Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Hogyan mossam a baba ruhákat?

Hogyan mossam a baba ruhákat?

Figyelt kérdés

Légyszi ne szóljatok le hogy ezeket nem tudom, első babám lesz.Még pár hónap azért van mire megszületik, de már anyukám is meg mi is néha veszünk neki dolgokat, és már kaptunk is.


1. Ha mondjuk 6 hónaposan ki mosom az összeset, és elteszem akkor azt ugyan ugy ki kell majd mossam mikor megszületik a baba? Ugye mielőtt elkezdenénk használni.


2. És a használt ruhákat azokat hány fokon mossam hogy tényleg semmi ne maradjon benne? Csak van pár amin ilyen sárga kis pecsét van, mégse lenne jó azt ott

hagyni.


3. Hanyszor mossam ki a ruhákat mielőtt a babára adom?


4. Mivel mossak? Gondolom olyannal amivel a mi ruhánkat mossuk az ki van zárva.

És öblitőt használhatok e?


5. A használt teljesen fehér baba ruha amibe van folt, azt hipózhatom? Ha utana még parszor ki kimosom?



dec. 21. 12:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

1. Nem, ha nem lesz koszos, nem kell.



2. A foltokra tegyél előkezelő sprayt (pl dm saját márkás) és 40 fokos hosszú program elég neki. Ami ígyis benne marad az csak ollóval jön ki.


3. Hanyszor mossam ki a ruhákat mielőtt a babára adom? Egyszer elég. 2023 van, nem barlangban lakunk.



4. Sensitive babamosószerrel. Én dm-est vettem, de kb bárhol kapsz. Öblítő nem kell. Felesleges illatanyag. Ecetet szoktam használni néha.



5. Igen, hipózhatod. Vagy a dm tasakos fehérítőpora is jó.

dec. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%

En direkt a 38. heten kezdtem el csak oket mosni, nem akartam, hogy honapokat alljanak a szekrenyben. De sokan kezdik koran, csak nalunk kicsit por szaguak lesznek a ruhak a szekrenyben,ha nagyon sokat allnak, szoval en ezt nem szeretem.

De ahogy gondolod, erre nincs jo recept. Sokan mondjak, hogy azert mossak ki hamarabb, mert mi van ha hamarabb jon a baba, de nalunk akkor pl a ferjem csinalta volna, mire hazaerunk a korhazbol, ugyis megszarad minden. Akinek van szaritogepe, ott meg foleg, nekem nincs.


A hasznalt ruhakat is ugyanugy mostam, en a ruhakat 40 fokon szoktam, mert amiket mi hasznaluk, a legtobb nem birja a 60 fokot, probaltam 😂

A sarga folt altalaban anyatej/tapszer miatt van, valoszinuleg az mar sose jon ki tobbet a ruhabol, de megprobalhatod beaztatni oket egy ejszakara natrium perkarbonatos vizbe, talan segit, de nalunk az se szedte ki, se semmilyen mas folttisztito, ha nagyon regi a folt. A frisset igen.

Gondolom hipozhatsz, de en azt inkabb nem mertem eddig, nem tudom, nem szoktam hasznalni :D


En mar baba elott is herbow termekekkel mostam evek ota, mert a borom csak ezt birja. De sok sensitive mososzer/oblito van, valogass, mindenki mast szeret.

dec. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Én kb 7-8 hónapos terhes voltam, amikor kimostam a baba ruhákat, addigra volt meg mind. Eltettem a szekrénybe, utána nem mostam újra.

A sárgás folt valószínűleg nem fog kijönni, akárhány fokon mosod. Otthoni ruhának teljesen jó.

Sensitive mosószert és öblítőt használtam.

Lehet hipózni átmosás, öblítés előtt.

dec. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell ennyire raizguli :)

Ugy mint a tied.

Egy hasznalt ruha sem fertozo, nem valami afrikai ebola teleprol hozod.

