Mennyit adnátok használt ruhákért?

Figyelt kérdés

Hibátlan, szép állapotú ruhákra gondolok, nem játszós, foltos, bolyhos stb darabokra.


Nálunk a turi kilőve, iszonyú a felhozatal, de szívesen vennék pl. anyukáktól.


Nem tudom hol keresgéljek, Facebook csoportokban és Marketplacen próbálkoztam eddig, de számomra (?) irreálisan drágán akarnak adni mindent, szinte eredeti áron.


Farmer 4000 Ft

Rövid, hosszú ujjú 2500-3000 Ft

Rövidnadrág 3000-4000 Ft


Ez reális? Lehet velem van a baj, nem vitatom! Csak érdekelne más vélemény is.


Nekem nem kell, hogy márkás legyen, nagyjából fastfashion darabokról van szó… H&M,C&A,F&F stb.

Ja és 134-es méretről van szó.


Én is adtam már el ruhákat, de szerintem semmiért nem kértem 1500 Ft-nál többet…


Ti mennyit adnátok ki egyes darabokért?


2023. jan. 16. 08:38
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
En is 300 ft ert tettem fel a markas c&a es h&m bodykat. A kutya ak sem kell. Most mar bemennek a pepcoba es megveszik az ujat 🤷
2023. jan. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Én, mint használt gyerekruha webshopos, annyit tudnék ehhez fűzni, hogy nem mindegy, milyen márkájú a ruha.

Pl. Nálunk lehet kapni újszerű next rugdalozot, ami a next webshopban 4000Ft körül volt. Nekünk teljesen újszerű tényleg csak a címke hiányzik 2500Ft-ert viszik mint a cukrot.

Pl egy F&F es rugi ami újkoraban 3000Ft volt, azt már csak 1590ert adjuk.

A pepcos használt rugi, ami újonnan volt 1290Ft azt már csak 750Ft-ert(ha újszerű).

2023. jan. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
22es vagyok: ha pl egy Ralph Lauren farmert adnak használtan 4000ert,az reális. Mert annak kb 20.000korul mozog az új ára. Vagy egy 16ezer Ft-os Zara farmer (csak példa).
2023. jan. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

5 és 3 évesek, a ruhatáruk 70%-át a fb-on veszem használtan. Nadrágért 500-700 Ft-nál nem adok többet (attól függ leggings vagy farmer), hosszú ujjú felsőért, pulcsiért max. 600 Ft, pólók body-k 3-400 Ft. Kabátok is évszaktól, márkától függ, de max 4000 Ft, de sok szép kabátot vettem 1500-2000 Ft-ért, pufi mellényt 1000-1500 Ft-ért.

És legtöbbször szép ruhákat fogok ki, volt nemegyszer címkés is.

Eladni is szinte mindent el tudok, az árnál figyelembe véve, hogy ha én is az adott ruhát már használtan vettem.

Amik foltosak, lyukasak stb. lettek, mire kinőtték,azokat beviszem a H&M-be kuponért és levásárolom.

2023. jan. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki írt, hasznosak voltak.


A fő gond azzal van, hogy mindenki “ingyen” akar ruházkodni.

Nekem is az a cél, hogy szabaduljak, nem a tartogatás.

Amikor látszik, hogy eldeformálódott a sok mosástól, vagy farmer anyaga megnyúlik, akkor is elkérnek több ezret “mert ez h&m”. Nekem inkább ezzel van “””bajom”””

2023. jan. 16. 13:06
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

20.

Összvissz 2 db farmernadrágom van, mert nem szeretem a farmert, azokat reserved-ben vettem még tavaly 7 ezerért, és teljesen jó mindkettő. Használtam nem adnék ezekért 4 ezret már.

2023. jan. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
46%

Párszáz forintnál egészen biztosan nem adnék többet, főleg abban a korban, amikor még nagyon gyorsan kinövi. Akkor inkább tényleg bemegyek a pepcóba; oké, hogy rosszabb minőségű, hamarabb tökremegy, de igazából annyira mindegy, mert addigra úgyis újat kell venni. Meg játszós ruhának is pont annyira mindegy, mert abból a jó minőségű is hamar tönkremegy.

Ha meg kell a tartósabb, szebb ruha, akkor is inkább rendelek pl. a Bonprixről inkább 1-2000 forinttal többért, és annak tuti nem lesznek rejtett hibái. Ha meg mégis, visszaküldöm.


Amiket írsz összegeket, felnőtt használt ruháért sem adnék ki. Turikban ennél jóval olcsóbban lehet kifogni tök klassz használt ruhákat.

2023. jan. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arról lehet szó, hogy azok a darabok "ragadnak benn" a csoportban, amiket túl drágán akarnak eladni. Ezért van az, hogy itt mindenki azt írja, csak pár száz forintot adnának érte, mások pedig hogy ennél sokkal drágább hirdetéseket látnak. Azok a ruhák akkor fognak elkelni, ha rájön az eladó hogy olcsóbban kell adnia, vagy valakinek pont az kell és hajlandó kifizetni. Én például keresek egy bizonyos márkájú rugdalózót, mert a babám alkatára az a legjobb. Lehet, hogy én többet is hajlandó lennék érte fizetni, mint az, aki csak egy rugdalózót keres, mindegy milyet.
2023. jan. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Én azt veszem észre, hogy igenis van kereslet a több ezer forintosokra.

Pedig nem olyan hűdenagy márkákról van szó.

Persze, mindenki maga dönti el, hogy mennyit szán rá, csak meglepő.


Párszázért én soha semmit nem is láttam, vagy tényleg olyan állapotút, ami nálam a törlőrongyhoz jobban hasonlít…


Igaz, hogy én 134-es méretet keresek, de szerintem ez pont az, amit már nem harcolnak le annyira, legalábbis nálunk így volt.

Amíg kisebb volt, 3-5 éves, ott a nacik rendesen leamortizálódtak, meg a felsőkre is kerültek rejtélyes foltok :) de már nem igen jellemző.

2023. jan. 16. 17:25
 30/32 anonim ***** válasza:
71%

Amikor elkezdünk egy új méretet, addigra már minden ruha be van szerezve (alap darabok), mert az a taktikám, hogy amikor új méretet kezdünk, akkor elkezdem nézegetni az egyel nagyobbakat és mire szükség lesz rájuk, összegyűlik.

Csomagokat szoktam nézni, így gyakran találok 8-10 ezerért olyanokat, amiben 20-30 darab is van. Nem zavar, ha van egy-kettő, ami nem tetszik, vagy foltos, akkor az kuka, de még így is megérte, ha alapvetően nekem tetsző és kihasználható darabok vannak benne. Kisebb csomagokat is vettem már, a lényeg hogy pár szár ft/db-nál többet én nem fizetek használt ruháért. Ami hiányzik, azokat még megveszegetem máshol amikor már sürgetni kezd az idő és ennyi.

Nekem a Pepcos cuccokkal nincs bajom, pedig szárítom is őket rendszeresen. Sinsay-jel sem szívtam még. A kislányom kicsi, eszik, kúszik, mászik, esik, kel, abszolút pénzkidobásnak tartok egy-egy ruhadarabot több ezer forintért, használtan is. Amiért hajlandó vagyok picit többet fizetni, az pl. overál. De azért is kb. bolti ár fele a lélektani határ.

2023. jan. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!