Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mekkora bundazsákot érdemes...

Mekkora bundazsákot érdemes venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Január 31re vagyok kiírva és nézegetek már overált vagy bundazsákot, elsősorban amiben haza tudjuk hozni a kórházból, de persze ha lehet, annál azért tovább is 😃 hányas méretet lenne érdemes venni, tekintve hogy felső ruházat, hogy ne “vesszen” el benne, de ne is egy hétig legyen jó rá? Bocsi ha buta kérdés, első baba és fogalmam sincs, inkább tapasztalatra lennék kiváncsi, mint a netes táblázat szerinti méretekre.

Köszönöm!

21hkm


2023. szept. 22. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
56
2023. szept. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
A bundazsákot általában egy méretben árulják, az nem a babához, hanem a babakocsihoz/hordozóhoz van méretezve.
2023. szept. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%

Így van, ahogy a kettes mondja.


Overálból illetve egyéb vastagabb ruhákból 56-ost vettem (volt pár 62-es is) február 15-re voltam kiírva. Január 23.-án született meg 46 centivel (2760 grammal) a fiam.. Április végére nőtt bele az 56-osba, június-júliusra a 62-esbe :D

A férjem 4 boltot járt végig, mire talált 50-es overált.. azt hordta még március végén is.


Úgyhogy javaslom, hogy akár használtan is, de szerezz be egy 50-est is, hogyha bármi történne, tudj mit ráadni. Ha nem lesz rá szükséged, akkor is nyugtat a tudat, hogy van.

Illetve 56-os az “alap” szerintem. Az mindenképpen legyen, ha nagy babád születik, akkor valószínűleg sokáig nem fogjátok használni, de legalább nem fog benne elveszni, mint az én fiam :D


Holnap lesz 8 hónapos, de még mindig 68-as ruhákat hord, igaz őszre már szereztem be neki 74-es ruhákat, de esélyes, hogy még télen is bőven jók lesznek rá :D

(A férjemmel mindketten 182-184 cmsek vagyunk, szóval.. kicsit vicces. Bár én is 49 cmvel születtem és a bölcsiben én voltam a legkisebb, aztán oviban úgy megindultam, hogy még gimi elején is én voltam a tornasorban az első)

2023. szept. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van mérete a bundazsáknak és 56-ost érdemes venni.
2023. szept. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!