Van kedvetek a gyerekruha trendekről, divatról beszélgetni, tapasztalatot cserélni?

Figyelt kérdés

Sziasztok Anyukák!

Kiváncsi vagyok ,ki mennyire követi az aktuális trendeket,mennyire vagyunk tisztában azzal,hogy mi a divat a gyerekek ruhák terén.

Magamról...nagyon szeretem öltöztetni a kislányomat,aki most 2.5 éves és hagyja is magát még :)!

Nem gondolok itt a méregdrága tervezői ruhákra,hanem egyéni,egyedi stílusokra,összeállításokra.

Vagy az aktuális trendekre,illetve mi lesz jövő tavasszal ,nyáron a "menő" :)

Van e kedvetek egymással erről beszélgetni?


Mielőtt valaki belém,belénk kötne...van nagyobb gondom is és más dolgom is természetesen...ettől függetlenül ez engem érdekel és szívesen társalognék a témáról,ez ügyben tájékozott anyukákkal!



Előre is megköszönöm,ha időt szántok itt rám!


2013. okt. 12. 01:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%

mért nem a gyerekkel beszélsz erröl? mért nem az ö tanàcsàt kéred ki hogy mit szeretne felvenni, elvégre neki kell a ràaggatott ruhàkba jàrni.Ja, hogy nem érdekli? Nem csodàlom.Nekik ez még annyira nem fontos.De ha ezt neveled belé az nem jó iràny mert majd ö is màst a külseje alapjàn ítél.meg.

Akàrmennyire is azt hiszed, nem rosszindulatból írtam le ezeket.

2013. okt. 12. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Persze, hogy nem erdekli a kicsiket, hogy mi van rajtuk...de teny, hogy egy jol megvalogatott szinekbol osszeallitott viselet, megforditja a fejeket az utcan.

Nekem kisfiam van. Nagyon szeretem oltoztetni en is. ...o ugyan kozel van mar a 3-hoz es vannak kedvencei, imadja a kalapokat, a crocs papucsat....es latom rajta jol esik neki, ha megdicserem, hogy milyen csinos. Egyedul a hajat nem lehet megfesulni. Gondor haja van amit le kellett vagni, mert olyan sok, hogy kezelhetetlen...

Nekem fogalmam sincs a trendekrol. Azt veszem meg altalaban ami mas. Egyedi, egyszeruen nagyszeru. Nincs tele mindenfele hulye felirattal es jo minosegu. Thomas is csak pizsamara van limitalva. En magam is csinaltam mar neki feliratos polokat...

Van stilusa es szep erzeke a kissracnak mar most latszik es ez megnyugtat mert a ferjem neha ugy oltozik fel mint egy nagypapa...olykor meg is jegyzi, hogy a zokninak mennie kell a ruhakhoz?...es hogy miert csinalok ekkora nagy ugyet az oltozkodesbol...azert, mert az emberek nagytobbsege elso latasra itel. A jo izles ott van vagy nincs.

