Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mennyit költöttetek babaruhára...

Mennyit költöttetek babaruhára illetve babaholmira?

Figyelt kérdés
2023. febr. 2. 14:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
74%

Még nem született meg, eddig mindennel együtt 650-700 ezer forintnál tartunk. Ebben benne van a magánrendelés és a babamozi is. Ruhák, bútorok, babakocsi, gyerekszoba kiegészítők, falfesték stb.


A kiskád illetve a pelenkázó lap, pár játék és egy játszószőnyeg hiányzik még, ezen kívül minden készen áll.


Üdv, 32 hetes kismama.

2023. febr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
76%

Hát figyelj, mi nem vettük meg mindenből a legdrágábbat, de a kiságy+matrac, légzésfigyelő, babakocsi, volt kb 150.000.

Ruhákat zömével használtan vettük, de újakat is vettünk. Kb 50.000 a kezdő ruhatár+ pelus, krém, popsitörlő 20.000.Szóval a kezdetek nem kerülnek annyira sokba, megtehettük volna pedig, hogy drágábbat veszünk, de már én sem látom értelmét.

Most már fél éves, kellenek a játékok, az etetőszék, járóka, természetesen a ruhák váltása is, + a mindennapok eszközei(pelus stb).

Így nem tudom megmondani, hogy mennyit költöttünk eddig, de gyanítom, hogy a millióhoz közel áll.

2023. febr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
88%
Nem számoltam össze. Kombi kiságyat vettünk használtan 70ezerért, abba vettem brendomba matracot, lepedőt, lepedővédőt, használtan vettünk autóba ülést, 3:1 babakocsit, sportbabakocsit 80ezerért így egybe, egy ruhásszekrényt 80ezerért, kb. 20db textilpelust, 1 vastag overált kintre és egy zsákot a babakocsiba és ennyi. Pelenkakukát és a légzésfigyelőt tesóm odaadta 5ezerért. Ruhákat mind kaptuk, azt nem vettem egyet se. Pelus az 1. Hónapban elég volt, amit kaptunk rokonoktól/barátoktól.
2023. febr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
86%

Az első babánál kb 30e. Szinte mindent kaptunk. A nagyszülök sorban álltak, hogy ki mit vegyen.

Ruhákat unokatesótól, barátnőtől kaptunk. A babaágyat anyósom vette, a babakocsit anyumék. Tesómtól kaptunk légzésfigyelőt, mikrós sterilizalót, meg még egy pár babaholmit. Másik tesómtól kaptunk, kiskádat, ruhákat, és egy egész életre való játékot, meg még egy csomó mindent (ruhákon kívül mindent elrakott a gyerekeitől) Apróságokat vettem, mint pl pelenkazólap, mellszívó, pelenka, textil pelenka, kis takaró, cumisüveg...stb.

Masodik gyereknél is kb 30 körül.

2023. febr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
61%

Félidős terhes vagyok, egyelőre még nem vettünk semmit, de döbbentem olvasom az árakat.


Amúgy nekünk kiságy kell (15.000), talán egy szekrény (vagy nem, lehet sanyarú sorsa lesz a gyereknek és a kinti beépített szekrény lesz csak közös), egy mellszívó, meg cumisüveg, cumi stb., amit nyilván veszel újonnan. Elvileg minden mást kapunk.


Esetleg valami fotel/hintaszék, amiben lehet ringatni.

2023. febr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
59%

Kiságy 15ezer

Babakocsi 10ezer

Hordozó 10ezer.

Ruhát nem vettem, kaptunk.

Pelus/kencék/vitaminok max 10ezer.


2.gyereknél kb csak a kencéket/pelus/vitaminok.


Az első fiú most 3 éves, a 2.lány 16hónapos.


Simán költhettem volna akár egy milliót is, lenne miből. De baromi feleslegesnek tartom.

2023. febr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
70%
3. Vagyok, tényleg a cumit kifelejtettem. 2 db mam-os 0-s cumit vettünk, plusz 2db egyel nagyobbat. Mellszívót vettünk meg szoptanítót (50ezer + 10ezer körül volt) de egyikkel sem sikerült érdemben tejet csiholni, utólag a mellszívót használtan venném. Sterilizálni ugyanúgy lehet, mint bármi mást. Pelenkázótáskát vettem a lindalime-n magamnak, férjemnek meg az aldiba (10-10ezer volt kb)
2023. febr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
79%

Kiságy+matrac 40 ezer ft.

Babakocsi használt 70 ezer ft

Mellszívó használtan 20 ezer ft.

Eleltromos hinta hasznalt 10 ezer

Adamo jellegű hinta 15 ezer

Pelenkázó komód 32 ezer

Ruhák nem tudom mennyi. Valamennyi maradt a tesórol is meg vettem újakat is, kaptunk is.

Légzésfigyelőt, pelenka kukát kaptunk. De kb 20 ezer együtt plusz a pelenka kuka utántöltő.

Durván 300 ezer ft a kezdés.

2023. febr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon sokat, mert semmi babacuccunk nem volt. A lègzèsfigyelőt a kòrháztòl kölcsönöztük. Szerintem simán ráment 600 ezer forintunk is. Kellett babakocsi (újat vettünk), kiságy, matrac, ágynemű, pipere cuccok, krèmek, kád, pelenkázò, törölközők, lepedők, 56-62-68 ruhák, tèli baba volt, kellett bundazsák, a babahorodzòba takarò, overálok, sapka stb. Pár játèk, pelus, takaròk, sok textil pelus, pelusok, mellszìvò, cumisüveg melegìtő, kèsőbb pihenőszèk, utazòágy, habtapi, könyvek, csörgök, etetőszèk, talka, szilikon kanál, bèbikaják. Èn beszereztem Aventos párolò ès turmix gèpet is. Ez szerintem olyan tèma, hogy ki lehet hozni kevès, de rengeteg pènzből is.
2023. febr. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon keveset. Autós hordozó és karikàs hordozò (kb 10-10 ezer) és orrszívó volt ùj. Charitiből vettünk mòzest àllvànnyal (pàr òràt volt csak benne), takaròt, pàr jàtèkot. Munakhelyemről búcsùajàndèknak kaptam kiskàdat ès böfikendőket. Az egyik kolleganőm àllandòan tőlem kèrt kölcsön pènzt, cserèbe annyi ruhàt adott, ami kb. az első fèl èvre elèg volt. Vettünk ebayen kèt nagy moshatò pelenka csomagot hasznàltan, de nem nagyon jöttek be. Kezdésnek csak egy csomag eldobható pelenkàt vettünk. Kb. ennyi volt, ami kellett. Mosipelusok ès mòzes kihagyhatók lettek volna. A mòzes àllvànyàra pont ràillett a kiskàd. Mosi helyett elèg lett volna vìzàlló külső+ tetra. Gyakran pelusoztam, ha mosi volt rajta, de a ,,gyàri" külsőkhöz hamar túl vastag lett a combja, a nagy csomag meg zavarta.
2023. febr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!