Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 16 éves fiúgyerek önkifejező...

16 éves fiúgyerek önkifejező megnyilvánulásai. Mire utalnak ezek a neveltetéséből kifolyólag?

Figyelt kérdés

Már általános iskolában is elkezdődött nála ez, most kezd egyre jobban előjönni, ami....megmondom kicsit zavar, talán azért, mert én nem ilyen vagyok.

Párom gyerekéről van szó, a párom sem ilyen, de a gyerkőce...divatjelleggel fejtetőn a napszemüveg, még a szobában is, de valami borzalmasan néz ki a szemüveg is, mint ami egy sci-fi filmből került elő, meg a tetoválásokhoz is elkezdett vonzódni, firkálja össze magát, nem tudom hogy működik ez, meg mikkel.

Honnan látta ezt, vagy mitől ilyen ő, amikor az anyja egyáltalán nem.

Annyit tudok, látok, hogy a nagyszülők kényeztették el nagyon a gyereket, sosem szóltak rá semmiért, és bármit csinált, dicséretet kapott, annyira körülrajongták mindig, mint valami világsztárt. Most meg persze nagyon rosszul teljesít a középiskolában, és nem érti a gyerek, miért, kollégiumból jár be. De a nagyszülei sem ilyenek, ők is inkább szerény, hétköznapibb módon öltözködnek, viselkednek.

Ha megyünk valahova, látom, hogy sok embernek ez nagyon nem tetszik, és kissé aggódok, nehogy baj legyen akkor, amikor nincs ott vele valamilyen ismerőse.

Én nem akarok szólni neki, az anyjának már mondtam, de semmi változás.



2014. jún. 9. 07:29
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
80%

Nos, az en fejemben is van napszemüveg mindenütt - hajpántot helyett használom, nem érzem magam földönkívülinek emiatt.... A gyerekem meg szeretne tetoválást, de 10 évesen csak nem kellene, igy vettem neki tattoo tollat, ami par nap alatt lekötik.

Nem igazán értem mi a problémád.

2014. jún. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
62%
Az ilyen korú gyerekkel sokat kell foglalkozni a szülőknek, hogy lásson más értékeket is, ne csak azt, amit az ő korosztálya értéknek tart. Ez sajnos többnyire elmarad és a szülők nem fordítanak kellő időt a gyerekükre.
2014. jún. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos most a fiatalok egymást hülyítik az ilyen divatokkal. Aki kicsit gyengébb jellem, és nem tud nemet mondani, az beáll a sorba, különben kiközösítik.

Nem feltétlenül a családból kell ennek jönnie, ebben a korban a kortárscsoport befolyása ezerszer nagyobb.

Sajnos úgy tűnik, rossz társaságba került. Ha a fejetek tetejére álltok is, akkor sem fog inkább rátok hallgatni, mint a barátaira.

Kis korban lehet egy gyereket úgy megerősíteni, hogy saját véleménye legyen, és remélni, hogy ez tinikorban is kitart. De még ez sem működik mindig. :(

Most csak remélni lehet, hogy idővel észhez tér, és addig sem csinál semmi olyat, aminek a hatása visszafordíthatatlan. (Még a napszemüveg legyen a legnagyobb gond.)

2014. jún. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
92%

"16 éves fiúgyerek önkifejező megnyilvánulásai. Mire utalnak ezek a neveltetéséből kifolyólag?" - Az önkifejezés minden korabelinél létezett, csak nálatok dauerolt haj, ladából üvöltő Beatles, stb formájában.

"megmondom kicsit zavar, talán azért, mert én nem ilyen vagyok" - gondolom a te stílusod is zavarja őt.

"Párom gyerekéről van szó" - Engem eléggé idegesített volna, ha két szülő helyett három "okoskodik" bele az életembe.

"Annyit tudok, látok, hogy a nagyszülők kényeztették el" - Velük él? Vagy csak havonta egyszer ott tölt egy hétvégét, amikor sütit nyomnak belé?

"nagyon rosszul teljesít...kollégiumból jár be" - bulik, csajok, pia, nálunk is így volt.

"Én nem akarok szólni neki, az anyjának már mondtam" - Akkor megtettél mindent, amit normális kereteken belül meg lehet. Anyja tud róla, apja tud róla.

2014. jún. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
86%
Ez amit leírtál elég nagy zagyvaság. Azért aggódsz, mert a feje tetején hordja a napszemüveget, meg mert tetszenek neki a tetoválások? Ez minden fiatalra jellemző. Mi az, hogy sok embernek nem tetszik? Kinek, hol? Persze, hogy a nagyszülei nem úgy öltözködnek mint az unoka. "Mire utalnak ezek a neveltetéséből kifolyólag?" Ennek a kérdésnek meg végképp semmi értelme.
2014. jún. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
87%
Remélem az én fiaimmal ezek lesznek a legnagyobb problémák.
2014. jún. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Nos igen, aki ezeket tartja szimpatikusnak, nyilván nem értik a kérdést, mondjuk azt végképp nem értem, egy suhanc minek ír választ egy ilyen kategóriába?

Nem nem bömböltettem Beatlest Ladából.


Amiért is nem szimpatizálok ezekkel a dolgokkal, mert olyan helyen dolgozom, ahol a vezetőségnél látom, hogy állnak az "ilyen" emberekhez.

És amilyen pályára lesz állítva a gyerkőc, mert ehhez lesz kedve, ott ezt nem nagyon fogják tolerálni.

Kinek ez tetszik, kinek az, nem vagyunk egyformák, én ezeket a jegyeket sosem tartottam az értelmesebb réteg megnyilvánulásának. De a környezetemben élők sem.

2014. jún. 9. 09:56
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

"mondjuk azt végképp nem értem, egy suhanc minek ír választ egy ilyen kategóriába?"


Melyik válaszrol gondolod, hogy suhanc irta?

2014. jún. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
a 4-esre.
2014. jún. 9. 10:07
 10/34 anonim ***** válasza:
82%
Mert milyen helyen dolgozol? Miért kellene a párod gyerekének, a te munkahelyed normáihoz alkalmazkodni?
2014. jún. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!