Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Van aki nem vasalta a picinek...

Van aki nem vasalta a picinek sem a babaruhákat?

Figyelt kérdés
Nincs vasalóm, se deszkám, nem is tervezek venni. Első gyerekem, másnál azt láttam hogy mindent is vasalnak. Én 3. gyerek vagyok, anyukám elmondása szerint sose vasalt rám, mert nem volt ideje… ciki már az elsőnél se vasalni? Mi baja lehet ettől a babának?
2022. szept. 7. 08:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%
Én csak egyszer vasaltam ki a ruháit, még terhesen, onnantól sosem. Bár nekünk van szárítógépünk, állítólag az is fertőtlenít annyira amennyire a babának kell.
2022. szept. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
81%
Nem vasaltam, a ruhákat kimostam 60 fokon (főleg pepcosak voltak, szóval nem a legszuperebb minőség), azon kívül hogy az egyik vastag téli rugdalózó kibolyhosodott, semmi baj nem lett, bírták a ruhák is, a gyerek is életben van még.
2022. szept. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
1%

Nem ciki.

Igénytelenség, nemtörődömség, hanyagság. Elég az asztalon egy pléd. A vasalás egyúttal fertőtlenítés is, a takaróját, lepedőjét, a kis kendőjét, amivel a nyálát törlöd, a pelenkát, amit a válladra teszel, mikor büfizteted.

A férjedre, magadra sem vasalsz?!

2022. szept. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%
3, én például a férjemre, magamra sem vasalok (kivéve az ingeket). Nem értem ez miért igénytelenség :D
2022. szept. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

3-as nem😃


Azért nyugtasson meg a tudat, hogy a férjem még nálam is sokkal igénytelenebb, de ebbe nem mennék bele mert arc nélkül sem akarom leégetni.


Amúgy tisztaság van nálunk, én mindennap porszívózok, felmosok, takarítok… tényleg ilyen magazin jellegű az otthonunk, de a vasalásra nem volt igényünk sose. A mosógépet is folyamatosan takarítom, új gép, majdnem 2 éves, nem penészes. Szerintem a 60 fokos mosás elég neki, de a véleményekért vagyok itt úgyhogy ne fogjátok vissza☺️

2022. szept. 7. 08:25
 6/30 anonim ***** válasza:
92%
Egyszer kétszer vasaltam, utána hagytam az egészet. Gyerek 6 éves, nem lett semmi baja. Nekünk olyan ruháink vannak amik nem igényelnek feltétlen vasalást, kilógják magukat és nem gyűrődnek.
2022. szept. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
2%
Gáz. Babaruhát a fertőtlenítés miatt vasalunk. És persze nekünk is van pár ruhánk, amit muszáj vasalni, mert különben nagyon csúnya és igénytelen. Ne legyél ennyire lusta.
2022. szept. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Én utálok vasalni mindennél jobban, de az első kör mosás után kivasalom majd a babaruhákat. Utána már biztos nem fogom. Magamnak is mindig olyan ruhát veszek, ami nem igényli, férjemnek csak az ingjeit vasalom.
2022. szept. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

A vasalás egyszerű fertőtlenítési mód, szerintem praktikus megoldás, különösen érzékeny bőrű babáknál, akik az ilyen olyan szerekre érzékenyek. De!!! ha nem pisil/kakil be folyton, és nem érzékeny extrán a kis bőre, akkor egy simán kimosott és megszáradt ruhától nem lesz semmi baja.

Én az elején sokat vasaltam, magunknak is szoktam, de miután elkezdett kúszni mászni mindenfelé, és az összes szutykot lenyalni az utcán, nem éreztem túl fontosnak, hogy a ruhája steril legyen. :D

2022. szept. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
36%

A vasalható gyöngyök miatt később úgyis kell vasaló 😂 azóta naponta be kell kapcsolnom.


Magunkra csak a gyűrődőset vasalom+ing. Babara terhesen vasaltam, meg szülés után 1x. Ja meg amikor oviba ment és vettem vasalható ovis jelet.

2022. szept. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!