Totyogóra napszemüveget?

Figyelt kérdés

Elég sok gyereken látok napszemüveget.(1-2 év közöttieken)

Eddig eszembe se jutott, hogy vegyek a gyerekemnek (én sem szeretem hordani), de most elgondolkodtam, hogy kellene-e valami védelem a szemének is.

Nektek mi a véleményetek: kell-e kicsi gyereknek napszemüveg vagy nem?


2020. máj. 23. 21:00
A kérdező szavazást indított:
Kell
Nem kell
29 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Állítólag a napfény ellen nem kell védeni, csak a csillogó hó és a csillogó víz ellen. Ennek ellenére én még az 5 hónapos fiamra is adok, ha besüt a nap a babakocsiba.
2020. máj. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Felesleges. 😊
2020. máj. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
2,5 éves a fiam. Az autóba vettem neki, mert még nem sikerült igazán mindent kivédő napellenzőt vennem és úgy gondoltam egy próbát megér. El van vele és legalább tudok mondani neki vmit mikor elkezd veszekedni a Nappal.
2020. máj. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Ártani nem árt. Csak viselje el. Lányomra például nem lehet ráadni, azonnal leveszi magáról.
2020. máj. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak uv-szűrőset vegyél neki, mert egyébként többet árt, mint használ. Képzeld el a következőt: besötétítesz a szemnek. Erre a reakció: kitágul a pupilla! Tehát több fény jut be a szembe. Több uv. Szóval csak uv-szűrőset vegyél, ha veszel.
2020. máj. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekem mind a 3 gyerekemnek kék szeme van , a szemorvos minél kisebb kortól ajánlotta a napszemüveget,
2020. máj. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én párszor adtam a két evesre, de azt vettem észre, hogy máshogy érzékeli benne a teret és elesik, nekimegy dolgoknak. Egyébként ezzel én is így vagyok, valahogy a sötétebb miatt romlik a térérzékelésem. Nekem a fejem is fáj benne, de ez nálam akkor is így van, ha félhomály van, pl esteledik.
2020. máj. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, mint az elôzô hozzászóló, az én térérzékelésemet is hazavágja a napszemüveg. Amikor pár éve próbálkoztam vele, majdnem elestem, mikor leléptem a padkáról, mert sokkal alacsonyabbnak láttam, mint amekkora valójában volt. Én azóta nem hordom, és a gyerekekre sem adok, bár nekik szerencsére barna szemük van (az enyém kék).
2020. jún. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!