Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Hogyan kell az újszülött...

Hogyan kell az újszülött ruháit vasalni?

Figyelt kérdés

A gőzfunkciót elrozsdásítottam veletlenül sima vízzel.

Ha max fokon megy a vasaló, akkor ti mindkét oldalról vasaljátok ki- és befordítva is? Vagyis akkor 4x mentek át vasalóval a ruhán?



jan. 9. 12:12
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Istenem, én még így kommenteknek nem örültem.😅 Gyűlölök vasalni, csak azt szoktam amit muszáj + a nagyobb gyerkőc ovis ruháit, hogy nézzen már ki bennük valahogy.🙃 Sógornőm szerint fertőtlenít a vasalás, ő minden oldalt kiszokott. Én a nagynál ezt egyszer játszottam el életünk első adag babaruhájával, aztán 1 oldalt vasaltam csak, aztán kb 1-2 hónapos korától csak a textil pelust voltam hajlandó.

Alapból az a véleményem, hogy az, hogy melegen átsimogatom a ruhát semmit nem fertötlenít, csak a fullos gőzölés, de most vettünk új, gőzölős mosógépet és új a szárítógépünk is. Köszönöm, megerősítettetek abban, hogy ne szarakodjak.😁 Az újabb és a gyűröttebb ruhák 1 oldalán átmegyek, aztán szépen el is hagyom ezt a szokást, mert időm sem lesz rá.

jan. 9. 13:27
 12/21 anonim ***** válasza:
az ovis ruhát is engedd el... mackógatya, gumisderekú naci, leggings, pólók, hoodiek, na, ezek mind felesleges vasalni :D Évi 3 fehér blúz fejenként oszt cső
jan. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem kell vasalni, csak az ünnepit. Lesz elég dolgod ezen kívül is
jan. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A vasalas akkor volt divat az 1900-as evek elejen es kozepen mikor nem mosott a gep magas hofokon.

Ha nem valami lepratelepen laksz, es van automata mosogeped, nem kell sehogy sem vasalni.

jan. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A sogornod, meg a fertotlenites dumaval. Konyorgom mitol fertozott egy ruha ??

Kerdezz mar majd ra, hogy mivel fertozte ossze a ruhakat ? Ebolaval ?

jan. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Én a saját ruháikat is így csinálja? Mert hiába fertőtleníted a babaruhát, ha aztán a kisbabát meg a saját, nem fertőtlenített ruhádhoz fogod 🤷🏼‍♀️. Pláne, hogy a kis keze, arca ér oda. (Ahol tényleg fontos a sterilitás és fertőtlenített ruha, mint pl a pic osztály ott vagy eldobható vagy fertőtlenitett köpenyt kell venni, mert a saját ruhádon is viszed be a bacit). Nyilván, a bolti ruhát is kikell mosni első használat előtt is, ki is vasalhatos, de azt ahogy a szekrénybe rakod már nem számít fertőtlenítettnek, pláne ha hetekig ott áll 🙈. Megnyugtatja az anyukákat, hogy kivasalták és fertőtlenítve van, de ennyi. Ha beteg van a családban akkor valamennyit segít, mert a magas hőt a legtöbb kórokozó nem szereti (sem pl a hajtetű, ha véletlenül hazavinné az ovis hasznos tudni 🙂). De akkor is mindent kikell, ha fertőző beteg valaki, a saját ruháitokat, a kilincseket, mindent...akkor ér valamit.
jan. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem az ovis ruhák vasalását is gyorsan elhagyom majd😁 Csak mire eljutok a hajtogatásig meggyűrődnek a kosárban
jan. 9. 14:08
 18/21 anonim ***** válasza:
Nekem vasalóm sincs.. Elromlott, amikor még várandós voltam, újat meg nem vettünk.. A férjem abban dolgozik, amiben akar, így olyan pólokat hord, amit nem kell vasalni, nekem is szinte csak olyan ruháim vannak, a gyereknek szintén.. Szárítógépünk az van, meg gőz program a mosógépen, úgyhogy azt bőven elégnek tituláltam.. Egy darabig anyukám is szekált a vasalással, aztán küldtem neki egy cikket a szárítógép “hatásáról”, meg elmagyaráztam, hogy azt az időt inkább a gyerekkel töltöm..
jan. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Kell a vasaló, ki ne dobd, a vasalós gyöngyökhöz sokat használom mióta nagycsoportos!
jan. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én szeretek vasalni, a baba cuccait is mindig vasaltam. Csak azon az oldalon mentem át amin lehetett, szóval amiről nem jöhetett le minta vagy engedte az anyag
jan. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!