Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mit csináljak a babaruhákkal?

Mit csináljak a babaruhákkal?

Figyelt kérdés

Jómódú család vagyunk.Idén született meg a lányunk.

Rengeteg ruhát (bodyt) vettem neki.Ilyen feliratosakat (KYNGA) és társai.Viszont van olyan,ami még soha nem volt rajta,és már nem is lesz,kinőtte őket.A legtöbbjét is csak 2-3x hordta.

Csak nekünk van gyermekünk a családban.Sehol egy kicsi se a láthatáron.Mi tervezünk majd 4-5 év múlva tesót neki,de akkor úgyis megint újat veszek mindenből.

Szivesen elajándékoznám ingyen, annak aki rászorul és örülne neki.De olyat szeretnék,aki megbecsüli és örömmel fogadja őket.

Kihez fordulhatnék?A védőnőnk agyatlan,rá nem számíthatok!

Köszönöm annak,aki válaszol!


2013. szept. 16. 13:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a környéken menj be a családsegítő intézménybe. Lennie kell. Nekünk Szociális szolgáltató központ része. Ha falun laksz akkor a legközelebbi városba menjél, ott tuti van. Vagy felajánlhatod a máltai szeretetszolgálatnak is, ott is biztos örülnek neki. Csak el kell vinned egy központjukba.

Esetleg írhatsz az RTL klubnak vagy TV2-nek, ott biztos van olyan család, akikhez ők el tudják juttatni. Vagy a kár a minden gyerek lakjon jól alapítványnak. Igaz ott inkább élelmiszerekkel támogatják a családokat, de lehet ez is belefér náluk.

Sok-sok lehetőség van, dönts a szíved szerint.

Irigylésreméltó a cselekedeted.

2013. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nagyon aranyos tőled. Sajnos sokan rácuppannak az ingyen cuccokra, itt is lesz jópár hozzászólás, majd meglátod. :) Kívánom, hogy tényleg olyan családnak küldd majd el, akik tényleg rászorulnak.

(Tudod, ahol internet van, ott már annyira nincs nélkülözés..) :)

2013. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Valamelyik segély szervezetet keresd meg.
2013. szept. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép dolog, és csak gratulálni tudok a döntésedhez.

Amit én tennék: nem tudom hol laksz és ott milyen a kórház, de nálunk a legkisebb méretű bodykat nagyon nagy örömmel fogadják. A nagyobbacska kisruhákat pedig ha rászorulónak szeretnéd elajándékozni, akkor szerintem ne Te tedd ezt, hanem valamilyen szervezetnek ajánld fel. (előfordulhat ugyanis, hogy később elvárják azt, hogy mindent adj oda, személyes tapasztalat sajnos) Vagy ahogy írták, a tévében is gyakran van szó szegény, rászoruló családokról. Illetve a FB-on is többször olvastam már.

2013. szept. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is menj el a Családsegítőbe, nagyon fognak örülni a felajánlásnak. Vagy vidd el a kórházba, ahol szültél, a csecsemő osztályok is örömmel fogadják a babaholmikat, pl. ahol én szültem, siralmas állapotban voltak a kórházi bodyk és rugik, de az első napokban nem adhattam rá sajátokat.
2013. szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mi a családsegítőbe visszük.
2013. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én is ugyan így voltam mint te, én a gyermekorvosunknak adtam őket, mert őbenne megbíztam, hogy olyannak adja, akinek tényleg szüksége van rájuk, sokat meg is tartott a rendelőjében, és ha olyan gyerkőc érkezik, akin látja, hogy nagyon olyanok,vagy bekaki, pisi van esetleg, ott helyben át tudja öltöztetni.
2013. szept. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nagyon jó ötleteket adtatok! :)

Már rákerestem a lakhelyemhez közeli csecsemőotthonra, illetve van 2 kórház is ahol csecsemő osztály van.

Lehet akkor elviszem oda,illetve találtam anyaotthont is a közelben,ahol pici babával élnek anyukák.

Köszönöm mindenkinek!

További szép napot nektek!

2013. szept. 16. 13:49
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Talán az anyaotthon a legjobb ötlet, ott tényleg rászorulók élnek és még láthatod is kiknek adod.
2013. szept. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Láttatok már anyaotthont közelről??

Az ott lakók nagy részének tuti nem adnád szívesen. Nem gonoszkodom, csak ismerek olyat, aki ilyen intézményben dolgozik...

Természetesen tisztelet a kivételnek.

2013. szept. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!