Anyukák, ti milyen áron szoktatok eladni a gyerekek kinőtt ruháit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem az lenne, hogy aki jártas a gyerekruhák eladásában, esetleg vásárolni szokott, ti milyen árat szoktatok kérni, vagy mi az az ár, amiért megvennéd gyerekruhákat?


Természetesen nem agyonhasznált, kifakult, foltos,.. stb. darabokra gondolok, hanem amit kinőtt/átnőtt a gyerkőc.

Ami akár óvódába is jó, nem pedig otthoni, “játszós”.


Farmer, melegítő, hosszú-rövidujjú. Leginkább, ami érdekel.


Nézegettem facebook csoportokat, de nagyon szélsőséges.

Én is szívesen vennék, de van, amit eladnék.


2020. szept. 28. 16:14
1 2
 1/15 Derjaderja ***** válasza:
90%

Hát nagyon márkafüggő.

Új cimkés ruhát az eredeti ár 2/3-áért, használt, de hibátlan ruhát feléért gondolnék.

Picit viseltesért akkor merül fel pénz, ha vmi márkás, vagy extra hasznos darab (mondjuk egy esőnacit vagy jófajta anorákot el tudnél viselni, ha van egy pici kopás vagy ilyesmi rajta.

Pepcós cuccok jelképes áron képzelhetől el, cimkés állapotban is.


De pl h&m-ből van 6000 forintért vett pulcsink, meg olyan,amiből egy 3-mas szett 2000 kb. Nyilván nem ugyanannyiért adhatók el.

2020. szept. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Tudom, hogy drága, de én inkább rokonnak, barátnak adom, aki szívesen fogadja, mert van kisebb gyerek. Valószínűleg az ára töredéke, amit kaphatsz érte úgy gondolom. 15-20 százalék. Szerintem.
2020. szept. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Azért kétévesre és nyolcévesre más az árkategória. A te gyereked mekkora?
2020. szept. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Lehet drágán is árulni de hacsak nem mesemintás, nem biztos, hogy lesz rá vevő. Én megmondom őszintén se kedvem se időm se energiám darabonként árulni így csomagban szoktam 2-4 ezerért attól függően, hány ruháról van szó. Azért 20-30 darabért nem sok a 3 ezer pl ráadásul a kopottakat, vagy ami foltos vagy bolyhos ki is veszem belőle.

Viszont hely sincs nálunk halmozni a csomagokat így nekem tényleg az első szempont, hogy hamar legyen rá vevő.

2020. szept. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én csak hibátlan vagy átnőtt ruhákat árulok. Jócskán áron alul, mert kicsi a lakás, nem akarom pakolászni, kidobni meg sajnálom.

Pl H&M, Reserved farmer 500 ft/db, új bőr kocsicipő 1000 ft, vadiúj bőr Elefanten kiscipő 3000 forintért kelt el.

Kicsit megnyúlt, kicsit foltos vagy kicsit bolyhos ruhákat nem árulok, azokat inkább tovább adom játszósnak, ingyen. Nagyon foltos vagy szakadt ruhát meg én sem adok a gyerekemre. Lehet, hogy túl finnyás vagyok, de ameddig lehet Pepcoban/Lidlben/Tescoban 300-500 forintért új játszós ruhát venni, addig nem vagyok hajlandó foltos,kinyúlt szakadt ruhában járatni a gyerekem se otthon, se a játszótéren.

Néha nekem is kerekedik a szemem, amikor ránézésre is 20 éves, foltos, kinyúlt kisnadrágért elkérnek 1000-2000 forintot.

Venni pedig csak hibátlan ruhát veszek, a bolti ár feléért. Nekem így éri meg.

2020. szept. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább vásárolni szoktam. Új vagy újszerű cuccokat 50-60%-os áron veszek kB.

De ami használt, azt szerintem az eredeti ár töredékéért tudod eladni.

Pl dd step cipő újonnan 10000.használért max 3500-at adok érte. De csak ha jó állapotban van.

2020. szept. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem címkés holmiért az egész árat elkérheted(esetleg levonhatsz egy keveset), a sima ruhákat mennek el kétharmadért, ami használt, de meg nem mondja róla senki.


Sajnos van, amit nem vesznek meg, pl fehérneműt, zoknit, fürdőruhát esélytelen árulni, de gumicsizmát és trikót, pólót is.. Van az a szint, ami felett nem lehet, pl geox 18 ezres világítós bőr edzőcipő 9ért sem fog elmenni, de én adtam el reebok bőr hibátlan edzőcipőt, amit 15ért vettem 3 ezerért, mert egyszerűen senkinek sem kellett(500ftosával csökkentett az árat párhetente).. Aki minőségre megy, vagy divatra, az újonnan vásárol. Használtan csak az olcsó áruknak van felvásárló közönsége.


A legjobban H&M, Zara holmikat éri meg eladni. Persze ha lány, legyen rózsaszín és csillogjon, ha fiú, legyen kék, na meg minél több mesefigura..

2020. szept. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


5 éves a fiam, van még 110-es, de már 122-es ruhája is.

Általában a H&M, Reserved, Zara kollekcióit hordja, de emellett van Pepco, Sinsay.

Én nem szoktam nézni a márkát, ami tetszik azt adom rá.


Nadrágokat (farmer/vászon/gumis) szoktam eladni 700,800,900,1000 Ft-ért.

Melegítőket 5-600 Ft-ért. Rövid ujjúkat 4-500 Ft-ért. Hosszú ujjúkat 500-700 Ft-ért. Pulcsit 1000 Ft-ért. Jelenleg ezeken az árakon mozognak, amiket kínálok, de alkuképesek az árak, több darabnál állom a postát... van amin a cimke is rajta van.


Tegnap este "kínomban" felraktam egy ruhacsomagot 116-os méretben, amiben volt 2 bebújós pulcsi (ebből az egyik csak öblítve volt), 2 gumis derekú farmer (egyik cimkés), 1 bélelt naci, 7 db vékony hosszú ujjút, 1 ing, 4 db rövid ujjú. Ezért kértem 8000 ft-ot és felajánlottam 2 vékony hosszú pizsit + 2 új fehér trikót. Írtak rá többen, de úgy, hogy 5000 Ft postával.. vigyem házhoz, stb. és én jöttem ki rosszul, hogy milyen sokat kérek a használt "szarjaimért", inkább megveszem boltban.

2020. szept. 28. 17:08
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

Középkategóriás cuccokat ne adj csomagban! A kikes, pepcos, auchanos cuccokat szokták így árulni, középkategóriánál egyesével érdemes felrakni.. a vírus óta rossz a helyzet ruhaeladásnál, meg ugye most válság is van, nem szívesen költ az a réteg ruhára, akinek adnád..


Ha van bababörze, menj ki, vagy piacra(akár meg is kérhetsz valakit), ott ha látják, sokan megveszik.


Ha a lenti réteget célzod, vastag bőrt kell növesztened..

2020. szept. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Próbálkozok, még nincs rutinom.

Külön is eladnám persze, de semmi. :)

2020. szept. 28. 17:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!