neked jó volt-e kendőzni 4-6 órát.
2018. okt. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha amúgy sokat teszed hasra akkor nyilván jó neki.Viszont ismeretségi körünkben volt anyuka aki sokat hordta a babáját és 9 hónapos kora körül el kellett kezdeni dévényi és gyógytornára hordani, mert rövidültek az izma is se kúszni,se mászni,sem ülni nem tud holott már 10 hónapos elmúlt.Mindent túlzásba lehet vinni.Jót akarsz a babádnak, de ahhoz, hogy a mozgásfejlődése elinduljon fejlődjenek az izmai kell, hogy kis játszószőnyegre téve edződjön.Kezd el hozzá szoktatni, mert szüksége van rá a testének.
2018. okt. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a napi 6 óra nagyon sok, jártunk dévényeshez, mert nem emelte a fejét a kislányom, kb. 3.-4. hónapos korában mondtam a gyógytornásznak, hogy, vennék valamilyen hordozót és azt mondta, hogy ne vegyek, tegyem inkább ki egy nagy paplanra és ne kössem magamra házimunka közben, mert ezzel hátráltatnám a mozgásfejlődését, vettünk egyébként egy csatos hordozót, de kb. 1 héten kétszer használtuk 1 órára.
2018. okt. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A kendőben töltött idő 95%-ában alszik. Mivel másként nem nyugodt az alvása. Én meg közben teszem ugye a dolgom. Persze van hason is, szerintem ügyesen tartja a fejét. Na meg legtöbbet háton vagy pihenőszékben.
2018. okt. 13. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!