Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Tapasztalt anyukák! Milyen...

Tapasztalt anyukák! Milyen fazonú babaruhák a parktikusak?

Figyelt kérdés

Első gyerekem lesz (lány), télen fog születni. Nézegettem a ruhákat, de teljesen elveszettnek érzem magam. Lenne pár kérdésem tapasztalt anyukákhoz.

Leggings vagy melegítő jellegű nadrág? Vagy inkább olyan, aminek van talpa is? Egyszerűbb, mint zoknit húzni rá? Zokni vagy harisnya?

Egyáltalán mi a jobb, a külön nadrág-felső szett, vagy a body? Gondolom a body jobban védi a derekát, de ha bekakil, akkor könnyebb csak nadrágot cserélni. Melyik a fontosabb szempont újszülöttnél, mit vegyek többet?

Elég ha 56-os a legkisebb méret? 19 hetes Uh-n azt mondták magas baba, de gondolom ez még változhat.

Sapkából megkötős vagy sima?

Téli babának milyen bodykat vegyek inkább? Aminek van hosszú keze, esetleg lába is, vagy neki is inkább az kell, ami ezeket szabadon hagyja? Hátul vagy elöl gombolós?

Köszönöm ha válaszoltok, nem hittem volna, hogy ilyen sok opciót végig kell majd gondolnom.



2022. aug. 23. 11:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

A body-nak nincs lába. ;)

Kevered a rugdalózóval.

Kinek mi a kényelmes. A gyereknek szerintem az, ami nem csúszkál, tekeredik, nem kell igazgatni.

Nekünk ezért a rövid ujjú body + hosszú ujjú rugdalózó vált be az első pár hónapra. Nem nyomja a köldökcsonkot, mint a nadrág, harisnya (egyik gyerekemnek lassan esett le, gyulladt). Nem csúszik fel, mint a póló (minimum álló gyerekre jó).

2022. aug. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszi, igazad van! Akkor az a rugdalózó, most már ezt is tudom.
2022. aug. 23. 11:38
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Body rugdalózóval, aminek van talpa. A zoknit lesutulja magáról.

Otthonra ez a kombináció.


Amikor meg “divatolni” kell, mentek valahova, akkor lehet ráadni a body felé nadrágot meg pulcsit külön.

2022. aug. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%

Ameddig nem mászik, lábfejes nadrág. A zoknit nem kacifántos ráadni, de napjában 20x kell, mert túl laza a gumis rész és ledörzsöli magáról (ami meg jól gumírozott elszorítja a tömzsi lábát)

Bodyból rövid is, hosszú is.

napközben nekem hosszú bodyban voltak, nadrággal(nem csak a dereka miatt, de a mocorgástól így nem mozdul el a pelus, kvázi a helyén tartja)

Egyszerűbb a dokinál is vetkőztetni mint rövid body meg pulcsiból (mi kocsival jártunk, mem kellett sok réteg)

Rövidujjas viszont jól jött éjszaka, mert body es rugi volt a "pizsama" Jobban aludt ha nem volt meleg bent, de a takaró/hálózsák nem jött be neki. Így meg kellett a réteges. A nyakánál patentosakat szerettem, a hátul patent öltöztetésnél macerás ameddig nem ül, na meg hanyatfekvésnél ott a nyoma

Az 56os elég általában. Nekem 50esek is voltak mert gondoltam h nem lesz nagy, hiába állít mást az uh. Ha esetleg még is kissebb lenne, max apa beszerez 2,2 50es rucit még ti a kórházban vagytok

2022. aug. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egyéni, hogy kinek mi válik be. Én pl nem szeretem a rugit. A bady jó, mert nincs kint a dereka és a pelenkát is tartja. Amíg nem húzza le a zoknit, addig az is jó, vagy a talpas nadrág, vagy harisnya. A fiam hasonalvós, ezért nálunk kilőve az elöl gombos, patentos rucik. Majd ha elkezded használni, akkor derül ki, hogy mi a kényelmes és praktikus. Ezért nem érdemes előre sok cuccot venni.
2022. aug. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Body és rugdalózó. Szerintem a legpraktikusabb.

Én sokszor adtam rövid ujjú bodyt a rugi alá, szóval kellett abból is viszonylag sok, de nálunk elég meleg volt bent.

Body talpas naci is jó lehet, de kisfiamnak nem fért el a lába rendesen és látszott, hogy zavarja… valahogy a talprész túl pici volt.

Zokni azonnal repült…

Harisnyákat nem szerette, később sem, akkor már inkább kis leggings.


2570 grammal és 51 cm-vel született. 3 hétig hordott 50-es ruhákat. 56-os 3 hós kora előtt váltottuk le teljesen.

Nem is mindegy hol vásárolsz. Pl. a h&m babaruhák szerintem nagyobbak, mint mondjuk az f&f.

2022. aug. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek!

Eddig a C&A-ban, a Sinsay-ben és a Reserved-ben vettem egy-két darabot, de még csak nagyon bátortalanul. A válaszok után már jobban átlátom mi kell majd.

2022. aug. 23. 12:03
 8/25 anonim ***** válasza:
63%
A zokni akár milyen nem marad a lábán, én 4-5 hónapig body + rugiba öltöztettem szerintem ez a legpraktikusabb.
2022. aug. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
71%
Nadrág egyáltalán nem kell, főleg nem 56-os. Rugi és body kell, méretenként kb. 4 rugi és 6 body minimum kell, body legyen hosszuujju és rövidujju is. Leggings-et szeretik az oviban, de egy fekvő csecsemőre nem kell, ja és kabát helyett overált vegyél, kabát csak akkor kell ha már jár.
2022. aug. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
100%

Minimano babacentrum oldalán találsz sok videót a ruhák összeàllítàsàról. 2020. Szept 22 én egy élő is volt ott évszakonkénti lebontásban is végig sorolták. Megpróbálom belinkelni:

[link]

2022. aug. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!