Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miért van az, hogy a gyermek...

Miért van az, hogy a gyermek (baba) cipőkre azt mondják, hogy van benne haránt emelés? Ennyire nem értenek hozzá? Többi lent.

Figyelt kérdés

És ezt a bababoltokban mondják, internetes rendelős oldalakon írják... Félrevezetik az embereket. Az nem haránt, hanem hosszanti- boltozat emelő.

És ezek árulnak cipőket.... Hihetetlen



2013. szept. 26. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy az ortopéd orvos a lúdtalpas gyerekemnek is "harántemelős" cípőt írt fel. Tehát ő is h@lye nyilván. szerintem az esetek 10 %-ban gondol az ember arra, hogy a haránt az a lábujjak boltozatánál van. Ez olyan elterjedt habár téves szóhasználatm hogy harántemeléskor mindig a lúdtalpasak hosszanti boltozatának emelésére gondolnak. Te is, én is, cipész is, sokszor orvos is.
2013. szept. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Hát igen, lehet hogy igazad van, és ez így terjedt el a köztudatban.

Csak azon csodálkoztam el, hogy bent voltam egy gyermek boltba és az eladó, aki ért a cipőkhöz, nekiáll elmagyarázni, hogy ebben van, ebben pedig nincs haránt-emelő (19-es cipőről beszélek). Te jó ég, gondoltam magamban, már a gyerek cipőkbe is raknak??? Mondom neki, hogy nekem harántboltozat süllyedésem van, és emiatt kell a lúdtalpbetét, és a harántboltozat a lábujjak alatti részen van és nem ott ahol ő mutatja.

(Nekem szó szerint nincs lábfejem, olyan laposan van mint az ujjaim, viszont bokasüllyedésem egyáltalán nincs)

Néz rám gúvadt szemekkel, én meg rá.....

Engem igazából az zavar, hogy néhány üzletben olyan flegmák az eladók, mintha ők sz@rták volna a spanyol viaszt, ráadásul úgy, hogy nem értenek ahhoz, amit csinálnak.

2013. szept. 27. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!