Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Hol vásároltatok az újszülött...

Hol vásároltatok az újszülött babátoknak?

Figyelt kérdés

Eddig úgy van, hogy mindent újonnan vásárolok meg, ugyanis nem kaptam semmit, ha pedig már meglesznek a saját darabkák és akkor ajánlja fel valaki, akkor már nem hiszem, hogy lesz értelme, hiszen nem kell rengeteg egy pici babának. Nem akarok drága holmit venni, de persze olcsót sem (ha a minőség rovására menni, akkor!). Nézegettem a C&A babaholmikat. Mik a tapasztalataitok? Nagyon tetszenek pl. a Disney-s bodyk stb.


Illetve lenne egy másik kérdésem. Minden méretből elvileg 6 szett kell, az lehet body+rugi, avagy body+nadrág+zokni stb, ahogy tetszik. De mi van akkor, ha a méret nem 56-os, hanem pl. 50-56-os, 56-62-es? Akkor hogy számolódik? 😅


2022. márc. 15. 20:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi az f&f-es rucikat vesszük a lányunknak születése óta. Most 14hónapos. Mióta mászik (6hónapos kora óta) viszont van hogy bestaladok a pepcoba és veszek neki adott méretből 2-3 váltást, amit nem sajnálok ha piszkos, szakdt, kinyúlt lesz☺

Van oár h&mes rucija is, viszont számomra az f&f a nyerő

Szuper anyaga van, nem nyúlik, nem szöszös. És ennek volt a legkisebb a 40es mérete😅 hiába vettek rokonok mashonnan rucit a kislányom 42centijére, mind hatalmas volt pedig 40volt beleírva

Az f&feset meg mintha ráöntötték volna😁

2022. márc. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Újszülöttnek pont nem vennék drágát, mert csak 2-3 hétig hordja kb az első méretet. A 6 db akkor elég, ha minden nap mosol. Az elején előfordul, hogy kifolyik a pisi vagy sokat bukik és át kell öltöztetni, mert nedves ruhában nem lehet. Sinsay márka tökéletes az elején. Az olcsó is, jó is.
2022. márc. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A szettes kérdésedre pedig csak annyit tudok mondani, hogy ez teljesen egyéni... nem kell ennyire berögzötten vasarolni

Nekunk bodybol joval tobb kellett mint 6darab, hiaba mostam ra 2naponta

Rugi/nadragbol pedig az elejen eleg volt 2-3

2022. márc. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A 2 nagylányomnak használtam vettem a pici ruhákat kb 68 méterig. ( akkor meg nem volt pepco ) Aztán H&M,C&A, Takko ( utóbbi kettőben mar mikor nagyobbak voltak ) és F&F az nekem is magy kedvenc. Bár nagyon méret mint ami bele van írva. ( nekem ez a tapasztalat , meg a hm is nagyobb ) most a kicsinek a sinsaybol rendeltem, az is bejött de az meg mintha kisebb méret lenne.. 60cm most a fiam, de 74 ruhákat hord a sinsaybol.
2022. márc. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk eddig tökéletesen bevált a pepco. Olcsó, annyi, hogy 1-2 mérettel mindig nagyobbat vettem, mert osszemegy az elso mosasban. Úgy a 74es méretig baromi gyorsan nőnek, úgyhogy egymas utan csomagolhatod is el a rucikat. Nem erdemes draga dolgokat venni.
2022. márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy újszülött folyamatosan kinövi a ruhákat. Kb 4x legalább kellenek új ruhák az első évben. Szóval turkáló vagy max pepco. A turkálóban mondhatni új ruhák vannak a babáknak, mert alig használták őket
2022. márc. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Én a Hádában vettem az első 2-3 méretet, elképesztően jó minőségű cuccokat lehet összeturizni viszonylag gyorsan és nagyon jó áron. Utána már nem igen volt rá időm, így ritkán mentem és nehezebben is fókuszáltam a jó méretekre. Az elején még könnyebb volt a kb. legkisebbeket kiszűrni. Nagyon sok F&F, Next és Disney cucc volt köztük nekem nem igazán volt olyan, amivel ne lettem volna elégedett ezek közül és kb. pont annyit is használtuk, amennyi pénzt adtam értük, szóval megérte. :)

A Tescos ruhákat mi is szeretjük, néha az Auchanban is beugrik a kosárban ez-az és olykor a Pepcoban is. Utóbbinál azért meg kell nézni milyen a minőség, illetve nekünk szabásra sem igazán jó mind. "Nem sajnálom" ruhának tökéletes.

2022. márc. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem is az f&f jött be a legjobban. Néha pepcoban is vásárolok.

H&m egyre silanyabb.

C&a jó minőségű, de kicsit kisebb, mint a beleírt méret.

2022. márc. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

51 centivel született a lányom,nagy volt rá az 50-es ruha.Felhúzza a kis lábait és így kb bele esik a ruhákba.


3 hete vagyunk itthon most 55cm.56-os ruhákat hord és azok közt is van ami már most kezd kicsi lenni,de a 62 meg még óriási.Ennyit ér előre bevásárolni. 🥲

No meg a méretezés is szörnyű.A H&M ruhák rendszerint sokkal nagyobbak mint aminek írva vannak.Az 56-os ruha simán van sok esetben 62-es méret körül is.C&A rucik az ellentétje (kivéve body) azok rendszerint kicsit kisebbek.

Pepco ruha átnőni ilyen gyorsan pont jó,de azoknál is van méret probléma és többnyire pont akkorák amekkorának veszed.(tehát kicsi,mert nem tudja hordani a következő méretig)


Újszülöttnek pont,hogy sok ruha kell,de minél egyszerűbbek,kényelmesebbek.Nekem simán kellett 10db rugi + 10db body,de még sokszor az is kevés.Átfolyik a pelenka,tejes lesz a válla/nyaka és ott tartunk hogy napi 3-4 átöltöztetésre van szükség.

Ezen felül én 3db sapkát vettem (2 vékonyka szettben volt,egy pedig kinti),2db hálózsákot,és egy kis overált (ami szintén hiába 56-os simán 62-nek felelt meg..)

2022. márc. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

Babaruha csoportban vagy börzén veszem a kisfiamnak a ruhákat használtan, Ő a harmadik Fiam! (Az elsőnél még minden vadonatúj volt, a másodiknál már örökölt cuccok, most pedig már rájöttünk felesleges mindenből a legújabb, legdrágább!)

Most kezdjük a 74-es ruhákat, négy hónapos... kicsiként még gyorsan kinövik, nem használódnak el...később valószínűleg újakat fogok venni, mert a nagyobb méretű ruhák már kopottas állapotban lehetnek használtan, hiszen ott már kúszik-mászik egy gyerek!


Nekünk a talpas nadrágok és a rugdalózók jöttek be inkább, mint a zokni+nadrág, mert a zokni folyton lecsúszott, annyira kalimpál 😃 Ha olyan a helyzet, akkor a talpas nadrágra vagy a rugdalózóra adok plussz egy vastag zoknit és nem fázik a lába...

Nekünk sem elég 6 szett, lebukja, átázik...stb. Hetente egyszer mosok, többre nincs időm, (Férjem fia is velünk él, így négy Fiunk van, más dolgom is akad a mosáson kívül 😉😅) így mi több ruhát vettünk...

Amit még ezen kívül javasolnék legalább két hálózsák, nekünk nagyon hasznos, mert éjjel is izgága, így nem kell aggódnom, hogy kitakarózik...

2022. márc. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!