Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Milyen méretű, és kb. mennyi...

Milyen méretű, és kb. mennyi ruhát érdemes beszerezni szülés előtt a babának?

Figyelt kérdés

2022. szept. 20. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Valaki azt mondja néhány 56 többi 62..


Nekem a 3,5 kilósan született baba is 1 hónapot minimum 50-esben volt.

Mennyiség azon múlik milyen gyakran akarsz mosni.

2022. szept. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenből egy keveset.

Nyilván a nagyobbakba később még belenő, tehát kárba nem megy, de a kisebbekből is érdemes.

Én úgy jártam, hogy végig nagy babát saccoltak, és valószínűleg az is lett volna, ha 36 hétnél nem reped meg váratlanul a burok, és lesz korababa. Szegényen minden lógott. Nyilván nem ez a tendencia, de jó ha van mindenből, aztán úgyis meglátni, mit kell még venni.

2022. szept. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is most vásárolgatok neki, de őszintén szólva inkább kevesebbet, mert amíg nem születik meg, úgy sem lehet tudni mekkora méret kell neki. Én 56-osból vettem pár ruhát, kb 5 rugdalózó, 5 body, de nem tudom most számra pontosan. Meg vettem két 56-os leggingst. Ennél többet nem akarok, mert lehet kapásból nagyobb lesz. Kisebb méretet egyáltalán nem vettem, majd akkor az apja bevásárol neki ha kell.

62-ből valamivel többet vettem, itt kb 15 bodyt, 5 rugit. Meg kis kabátot is ebben a méretben (januári lesz). Kaptam ajándékba kis zoknikat meg harisnyákat (3-3 darabot), ott őszintén szólva fogalmam sincs a méretekről, olyan babaláb méretűnek tűnnek, aztán majd kiderül.

Valószínű kevés lesz a kezdő ruhacsomagja, de ha már kint van a gyerek, csak akkor fogok többet venni, mert nem akarok potyára vásárolni, hogy aztán nézegethessem az egyszer sem hordott kisruhákat. Ha nagyon kell valami, majd a férjem kiszalad érte, de amúgy is Sinsay-ből rendeltem a legtöbbet, 3-4 nap alatt kihozzák. Kis sapkát szeretnék még neki és ennyi.

2022. szept. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nagyon ajánlom az átlapolható bodyk beszerzését.

Az én babám gyűlöli mikor a fejébe húzom a bodykat. Az átlapolhatókba meg csak a kezeit kell bedugni.

Ráadásul sok belebújós body nyaka nagyon könnyen kinyúlik, van, ami kb 2x volt rajta, és már konkrétan dekoltázsa van a babának 😅

Szóval vagy nyakánál oldalt patentos, vagy átlapolós éri meg.

Vagyis én így tapasztaltam.

2022. szept. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A kabát mellé ( helyett) egy overált vegyél mindenképpen..


Ilyen piciknek a kabát max divatolás, nagyon nem praktikus..


Csak tippnek.

Januári babának kelleni fog.


1.

2022. szept. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5


Overálból milyet érdemes újszülöttnek? Aminek van lábrésze is, ugye?

Sokfélét látok neten, ami pufók, tömött kabátanyagú, de olyat is, ami thermoo polár féle. Ez utóbbi kevés lenne, igaz?

2022. szept. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az első hetek nem azok lesznek amikor majd mindenféle szuper szettbe akarod öltöztetni... Talpas rugdalózók, ujjatlan és rövidujjú bodyk. Ez utóbbi 2ből mehet nyugodtan 62-es méret, esetleg pár 50-56 a biztonság kedvéért. Hosszú ujjú bodyból pár 56-62. Főleg ujjatlan rugival használva (de mivel hideg lesz mostanában, ilyen picinek 20 fok alatt szerintem nem ideális).

Felejtsd el a hátul gobolós rugikat, alig mered majd megfogni a gyereket nem hogy majd még forgatni.


Kabát ugyanúgy felejtős ilyen piciknél. Bundazsák, plüss/polár overál (őszre, tavaszra), vastag overál (télre). Talpas overált érdemes vagy kamáslisat (visszahajtható). Harisnya se árt ha feoétek kemény tél van, én nem vesződtem ezzel, de helyette a hordozóba köthető takarók nagyon jók (nekünk sima lupilu volt, semmi flanc és tökéletesen bevált).


Az elején sokat buknak sajnos. Vagy kicsordul a tej, tápszer. Én főleg a 62-es dolgokból vennék vagy 5-öt per ruhadarab, 56-ból talán hármat.


Én az elején kikből, pepcoból vásároltam, a kikben egyébként meglepően jó a minőség. De mai ésszel a Sinsayt is nagyon ajánlom.

2022. szept. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, elírtam: hosszúujjú body + ujjatlan rugi ok, de szerintem h.ujjú body + legging egy újszülöttnek késő ősszel/télen kevés.
2022. szept. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23%

Mindenből 3 db-ot, egy ami rajta van, egy amit ki kell mosni vagy éppen szárad, és egy tartalék, ha valami történik a rajta levővel.

56-os mérettel érdemes kezdeni, lehet hogy kis ideig nagy lesz, de majd belenő.

Szülés után nem nagyon lesz időd ruhákért szaladgálni, jó, ha beszerzel előre minél több mindent. Az első gyerekemnél én 1 éves koráig megvettem minden cuccot minden méretben, nyárra-télre, hálózsákot, bundazsákot, nyári sapkát, meleg sapkát, mindent. Utána csak az etetésével voltam elfoglalva.

2022. szept. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!