Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, akinek...

Van köztetek olyan, akinek olyan sokat volt beteg a gyereke, hogy elhasználta a gyermekápolásra kérhető táppénzes napokat?

Figyelt kérdés
Hogyan oldottátok meg? Én szabit csak meghatározott időpontokban vehetek ki. Jelzi az orvosnál a számítógép, hogy elfogytak a napok?
2017. máj. 21. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Fiunk októberben kezdte az ovit. Már tavaly elfogyott volna, ha mindig tappenzre mentünk volna vele. Először egy 3 hetes szaj-korom betegség volt. Aztán kétszer két hét arcüreg- és torokgyulladás. Utána mindhárman elksptunk valami azonosíthatatlan hányás-hasmenes vírust (ferjem hozta haza a határról. Utána jött a bárányhimlő. Ez csak 3 hónap termése. Mi úgy oldottuk meg, hogy legtöbbször szüleim vigyáznak rá, vagy ha mi is betegek voltunk, akkor saját jogon voltunk táppénzen. Szerintem a dokinál nem jelzi a rendszer, hogy elfogy a nap,azt az oep vizsgálja és szúrja ki. Mert ők azt is ellenőrzik, hogy a gyerek taj számára más nem igényelt-e táppenzt.
2017. máj. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy rendszer vagy emberfüggő-e, nálunk pár éve az akkor 6 éves fiamnál jelezte, és akkor az asszisztens szólt, hogy már csak 5 nap van.

Szerencsére ez novemberben volt, és pont megúsztuk, de valószínűleg megoldottuk volna szabadsággal vagy nagyszülővel.

2017. máj. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 jafnrétti ***** válasza:
100%
Nekem egyszer. Amikor a nagyfiam elsős volt, abban az évben extra sokat volt beteg, az év végére még egy tüdőgyulladást is benyelt. Az volt a "szerencsém", hogy én is elkaptam tőle, így egy hét után már saját jogon voltam táppénzen, mert amúgy vele többet nem lehettem volna már. Mondjuk nekem jófej a háziorvosom, mondta, hogy kiírt volna amúgy is, ha ez a helyzet, még poénkodott is, hogy ezért kár volt tüdőgyulladást kapnom :)
2017. máj. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Az összes válasz hasznos volt.:)
2017. máj. 21. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!