Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Nálatok mennyire számítottak...

Nálatok mennyire számítottak az anyagiak a babakelengye összeállításánál?

Figyelt kérdés

Manapság azt veszem észre, főleg itt a GYK-n, hogy két tábor kezd kirajzolódni. Az egyik próbál megfogni mindent Ft-ot, és megpróbálja gazdaságosan, olcsón kihozni a kelengyét, míg a másik csoport millió közeli összeget költ a kezdő kelengyére.

Utóbbit én kissé irreálisnak érzem, de a kérdésem lényege nem is ez lenne.

Sokkal jobban érdekel, hogy jól látom-e ezt a szélsőséges helyzetet, illetve hogy az átlagos családoknál mennyire meghatározó tényező a minőség mellett az ár?

(Ahogy többen mondják manapság: gyermeket vállalni ma már szinte luxus. Vajon tényleg így van?)


Köszönöm a válaszokat!



2013. júl. 18. 08:27
1 2
 1/14 kíváncsicska ***** válasza:
Fontos volt a pénz,de voltak dolgok amihez ragaszkodtam, hogy új legyen.Ez volt a kiságy a bele való kókusz matrac, a babakocsi és az első (56-os-62-es) ruhácskák.Jó a babakocsiból nem vettünk drágát, de újat vettünk, és megfelelt a célnak. A bútorát asztalossal csináltattuk.Összességében azt mondhatom, hogy max 200eFt-ból meg volt minden és nem volt minden használt,de nem volt minden új de minőségileg minden a közép kategóriába tartozott.
2013. júl. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én igyekszem nagyobb dolgokból a középkategóriát megvenni. Értsd kiságy, pelenkázó, babakocsi, hordozó. Tisztálkodószerekból a gyógyszertárit vettem, kis ruhákból használtat. Így körülbelül 350 ezer körül jött ki az összeg, de ebben benne van a babaszoba kifestése is.
2013. júl. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is úgy van ahogy írod 2 csoport van . Aki megteheti hogy megveszi a méregdrága cucokat. És aki megveszi használtan és nem is látszik hogy használt fele annyiért . Igaz nekünk az babaágy és a pelenkázószekrény új lett de csak azért mert az tetszett meg . Viszont én minden másból használtat veszek , vettem. Mint például babakád , babakocsi , mellszívó. Babaruhának a nagy része is használt amit itthonra szánok , és természetesen vettem pár újat is amikor megyünk valahova :). anyagpelenka , fésű, körömvágó ollóból természetesen újat veszek. Szeretnék pihenőszéket is venni neki nagyon praktikusnak tartom és nagyon szeretik a babák de nem hiszem hogy 17000 ft ot kiadók érte újonnan amikor hozzá jutthatok 5000 ft ért is és nem is látszik rajta hogy használt . Nekem második babócám lesz szerintem fölösleges megvenni méregdrága cucokat amikor úgy is olyan hamar kinővik.


6 éves kislány anyukája és 33+4 hkm :)

2013. júl. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi több gyereket szeretnénk, vásárláskor ez is dominált. Nem költöttünk milliókat, de nem is számolgattunk minden vasat, mert úgy éreztük, hogy amiket választottunk 2-3 gyereket kiszolgálnak majd. Igen, nagyobb összeg volt, mindent egybevetve bútorokkal és használati tárgyakkal együtt kb. 400ezer forint, de ha 3 gyereket felnevelünk ezekkel, akkor annyira nem jön ki borsosan. Az is benne van a pakliban, igen, hogy telik rá, ha nem így lenne, valószínűleg másképp gondolkodnánk, de jelen helyzetünket és terveinket figyelembe véve nem tűnt rossz döntésnek. Valószínűleg két nagyobb tábor van, de én valahol középen érzem magunkat.
2013. júl. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mi még csak most kezdünk vásárolni. Több babát szeretnénk,szóval úgy akarunk megvenni egy-két dolgot,hogy később is használható legyen.

Babakocsiból ragaszkodom az ABC Designhoz,akár használt,jó állapotú is lehet. Kb. 90ezer forintért reális is lehet. Kiságyat/pelenkázót ikeásat veszünk,a kettő együtt 40-45 ezer forint lesz matraccal együtt.

Légzésfigyelőt újat veszünk,szeretnénk még pihenőszéket is,abból tök felesleges az új,nem tudják tönkretenni,amit meg igen,az eladhatatlan.

