Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki a második babáját várja,...

Aki a második babáját várja, hogyan oldja meg a nagyobbik emelgetését? Mennyit szabad emelni? Mi a súly határ?

Figyelt kérdés
Én most tudtam meg, hogy érkezik a kistesó és nem tudom el se képzelni hogyan zajlanak eztán a mindennapok, ha nem emelhetem fel a másfél éves kisfiamat!? Apukája műszakozik, rokonok nincsenek a közelben, más segítség se nagyon. Ti hogy csináljátok?

2012. szept. 16. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

nincs súlyhatár.

a derekad úgyis annyira fog fájni, hogy be fogod fejezni az emelgetést.

és összefüggés sincs, mert más izmaidat használod emelgetésnél, és más inak, szalagok tartják a méhedet!

ez a legfontosabb.

nem tud "leszakadni" a hasad.

az elvetélések sem ettől vannak....

2012. szept. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is elég sokat kellett emelgetni a nagyobbat, pedig úgy 17 kg...De pár percig nálam volt, aztán mondtam neki, h "anyu már nem bír, leteszlek", és megértette. Amúgy már ez nagyobb pocis koromban volt, előtte ugyanúgy emelgettem, nem lett bajom. Mondjuk problémamentes volt aterhességem, ha közben elkezdtem volna görcsölni, akkor természetesen nem emelgetem, inkább elmagyarázom, h sajnos ezt nem lehet ....
2012. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Amennyiszer kell egy 1-1,5évest. Játszótéren sokszor, hintába ki-be, otthon etetőszék, pelenkázás. Cipelni nem cipeltem.

Kinyílt a méhszájam a 26. héten, ettől függetlenül azért fel-felemelem, mert néha elkerülhetetlen.

10kg, 1,5 éves most.

3. babát várjuk. A 3,5 éves 17kg-ost nem emelem fel, de azt terhesség előtt sem tettem, nem bírom el. Ő beleül az ölembe.

2012. szept. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
36 hetes vagyok, nincs panaszom egész terhesség alatt, emelem a gyerekeimet, a 12 kilóst hordozom is néha (meitai), néha meg a nyakamban (utál gyalogolni), a 17 kilós gyerekemet mondjuk nem cipelem, de sokszor felveszem, főleg ovi előtt, ovi után, tudom, hogy neki is jól esik, meg persze nekem is. De az csak pár perc, elbírnám tovább is, csak nem fér el, akkora a hasam.
2012. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Én végig emelgettem a fiamat, ha kellett. (15kg.) Kádba be, kádból ki, mert ugye egyedül nem bírt be és kiszállni. Ha elaludt este a mi szobánkban, akkor felemeltem és átvittem az ő szobájába. Semmi bajom nem volt tőle. Volt olyan is, mikor a párom dolgozott, hogy úgy jöttem haza a boltból mint egy málás szamár. :) Mert ha megvártam volna a párom, mire hazaér a munkából, akkor bizony főzni sem tudtam volna.
2012. szept. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan felemelheted, semmi bajotok nem lesz, ha amúgy komplikációmentes a terhesség.
2012. szept. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy fogom megoldani, hogy nem vállalok be addig kistesót, amíg nem tudok megfelelő körülményeket biztosítani neki és a terhességnek. Felelőtlenségnek tartom azt, ha valaki nyitott méhszájjal emelget.

Egy 2-3 éves gyereknek meg szerintem már el lehet magyarázni, hogy anya most nem tud felemelni, mert vigyáznia kell a pocakjára. Amikor meg muszáj felemelni (fürdetés), akkor esetleg néha az apuka is megmozdulhat és teheti a dolgát :)

Lehet lepontozni :)

2012. szept. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!