Es a 21. szazadban van mosogep jo mososzer, magas hofok, nem kell vasalni pl. mert egy ruha nem fertozott.


Amit en borgyogyaszaton dolgozo szakemberkent ajanlok, minel kevesebb vegyszer !

Oblito elfelejt (amugy is elcseszi a mosogepet ) es ha lehet minel termeszetesebb mososzer, en. pl. Eco Egg-et hasznalok, bocsi nem tudom mi magyarul de tudom nalatok is van hasonlo, olvass utana.

Tehat minel kevesebb vegyszer szivodjon fel a boren keresztul, mert minden egyes vegyszer amit beviszunk egyenes ut pl. a rakhoz evtizedek mulva.

Ezert pl. felsokategoris furdeto ( nem a koolajos gyogyszertari ), sampon stb.

dec. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
Elozo vagyok, a hipot is surgosen felejtsd el !!! Hogy jut eszedbe, komolyan,chlorid ??? Evtizedek ota be vannak tiltva Nyugat Europban, te meg a babad borere raknad ?
dec. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Én úgy emlékszem, kijöttek a sárga foltok simán, lehet, hogy nátrium-perkarbonáttal. Közönséges Ariellel mostam, mint minden mást is. Öblítőt sosem használok. Eleinte vasaltam, mert koraszülött a fiam (amúgy is jó alvó volt, egy csomót vasaltam az ágya mellett, és néztem közben, ahogy alszik). Amúgy csak 1x vasaltam volna normál esetben.


A mi mosógépünkön van hipoallergén program, ami többször öblít, hogy ne legyen mosószermaradvány.

dec. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Én simán kimostam mindent a mi ruháinkkal, natúr sensitive mosószerrel, magunknak is ezt használjuk. Van szárítógépünk, az volt a hőkezelés, aztán annyi.

Nem szoktam öblítőt se használni, csak ecetet. Ha nem olajfoltos pl férjed ruhája, mert autószerelő, akkor nyugodtan moshatod együtt, mint a sima ruhákat.

A foltokkal se bíbelődök, ami foltos marad, így járt, annyit nem ér egy babaruha, hogy mindenfélét ráöntsek, marhaepe szappannal szoktam átdörzsölni, amit az nem szed ki, kuka, ha kinőtte.

Lehet nem leszek népszerű, de én újszülött kora óta nem tartom extra sterilen egyik gyerekemet se, nem a mocsokba teszek őket, de nem zavar, ha fekszik egy picit poros valamin a lakásban, vagy hozzáérnek a macskához vagy akármihez. A nagyobbik gyerekem már 2 éves, ő egy kezemen meg tudom számolni hányszor volt beteg, pedig jár közösségbe, rendszeresen leköhögik/prüszkölik, de semmi baja.

dec. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%

Ahogy kaptam ōket mostam is ki. Egyszer mindet. 40 fokon, fairy mosòszerrel, de aztàn az első pàr mosàs utàn àttertünj arra, hogy a miènkkel együtt, sima lidl-össel.

Szerencsère egyik hasznàlt se volt foltos.

Nem hipòztam. Semmit nem hipòzok. Felesleges, roncsolja a tüdőt.

dec. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

Naturcleaning!

Van foltisztítója is.

Terjesen természetesek, újszülötteknek direkt illatanyag mentesek vannak, 3+ tól meg van illatos babáknak, de azok sem olyanok mint a lenor és társaik…

Marhaepe szappan is sok mindent kiszed.

40 fokon elég kimosni.. én utàna ki is vasaltam őket úgy kerültek a szekrénybe.

Semmi baja nem lesz, ha áll egy kis ideig a tiszta szekrényben.

Mi mindig ugyan azzal mossuk a miénket is mint a babáét.

A te ruháddal ugyan úgy érintkezik a baba. Semmi szükség a kemikáliákra meg az extrém illatanyagokra!!

dec. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
egy ideig sensitiv mososzerel ,utána mår sima ariel podsal. foltokra meg frosch fertötlenitöje tökéletes.
dec. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!