Körülbelül az orvosi vizsgálatokkal és a szülésre adott pénzzel együtt számoltam olyan 400ezer forintot.

2013. júl. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért megvan az eszes tábor is, aki az arany középutat választja.

Mi kb. 250 ezer forintot költöttünk, ebben babakocsi, légzésfigyelő, ruhák, bútor, minden benne volt.

Bútort csináltattunk, mert a gyerekszoba a tetőtérben van, a ferde sík alá, praktikusan csináltattuk.

Van, amiben most is ragaszkodom az újhoz, mint pl. a cumi, cumisüveg, textilpelenka (ebben azt tapasztaltam, hogy használtan is annyi, mint az új, ami olcsó, az viszont foltos és csúnya), ágynemű.

1000 Ft-ért vettem kádat újonnan, azt hiszem, ez senki pénztárcáját nem terheli meg. :) Nem láttam értelmét a több ezer forintos mindenféle ergonomikus, mindenféle vacakkal felszerelt kádnak, így is alig 7 hónapig használtuk.

Tény, a drága boltokban (Brendon), gyönyörű holmik vannak, de én túlzásnak érzem a 3000 Ft-ot egy 56-os rugiért. Vettem használtan is holmikat, vettem újakat.

Most várjuk a második babát, neki új cumikat, cumisüvegeket, plédeket (a fiamnál kikoptak a régiek), ágyneműt, törölközőt, apróságokat tervezek venni.

2013. júl. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 málna_ ***** válasza:
100%
Mi az első babánkat várjuk, teljesen a nulláról indulunk, első baba lesz a tágabb családban is, így semmit nem "örökölünk" meg családtagoktól. Még csak listát írogatok, de rettentő sokminden kell és ez ijesztő. Nem állunk rosszul anyagilag és nyilván próbálom mindenből a legjobbat kinézni neki, de szerintem nagyon meg kell húznunk a határokat. Mindenből egy erős középszintet próbálok belőni, remélem nem lépjük túl a 300ezres keretet.
2013. júl. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Babakocsija uj volt a lányomnak 40000ft volt bébihordozoval együtt melszivo szett ,mickros sterizilálo cumis üvegeknek új volt ruhái kezdetben új volt pléd, uj volt ,matrac uj volt ,lepedö uj volt kád is uj volt ,pelenkázos szekrénye is uj volt ,ez került ugy 200000ftba ,kiságy volt mert van még 2 fiam ,észerüség határán belül vásároltunk nem a legdrágábat vetük meg hanem a közeputatt választotuk .
2013. júl. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Volt pár dolog, amiből újat vettünk, középár-kategóriásat. Kiságy, mellszívó, cumisüvegek, sterilizáló, első ruhák, szekrény, első játékok, játszószőnyeg, autósülés.

Babakocsit ismerőstől vettünk használtan.

Emellett volt egy plusz kiadásunk, ajtó-ablak csere.


Így 500 körül volt az indulás.

2013. júl. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ejjha...vannak itt árak!

Nálunk számított mert félidős terhesen párrom cége csődöt mondott.

Majdnem 4 éve, első babásként kb ennyit költöttem:

Babakocsi 5000 Ft

Kiságy matraccal,fejvédővel,lepedővel 5000 Ft

56-62-es rucik,takaró stb 7000 Ft

ÚJ MAM mellszívó 2 cumisüveggel 11000 Ft

Hordozót kaptam ajándékba,textil pelusokat,vastagabb takarót,hőmérőt és kádat is.Kb ezekre plusz 10ezret költöttem volna.


A babakocsi Hauck terepjáró,fiam is azt használja a mai napig,igaz,eladni már nem fogom.3 gyereket kiszolgált és így is marad.Kiságyat a fiam is használta,míg 1,5 éves korában meg nem kapták a készíttetett emeletes ágyukat.

Anyagiak terén lányom születése után 1,5 hónappal leettünk jobbak.És pl ruhákra és játékokra nem költök havi vagy 2 havi szinten 10ezer Forintot,de igényes szép ruháik vannak és minőségi játékaik.

Nekem semmii bajom,ha valaki ruhákra is elkölt több 10ezret.Ha nem így tenné,akkor valszeg nem lenne a gyerkőceimnek filléres árakon ilyen csini,márkás ruháik.

Ha anyagilag úgy állnék én se lennék rest üzletbe betévedni és új rucikat venni.

2013. júl. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!