Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Egy márciusban születendő...

Egy márciusban születendő babára milyen ruhákat vegyek?

Figyelt kérdés

Hosszúujju body, kisnacik, kezeslábasok, pizsi, kabát, bunda, sapi??


Otthon a ti babátok miben van?


2022. nov. 15. 15:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Első hónapokra érdemes abszolút a naci?

Elég a body+rá a rugdalózó ?

2022. nov. 15. 15:12
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Márciusi a lányom. Amikor született, nagyon sokáig hűvös volt, az igazi nyár június végén jött el, még március végén is 5-10 fokok voltak, áprilisban szintén. Neki így volt egy bundás kezeslábasa, később melegebb időkre egy vastagabb plüss rugdalózója. Volt egy vastagabb és egy vékonyabb sapkája, illetve vékony sapit mindig adtunk rá fürdés után is, mert nálunk 20 fok körül volt a lakásban. Vannak egyébként hordozóba-babakocsiba tehető ,,csillag" rugdalózók, nem tudom, mi a pontos neve, abba csak bele kell bújtatni a baba kezeit, lábait, praktikusnak tűnik, nekünk ilyenünk nem volt.


Én nem szerettem sose az egyberészes rugdalózót (ezzel lehet, hogy egyedül leszek, mert tudom, hogy itt sokan szeretik, én utáltam patentolgatni, sokszor volt kakibaleset, levenni az egészet...egy gatyát lekapni róla nekem egyszerűbb volt pelenkázáshoz), így az én lányom hosszúujjú bodyban, egy hosszúujjú felsőben, nadrágban és zokniban volt itthon (sose rúgta le a zokniját, nekem ezzel nem volt bajom). Volt vastagabb kötött kardigánja is, meg talpas nadrágja. Egyedül pizsinek használtunk rugdalózót. Az első időkben mi pólyában altattuk, de van, aki a hálózsákra esküszik.


Mindenből szerezz be pár darabot (esetleg 1-2 rövidujjú bodyt is lehet), hosszúujjú bodyból többet, abból biztos sok fog kelleni, aztán majd látod, hogy nektek mi válik be, mi kényelmes. És szerintem 56-osnál kisebbeket nem érdemes venni, hamar belenőnek.

2022. nov. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem egyébként 20-22 fokban egy hosszúujjú body+rugi, vagy hosszúujjú body+felső+nadrág+zokni elegendő.
2022. nov. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor mondjuk veszek

10 body-t

5 rugit

5 felsot+5 nacit

Meg egy bundas kezeslabas kabatot, meg egy kicsit vekonyabb kezeslabast

+zoknik, sapi

Meg mondjuk egy 2-3 pizsama... ez így oké? Tejesen bele tudok kavarodni

2022. nov. 15. 15:26
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen elég. Közben úgyis kaptok majd meg megveszel egykét cukiságot, és 1 hónap múlva veheted is az újakat!
2022. nov. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Pizsama nem kell szerintem újszülöttnek.Body,rugi.
2022. nov. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Pizsama helyett hálózsák.
2022. nov. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sima felsőt teljesen felesleges venni. Csak felcsúszik a gyereken.

Nálunk a body-nadrág kombó vált be, rugit csak pizsamának használunk 2 hónapos kora óta. Eleinte talpas nacit vettem, aztán nadrágot zoknival, most harisnya és nadrág van rajta.

2022. nov. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Felsőre úgy gondoltam, ha hidegebb van, akkor body felé. :)
2022. nov. 15. 15:43
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Body fölé is,ha kimentek bundazsák,van vékony is.A melegítő felső, hosszú ujjú póló felcsúszik.Talpasnaci, hosszú ujjú body,ha melegebb van,ha hűvös, akkor bundazsák rá.Vagy rövid ujjú body rugdalózó.Az első 2 hónapban bőven ellesztek ezzel szerintem.
2022. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!