Ciki lenne visszakérni az odaadott gyerekruhákat?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne az oda adott gyerekruhákra szeretném másik ismerősömnek is tovább adni. Ennyivel is segíteni szeretnék neki. De akinek adtam a ruhákat akkor kérdezte hogy kellenek vissza a ruhák mondtam hogy nem. Ciki lenne most szólni neki hogy ha az ő gyerekének már nincs szüksége rá akkor adja vissza? Amit még az én gyerekem kinő azt is adnám neki továbbra is de csak úgy ha már nem kell nekik vissza kerülne hozzám. Hogy mondjam meg neki hogy egyikőnknek se legyen kínos a helyzet?
2022. okt. 26. 20:51
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Megoszlóak a vélemények! Már beszéltem vele visszaadja majd mert már nem lesz rá szükségük pakolgatni meg nem akarja. Mondta hogy amugyis megakarta kérdezni hogy mi legyen a ruhákkal akkor!
2022. okt. 27. 10:34
 32/38 anonim ***** válasza:
46%
Persze, már 6x megkéredezte, megbeszéltétek, de azért még egyszer rá akart kérdezni...🤣
2022. okt. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
21%
De gáz. Biztos nem fogadnék el semmit kölcsönbe. Mondjuk annyi gyereket vállaltam amennyit el tudok tartani, tehát megveszem.
2022. okt. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
89%

Én amiket a második lányom kinőtt, kb egy éves korig, mindent ismerősnek adtam. Nem terveztünk több gyereket, de gondoltam, ha mégis lenne, akkor már biztosan fiú.

Amikor a harmadik lányom is megszületett, sok darabbal úgy voltam, hogynde jó lett volna nem elajándékozni, mert nagyon jó lenne, ha nem kellene újra megvenni. Vagy mert a másik kettőről is készült kép valamelyik ruhában. De én azokat a ruhákat örökbe adtam. Lehet továbbadta ő is, lehet elrongyolódott, vagy úgy járt, ahogy sok ruhával én, hogy nem jött ki belőle a kaki/gyümölcsfolt. Én elengedtem azokat a ruhákat, vettem helyette újakat. Nagyon kínos lett volna visszakérni. Ahogy én is kellemetlenül éreztem volna, ha visszakérik, amiket én kaptam.

2022. okt. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
79%
33-as, azért a használt ruha nem csak a spórolásról szól. A fenntarthatóság sem ördögtől való.
2022. okt. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
79%

35: Azért nagyrészt arról. Semmi bajom alapjáraton a használt ruhákkal, de azzal igen ha valaki feltételekhez köti stb. Eleve nem kell kölcsön semmi, mert ha nálam lesz baja pl. foltos lesz, bolyhosodik, kinyúlik, szakad, fakul stb akkor hogy "számolok el vele". Köszönöm, de ilyesféle nyomás nem kell.

A kérdező meg pont ezt csinálja.

2022. okt. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
88%

Nyilván amit a kérdező csinál, az gáz. Én rengeteg ruhát adtam tovább és valamennyit kaptam is. Termeszetesen nem kölcsönbe.

Én csak azt nem értem, amit valaki írt is, hogy miért ajánlotta fel a ruhákat a kérdező, ha azokat már elajándékozta.

2022. okt. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem jelezted, hogy amint kinövi a kicsi, kéred vissza, akkor nekiadtad, lemondtál róla.

Szerintem kulturálatlan dolog ajándékot visszakérni. Más szóval: bunkóság.

2022. nov. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!