Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Két hónapos babát hogyan...

Két hónapos babát hogyan öltöztessem fel és mennyi ideig vihetem ki télen babakocsiban egy sétára?

Figyelt kérdés
Eddig mindig a karomba vittem ki pár percre az udvarra, hogy levegőzzön egy kicsit. De mióta eljött a december félek kivinni nehogy megfázzon. A háziorvos szerint ki kellene vinni legalább pár naponta ha nem is naponta. Hogyan öltöztessem fel? Milyen rétegesen? Hány fok legyen kint a hőmérséklet ami még elmegy télen?
2021. dec. 13. 09:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Többet ártasz neki, ha nem viszed ki. -10 fokig siman sétaidő van, jól fel kell öltöztetni de nem is annyira hogy kimelegedjen. Ne félj kivinni. Nem csak a gyereknek tesz jót, hanem neked is.

Hogy hogyan öltöztesd, az attól is függ, mennyi idős és épp hány fok van kint.

2021. dec. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem a hideg levegőtől lesz beteg hanem a vírusoktól, baciktól. Mínuszokban is nyugodtan kiviheted...talán mínusz 5-ig ajánlják azt hiszem. Én minden nap mentem akkor a 2 hónaposommal. Hosszú ujju body volt rajta, nadrág, zokni, egy kis kardigán, beleraktam egy bundazsákba, kapott egy sapkát és betakartam egy takaróval még...plusz az a mózes takaró része/fedele/teteje vagy minek mondják. Kint voltunk 1.5-2 órákat sétálni. Nagyon jókat aludt kint. Ködös időben nem ajánlott kivinni még.
2021. dec. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

Ha jól felöltöztek akkor nekünk is a védőnő -5 fogig mondta

Tavaly januárban overállban vittem ki ,a száját sállal takartam el

2021. dec. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok még kihagytam hogy sapka sál +overál ha nem fúj a szél
2021. dec. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamon zokni, nadrág, body, pulcsi, vastag overál, sapka, és kesztyű van

Babakocsiban rá a takaró és kB van hogy 2 órákat is kint sétálunk

Bár kB 2 hetes korától amugyis kint voltam vele minimum 1 órát

Szerintem is rosszabb ha ennyire "túlfélted"

2021. dec. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Vidd ki, különben a világ leggöthösebb nyámnyilább gyereke lesz! Az összes betegséget elkapja, állandóan meg lesz fázva. Kell a levegő és a napocska a piciknek, egy egész életre tönkre teszed a szervezetét, ha bezárod már most!

Napi 1 óra legalább kell nekik..

Bundazsák, pléd, sapi, kesztyű. Aztán majd látod, hogy izzad-e, kell-e levenni belőle! 1 éveskorig kb. a te ruhádhoz képest +1 réteg kell rá és mivel nem mozog, így még egy hidegben.

2021. dec. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Én már 1 hetesen sétálgattam vele, igaz akkor még csak 10 percet. Most 2 hónapos és 1-1,5 órát simán kint vagyunk akár napi kétszer. Én ráadok egy bodyt, egy kisnadrágot, vékonyabb pulcsit, egy bundás pamut overált, melegebb zokni, sapka, sál és egy jó vastag téli bundazsák. Már az ajtóban alszik :)
2021. dec. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, alig várom már a hosszú sétákat. Mikor kint vagyunk mindig jól elalszik és nyugodtabb. Örülök hogy ilyen picin is ki lehet vinni, borzasztóan megvisel engem is idegileg hogy ha csak bent ülünk.
2021. dec. 13. 10:37
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

Úgy szoktam, hogy Mindig egy réteggel tobbet adok rá, mint magamra.

Pl. Rajtam van egy farmer, rajta alatta harisnya is.

Felül top, pulcsi, kabát, rajta hosszú ujjú body, pulcsi, kabát vagy overál, sapka.

Erre pluszban rájön a takaró meg a Mózes huzata.

3-4 órákat végig alszik így, ha megunom a sétát, kint hagyom az udvaron amíg fel nem kel.

2021. dec. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam kivinni, max kinyitom az ablakot, persze most főleg azért mert megfázott.Rém pocsék környék babakocsi szempontból. Ha viszem rövid ujjú body, egy kezes-lábas rugdalódzó rá egy overál, sapka,kesztyű és arra takaró.
2021. dec. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!