Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Hogyan kell az újszülött...

Hogyan kell az újszülött ruháit vasalni?

Figyelt kérdés

A gőzfunkciót elrozsdásítottam veletlenül sima vízzel.

Ha max fokon megy a vasaló, akkor ti mindkét oldalról vasaljátok ki- és befordítva is? Vagyis akkor 4x mentek át vasalóval a ruhán?



jan. 9. 12:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Nem vasaltam, felesleges. Régi szokás, akkor még nem mosott úgy a mosógép, mint most. Nekem a védőnő se mondta, hogy kellene vasalni, csak anyostol tudom, hogy régen kellett.
jan. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%
Minek?? Ennyire nem értem rá, hogy abszolút felesleges dolgokkal kinlodjak.
jan. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
sosem vasaltam :D
jan. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
Én sem vasaltam sosem.
jan. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
Én csak azt vasaltam ami gyűrött volt. Azt is csak átvasaltam, hogy nézzen ki valahogy, max ha orvoshoz vagy védőnőhöz vittem textílpelenkát, azzal szórakoztam 15 másodpercnél többet.
jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

Ugyan úgy, mint bármi mást 🤷🏼‍♀️. Régen azért vasalatok, mert a mosógépek "durvábbak" voltak (biztos emlékeznek jópáran a régi tárcsás mosógépekre ... Úgy összetekerte, hogy öröm volt kibogozni. De még az első automaták is. Nagyimnak mindkettő volt, nyaranta láttam sokszor milyen azokkal mosni). Plusz fertőtlenítettek a vasalóval, de az nagyon régről maradt, amikor a higénia sem ilyen volt (háborúk utáni állapotok stb vagy régebbről, amikor az orvoslás sem itt járt, magas csecsemő halálozás fertőzésektől), ami berögzült, generációkon át. Mamár a mosógépek kíméletesebbek, nincsenek akkora halálos járványok (covidot most ne vegyük, az "új"). Plusz van mindenféle fertőtlenítő, én pl sanytol adalékot teszek a gépbe, ha beteg valaki 🤷🏼‍♀️.

Ha fertőtleníteni akarod így, akkor egyszerűbb kimosni adalékkal, plusz szárítógép. Ha a gyűrődések ellen, akkor mintha bármi mást vasalnál. Én mindent vasalok amúgy, mert szeretek vasalni, meg a tükörsimára, élére vasalt ruhát, a babaruhákat is ugyan úgy vasaltam mint bármi mást. Ha te nem vagy ennyire "mániás" csak fertőtlenítés a cél akkor sanytol vagy chicco (az bababarátabb) és nincs vele macere 🙂

jan. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
Felesleges feszültséget keltő feladattól mented meg magadat, ha elengeded a vasalást. Attól sem te, sem a baba nem lesz boldogabb, vagy egészségesebb, hogy te a nyakadba veszel egy sokadik felesleges, régi normából ránk maradt feladatot.
jan. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%
Leginkább sehogy :D Na jó, első gyereknél első alkalommal úgy emlékszem, átvasaltam, de aztán durvagyorsan abbahagytam :D
jan. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem jobb vasalni mint mindenféle fertőtlenítő vegyszert a ruhákhoz önteni, ha már valaki fertőtlenítéeni szeretne...


Teljesen mindegy hogy vasalod, ha csak az egyik oldalán átmész a célt már akkor is elérted a magas hővel. Nem kell mindent ennyire túlbonyolítani, mert bele fogsz bolondulni...

jan. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%
A legelső mosás után, mindent kivasaltam. Azóta se 😊.
jan. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!