Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire kell figyelnem, (tünet)...

Mire kell figyelnem, (tünet) ha tegnap este elhasznált Vape szúnyogriasztó lapocskát szedtem ki a 10 hónapos kislányom szájából?

Figyelt kérdés
5 percre mentem ki a szobából, a nagyobb tesó volt vele. De mire beértem ott volt a szájában. Nem tudom meddig, lehet csak pár másodpercig, de lehet 1-2 percig is. Teljesen jogosak lesznek a negatív kommentek, de így is higgyétek el, rettenetesen érzem magam..:-(

2015. febr. 17. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Olvasd el mi van a tájékoztatóján, nem ismerem ezt a szert. vagy hívd fel a gyerekorvost. De ha ez már tegnap volt, és semmit nem vettél észre rajta, akkor már nem lesz baja.
2015. febr. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom van-e összefüggés, mert fogzik is (4 jön neki felül egyszerre) és az is megviseli szegénykémet.

Illetve több napja nagyon csípi neki a kaki, ha azonnal kiveszem, akkor is, és végig ordítja a peluscserét.

Ma reggel elvittem oviba a nagyobbat, visszaérvén a mama meséli, hogy már 10 perce sír, és tekeri magát. De előtte tisztába lett téve, tehát amiatt is lehet. Teljesen tanácstalan vagyok, és utálom magam. Hogy kerülhetett a földre ezt nem értem..:-(

2015. febr. 17. 10:06
 3/11 anonim ***** válasza:
Elég nagy felelőtlenség, hogy nem vitted azonnal orvoshoz. Pótold.
2015. febr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
balesetek előfordulnak, de az nekem hanyagságnak tűnik, hogy miután mérget szopogat a babád, másnap felteszel egy kérdést... egyből utána kellett volna orvoshoz vinni vagy legalább a toxikológiát felhívni. legalább most tedd meg!
2015. febr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Teljesen igazatok van, mindenkinek ment a zöld kéz.

Azt gondoltam, mivel nyáron napokig az az 1 db volt a készülékben, nem igazán árthat már úgy. :-(

2015. febr. 17. 10:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezekben tetrametrin és deltametrin hatóanyag van, aminek lenyelése égető érzést, rosszullétet, hányingert, hányást, viszketést, izomrángást okozhat. Kis mennyiségről van szó ezért halált nem okoz, de a sürgősségire ettől eltekintve rögtön el kell menni mert fejből nem tudja az ember, milyen hatása van. Minden méregnek és vegyszernek van biztonsági adatlapja a gyártónál, mérgezés esetén ők is tudják segíteni az orvost a hatóanyag megnevezésével.
2015. febr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

It megtalálod a toxikológiai intézet zöld számát, amit ilyen esetekben lehet hívni

[link]

szerintem egy telefonhívást megér.

Esetleg majd megírnád a fejleményeket (amik remélem nem lesznek)?

2015. febr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Heim Pál toxikológiát mondanám én is. Először is érdemes őket felhívni, mondjuk rögtön az eset után. Az én fiam sziszilika kristályokat ropogtatott, egy üres pezsgőtabletta tetejéről guberálta ki... Nagyon segítőkészek, van egy komoly átfogó listájuk veszélyes anyagokról. Engem megnyugtattak rögtön, reméljük nálatok sem lesz másképp.
2015. febr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Remélem nem lesz semmi gond a kislányoddal.

Mindenkivel történhetnek balesetek, nem emészd magad, Te is tanulsz belőle, de mindenképpen kérdezz meg szakembert ahogy előttem is írták. Ha ilyen van, akkor máskor minél előbb.

És tényleg egyáltalán nem kötekedésből, de februárban amikor nincs is szúnyog, miért volt a gyerek által elérhető közelségben a szúnyogriasztó lapocska?

Hogy van a kicsi?

2015. febr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogy van a kislányod?
2015. febr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!