Velem van a baj, vagy ez tényleg normális?

Figyelt kérdés

Tegnap gyerekruha börze volt a városban. Többször voltunk már, eddig elég jó tapasztalataim voltak, de a tegnapi kritikán aluli volt.

74-es méretet kerestem főleg, nyilván ennél a méretnél már használja is a gyerek a ruhát, kúszik-mászik benne, leeszi, stb...ezzel nincs is semmi gond, a ruha van értünk, nem mi a ruháért, de ezeket eladni?

Olyan darabokkal találkoztam 1000-1500-as darabáron, ami kajafoltos, kakifoltos, a fehér elszürkülve, a nadrág térde szinte kiszakadva, az overál (5000-ért) passzéja felfeslett, a térdén szálhúzódások...

Én ezeket max a kukába teszem, nem eladom. Eladni csak a kifogástalan minőséget szoktam, ami kicsit kopottabb, az megy adományba, a foltos, sérült pedig kuka.

Hát itt alig találtam néhány hordható darabot.

Nem egy eladónál tapasztaltam ezt, hanem a legtöbbnél, aki a saját gyerekei ruháit árulta. Azoknál voltal a legjobb minőségű és árú ruhák, akik ezt nagyban csinálják, külföldről hozzák a bálás babaruhát.


Máshol is ez a helyzet? Vagy én gondolom rosszul, és ez a normális? Ti megvennétek ilyen ruhákat ezen az áron?



2022. szept. 12. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem gondolom, hogy veled van a baj. Sokszor mocsok állapotban lévő ruhákat akarnak eladni sajnos.


Én használt ruhát amúgy eddig hádában vettem többnyire én, esetleg ott is érdemes megnézned. :)

2022. szept. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Én hádában szoktam vagy adományboltban venni vagy használtruhq boltban és a foltos résszel még nincs gondom hisz q gyerek is leeszi majd, a szakadt darabért ennyit kérni azért tényleg túlzás.
2022. szept. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nálunk sajnos a hádában csak elvétve van babaruha, és nem is túl olcsó, annyiért már újat is tudok venni a h&m-ben. Egy babaruhás turkáló van, de oda csak bálabontásra jó menni, mert utána csak a leharcolt darabok maradnak.
2022. szept. 12. 10:19
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Hát, figyelj, ha azt nézed, hogy jelenleg pl. H&M-ben egy baba overál 10-13 ezer Ft között mozog, akkor az ötezres overál féláron van. Nagyon elmentek az árak mindenhol.

Szóval ez még akár korrekt is lehet.

Persze nyilván a kakifoltos az gáz.

Nekem a turikkal és börzékkel leginkább az a bajom, hogy rendkívül időrabló. Mire találsz egy elfogadható darabot, áttúrsz vagy 20 ruhát.

Én inkább kevesebb, jó minőségű ruhát veszek újonnan (tervezünk tesót, tehát az még neki is jó lesz), és gyakrabban megy a mosógép.

2022. szept. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is gáz. Nekem még csak most fog gyerekem születni, nézgettem használt ruhákat is, mert mindenki mondja milyen gyorsan nőnek, nem éri meg a drága ruhatár. Na de a használt sem olcsóbb. Sinsey-ben, H&M-ben rászűrök hogy a több darabos csomagokat mutassa, és így kettes-hármas csomagban 1500 Ft körül mozognak a kisruhák. Plusz még akkor szinte mindig van valami akció, amihez adnak kódot. De múltkor a drága Brendonban is 1700-ért vettem egy aranyos rugit. Oké, baba overállt hálózsákkal én is egy tízesért vettem a Sinseyben.

Most hogy ezek mennyire tartós ruhák, az más dolog, de ha tényleg pár hónap alatt kinövi, annyit csak kibírnak.

Én biztos nem fogom ezeket még aztán eladni, hiszen ha én ilyen olcsón vettem, akkor használtan mennyiért adjam? 500-ért? Annyit nem ér az időm... Ami foltos vagy szakadt lesz azt kidobom, ami olyan állapotú, hogy még a sajátomra is ráadnám, az megy majd adománynak.

2022. szept. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A kereskedelem lényege a kereslet és a kínálat. Eladásra bármit lehet kínálni. Ha valaki úgy gondolja, akár a friss kaksival teli pelenkát is felkinalhatja eladásra. Más kérdés, hogy kereslet nagy eséllyel nincs rá, ergo egy próbálkozás után többet nem kínálja fel. Aki a szakadt, koszos ruhát próbálja meg eladni ugyanígy van vele: próba cseresznye, csak nyerhet vele, ha eladja, veszíteni valoja nincs vele
2022. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én bejelentkeztem a kerületem ingyenes és zéró waste csoportjaiba,ott sokan ingyen ajánlják fel a rucikat.
2022. szept. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy venném. Ha már pénzt adok valamiért, akkor az legyen tisztességes minőségű. Mi nagyon sok ruhát kaptunk a rokonságból. Azok között voltak viseletesebbek, de pl. kakifoltos egy sem. Azért normális ember ilyet ingyen se kínál a másiknak, nemhogy pénzért.

Szóval, amit ezeken felül vettünk, azt már boltban vettük.

2022. szept. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Hát, figyelj, ha azt nézed, hogy jelenleg pl. H&M-ben egy baba overál 10-13 ezer Ft között mozog, akkor az ötezres overál féláron van."


At ötezres overál passzéja szaladt volt, a térdén az anyag kikopva, és koszos... Kifejezetten játszóra kerestem overált, de ennyit nem adok egy kukába való darabért.

2022. szept. 12. 14:02
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
Kerdezo! Még mindig nem érted a lényeget. Ő el akarja adni az overált és úgy gondolja, 5e jó ár érte. De donthetsz úgy, hogy meg veszed, és donthetsz úgy, hogy nem. Úgy döntöttél hogy nem. Nem kell tovább agonizalni ezen
2022. szept. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!