Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Vasalni vagy nem vasalni? Az...

Vasalni vagy nem vasalni? Az újonnan vett és kimosott kisruhákat.

Figyelt kérdés
Kell e tényleg vasalni a kisruhákat? Vagy ez már csupán egy "beidegződés", egy megszokott dolog, amit átvettünk az idősebb korosztálytól?
2022. jún. 1. 11:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Régen fertőtlenítés céljából vasalták, mert nem voltak olyan hiper-szuper mosógépek, mint most.. Most már felesleges, és őszintén.. időd és energiád sem lesz rá :D
2022. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1 Így van, szerintem sem lesz. Örülök majd, ha a mosást megtudom csinálni. 😅
2022. jún. 1. 11:10
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Első gyereknél 6 hónapos koráig mindent is valastam. Aztán elfogyott a türelem ,idő 😅

Második gyerekeknél amit vettünk ,textil pelenka , kis újszülött ruhák , lepedő ,kivasaltam... 1x..


Egyszerűen a 2,5 éves nővére mellett egy hasfájós ,nem alvó gyerekkel, tojtam a továbbiakban a vasalásra.


Azt sem tudom hol a vasaló 🤣

( Tudom...szaranya...) 🙈

2022. jún. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Rajtad múlik, én magunkon sem szeretem a vasalatlan ruhát, így a babáét is vasaltam
2022. jún. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#3 Én is ettől félek, egyszerűen nem lesz időm, türelmem. Segítségem 0, nem mintha más feladata lenne, nem kell félreérteni😅, csak arra célzom, hogy megijeszt, hogy ennyi minden rámszakad majd és félek, hogy nem tudok ennyi mindenben helytállni. Így akarok előre kiépíteni egy prioritást úgymond. Tehát csak amiatt nem akarok valamit csinálni, mert szokás, mert más is így csinálja, hanem azért, mert egészségügyileg szükséges.😊 Persze most így elsőre én is megcsinálom a vasalás (gőzölést igazából, mert praktikusabb, gyorsabb is😂), aztán meglátjuk.
2022. jún. 1. 11:35
 6/13 A kérdező kommentje:
#4 Egyik ruhadarab sem gyűrmös. Pedig azt hittem mosás után azok lesznek. Vasalni csak azt vasalom (magunkra), amit muszáj vasalni, máshogy nem lesz szép sima, a többit viszont gőzölöm. Sokkal gyorsabb és még a vasalótól is jobban fertőtlenít (szerintem). De olyasmit, ami teljesen szép, egyenes mint a nyíl, a magunkért sem gőzölöm/vasalom, mert mire? És mivel a pici ruháit azok, emiatt merült fel bennem a kérdés, hogy kell e akkor egyáltalán?
2022. jún. 1. 11:41
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Én nem vasaltam és már nagycsoportos a lányom, nem lett baja a vasalatlan ruhától. Úgyhogy szerintem teljesen felesleges vasalni. A hatvanas években biztosan fontos volt, mert a régi mosógépek nem mostak olyan jól.
2022. jún. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Sosem vasaltam. Kimostam az új ruhát is és ennyi.
2022. jún. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Terhesen vasaltam az újonnan vett ruháit, miután kimostam, leginkább unalmamban.


Miután megszületett már nem vasaltam

2022. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Sosem vasaltam semmit.
2022. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!