Ciki lenne visszakérni az odaadott gyerekruhákat?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne az oda adott gyerekruhákra szeretném másik ismerősömnek is tovább adni. Ennyivel is segíteni szeretnék neki. De akinek adtam a ruhákat akkor kérdezte hogy kellenek vissza a ruhák mondtam hogy nem. Ciki lenne most szólni neki hogy ha az ő gyerekének már nincs szüksége rá akkor adja vissza? Amit még az én gyerekem kinő azt is adnám neki továbbra is de csak úgy ha már nem kell nekik vissza kerülne hozzám. Hogy mondjam meg neki hogy egyikőnknek se legyen kínos a helyzet?
2022. okt. 26. 20:51
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
99%
Odaadtad neki azzal hogy nem kéred vissza. Szerintem marha kellemetlen helyzetbe hoznád, lehet nem úgy vigyázott rá, mintha vissza kellene adnia. Aki pedig gyereket vállal az tudja öltöztetni is, tehát ne aggódj ismerősöd megoldja majd. Nyugodtan mondd meg neki hogy nincsenek már meg a ruhák.
2022. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
79%
"Figyelj csak Xy, tudom, hogy ciki mert anno mást mondtam, meg minden, és tényleg nagyon kellemetlen ez nekem, de van egy ismerősöm, akinek nagy segítség lenne egy zsák babaruha. Ha esetleg megvannak még amiket én adtam neked, és akkor, de csak is akkor, ha nektek már nincs rá szükségetek, odaajándékozhatnánk ennek az ismerősnek?"
2022. okt. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
96%
Ja, azt kifelejtettem, hogy mindenképp kínos lesz. Ez van. 2es voltam.
2022. okt. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon ciki, ha úgy adtad oda, hogy nem kell visszaadnia.

Kölcsön meg szerintem épeszű ember nem fogadja el, túl macerás.

Mondjuk vannak üzletek, ahol kb. fillérekért kapni új babaruhát, nem, nem kéne olyan, ami már két kézen átment.

Kaptam én is kérés nélkül egy zsák ruhát, csak 1 baba viselte, de a mosás/szárítás azért kibabrált velük. Felét egyből kidobtam, 50% maradt itthoni váltásnak meg alvósnak. De itthon is jobban szeretem "szépben", szóval sokat rá sem adtam végül.

2022. okt. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem nem ciki, sim@n rákérdeznék, hogyha meg vannak a ruhák visszatudná adni mégis, mert odaadnád másnak.
2022. okt. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
46%
Jézusom! Fillérekét lehet ilyen cuccokat kapni, a pofám leszakadna ha ilyen lennék mint a kérdező.
2022. okt. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Tudom hogy kínos de akinek adtuk azt lehet mondani nem is lett volna szüksége rá. Szóval csak odaadtuk mert akkor nem volt más család a közelben. De ez a család más.. nekik nagy segítség lenne.
2022. okt. 26. 21:02
 8/38 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem mért olyan nagy cucc,

Haló Mari, ha netán meg vannak a ruhák és nincs már rá szükséged akkor még is szeretném vissza.

Ok fillér neked, de van olyan akinek nincs fillér rá. Tudom annak minek gyerek, hát mert jön ez van ő dolga.

2022. okt. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
6-os! Inkább magamban tartom amit most mondanék..
2022. okt. 26. 21:04
 10/38 anonim ***** válasza:
93%
Kérdezd meg, hogy megvan-e még, mert ha lehet és nekik nincs rá szükségük, mégis visszakérnéd. Szerintem nincs ebben semmi ciki. Nyugodtan megmondhatod, hogy van egy ismerős rászoruló család, és nekik szeretnéd odaadni.
2022. okt. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!