Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Milyen ruhát adtok bölcsibe/ov...

Milyen ruhát adtok bölcsibe/oviba a gyerekre? (mennyire újat vagy elhasználtat)

Figyelt kérdés

Lányom most kezdte a bölcsit és fogalmam sincs, hogy milyen ruhát illik ráadni.

Nekem alap, hogy ha emberek közé megyünk, akkor ne legyen rajta foltos, bolyhos, szakadt ruha (még akkor sem, ha csak a játszóra vagy a boltba megyünk) . Amikor arról beszélgettem anyuka ismerőseimmel, hogy vennék a gyereknek pár új ruhát, hogy ne úgy nézzen ki, mint egy szakadt koldus (pepcos, H&M-es ruhákra gondoltam, szóval nem valami drága cuccokra) akkor az volt a válasz, hogy szerintük nem kell divatozni a bölcsiben, mert úgyis összekoszolja/kimássza a ruhát, simán mehet oda a játszósban (bolyhos, kifakult).

Ti mibe öltözetitek a gyerekeiteket ilyen helyekre?


2021. nov. 2. 15:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem küldöm be redvás, foltos, bolyhos, szakadt ruhában, vagy olyanban ami kicsi rá. Nagyon ritkán piszkolja össze magát az oviban úgyhogy semmi nem ment még ott tönkre. Nem kifejezetten divatozunk (jó mondjuk előfordul, hogy tüllszoknyás Jégvarázs ruhában akar bemenni, akkor abban megy), de nem szakadtan jár oviba mint valami lelenc, hanem rendezetten, többségében leggings + pólóban.
2021. nov. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Normálisan, ápoltan, tisztán járt mindig. Kinyúlt, szakadt, bolyhos, vagy kimoshatatlan foltost itthonra se adtam rá soha. A gyereknek az a "munkahelye". Ugy öltöztesd, ahogy magad is mennél a munkahelyedre.
2021. nov. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk kifejezetten kérték, hogy olyan ruhában legyen, amit nem sajnálok. Lehet foltos, fakó is, úgyis vagy udvaron lesznek, vagy csúsznak másznak, festékeznek, nyomdáznak.

Én is kényes anyuka vagyok, szeretem, ha tiszta és rendezett a gyerekem, de így én is indokolatlannak láttam szépen öltöztetni. Majd csinos lesz a mamánál és a zsúrokon.

2021. nov. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Mindig kifogástalan állapotú ruhában ment.
2021. nov. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Tiszta, rendes használt ruhát visel
2021. nov. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk is kérték,hogy ne a legjobb ruháiban küldjem, mert mindenféle koszolós foglalkozásokat tartanak, homokoznak,festenek,akkor nem tudnak figyelni.

Én is body leggings kombót preferálom, de nem a legjobb ruhái. F&F, H&M, Primark, Lidl többnyire.

A drágább,szebb ruhákat pedig azokra a napokra vannak, amikor közösen megyünk valahová,vagy hozzánk jön valaki.

2021. nov. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

Természetesen jó állapotú ruhákat kapott, ami nem feltétlenül boltit jelent, hanem sokszor találtam olcsón használtat, ami lényegében alig volt használt, általában csak túl nőtték ezeket. Ovi méretben már nehéz ilyet találni….


Abból indulj ki szerintem, hogy olyan ruhában legyen, amit könnyen tudnak levenni/felvenni a nevelőkkel ha alvás van, udvarra menetel vagy evési baleset. Nálunk kérték, hogy ne legyen farmerben a gyerek, mert abban nehéz gugolni hajolni. Legegyszerűbb a melegítő/leggings és meleghez illő felső. Természetesen jó állapotút, mert bizony csámcsognak ám a nevelők is a kopott ruhákon és megbélyegzik a szülőket…. Ne kérdezd….


Majd az iskolában lesz érdekes igazán a ruha milyensége, ott már lesz gúnyolódás a ruha miatt.

2021. nov. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%

Nem adok rá bolyhos, szakadt, foltos ruhát,ha emberek közé viszem.

Otthon a kutyával előfordul, hogy használtabb van rajta. De csak otthon.

Valamint figyelek arra is, hogy a felső színe menjen a nadrághoz, pulcsihoz.


De szerintem ez az alap. Nem a kukából öltözködünk.


Hozzáteszem, hogy nagyon kevés drága cucca van. Tényleg. Szóval nem arról van szó, hogy 20 ezres ruha van rajta. De ne legyen foszlot, agyonhordott.


Általában meg szokták jegyezni, hogy milyen csinos.


Szerintem egy kislánynak ez fontos (5 éves). Hogy szép ruha legyen rajta.

2021. nov. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanazt adtam rá, amit otthon is, normális, tiszta, nem lyukas, nem foltos cuccokat.
2021. nov. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

H&m, sinsay, kik,c&a, pepco ruha.

Dd step és szamos cipők.

2021. nov. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!