2013. okt. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Kornyezetemben ket veglet van. Parom csaladjaban a gyerekek agyon vannak oltoztetve, kis divatbabak (3-10 evesek), ezt tudjak is magukrol. Kell is veluk veszekedni, foleg a kisebbekkel, amikor megy a hiszti, h melyik szoknyat akarja, harisnya nelkul, amikor kint 5 fok, szakado eso van. Na ez kiborit. Az is idegesit, h azon a csaladon beluk van akinek rengeteg penze van es konnyen kolti a gyerek millio ruhajara (ez a kisebbik gond), a masik fele, meg nekunk panaszkodik, h ures a huto, mindenkitol varjak az anyagi segitseget (tolunk is), a szulok viszont ugy oltozkodnek, ahogy mi nem (pedig a parom csak benettont hord, en is csinos vagyok) es a gyereknel sem merul fel egy orokolt ruha, csak avadiuj h&m kollekcio a jo. Az en csaladomban meg a masik veglet, a tesom gyerekei csak orokolt ruhaban jarnak + amivel en lepem meg oket, mert szeretnem ha lenne nekik is egy-ket szep/vagany/csinos darab. (Szoval oket meg en probalom "felhuzni", h megtanuljanak stilusosak lenni, illetve ne erezzek magukat rosszul kozossegben) Viszont tisztesseggel megelnek, adossag nelkul. Hozzam ez az ertekrend kozelebb all, en is igy nottem fel. Nekem akkor volt eloszor 16 evesen uj ruham, amikor az elso diakmunkambol en vettem. En is tudom a penz erteket es bar meg igy is belatom, h felnott fejjel kompenzalok (tenyleg szivesen koltok magamra), de en teremtettem meg ennek a lehetoseget. Most varom az elso gyermekem. Testveremektol tobb tonna ruhat orokoltem (nana, h onnan kaptam, parom rongyrazos csaladjabol nem...), 80% olyan elhasznalt, amit mar nem adnek a gyerekemre, azokat elvittem a csaladsegitobe (semmit nem dobtam ki). De meg igy is epp eleg a body + rugi, csak 2-3 "fellepo ruhat" vettem hozza. En a gyermekemnel egy arany kozeputat probalok majd tartani, anyagi es tarsadalmi helyzetunkhoz merten, az elvarasoknak megfelelve (tudjak, h jol elunk, nem lesz "szakadt" a gyerek sem), de nem akarom ezt a temat (oltozkodes) elotte tulhangsulyozni, stilus-erzeket, izleset inkabb eszrevetlenul szeretnem kialakitani benne, es az erdeklodeset, prioritasat az elet fontosabb dolgai fele terelni.
2013. okt. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
35%

Abba öltöztetem a lányom amilyen ruhát kapunk ismerőstől, vagy kapok a turkálóban.

Egy gyereknek még tiszta, őszinte, romlatlan személyisége van szerencsére, nem kell elrontani divatmajomkodással.

Nem mindegy mi lesz sárfoltos, vagy mit áztat össze esetlegesen a pisivel??

2013. okt. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem hiszem, hogy a divat követése romlott személyiséget takar vagy előidéz. Én is szeretek szépen öltözködni, naná ,hogy a gyerekem ruháit megválogatom ,ha tehetem.A szépérzék , a stílusosság még senkinek nem ártott.
2013. okt. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Az első válaszolónak is igaza van de én nem erre gondoltam,hogy öltözzük le a szomszéd kislányt stb.

A legegyszerübb, akár turis vagy használtan kapott a családból ruhákra is gondoltam,arra voltam kiváncsi ,hogy összeállitod e,harmóniában legyen,figyelsz e arra,hogy a sportos nadrághoz ne alkalmi jellegü felsőt adj...stb.


Nem vagyok "divatmajoló" de szeretem csinosan öltözteni a kislányomat legyen szó akár egy póló-nadrág összeállításról is.

Vidéken lakom,kertes házban szóval nem ül a gyerek a sarokban ,szépen felöltözve...nem erről van szó.

Nekem anyukám meghalt nagyon kicsi koromban,a kutya sem figyelt arra utána,hogy mit vegyek fel...vettek valamit és kész,emlékszem mennyire szégyelltem,hogy mindenki szebb ruhákat hordott ,mint én.

Nekem fontos,mert bár nem a ruha teszi az embert mégis az első benyomásnál,akarva akaratlanul is,ezt látjuk a másik emberen.

Én szeretném,ha erre odefigyelne a lányom később is.

Nem vagyok milliomos és sok ruhát kaptunk mi is és sok nagyot jó kis turis cuccaink is vannak,de amikor a szekrényt kinyitom mit adjak rá,soha nincs az,hogy gyorsan valamit,mindig összeválogatom :)


Figyelem,h mi a divat....pld. jövőre nagyon nagy divat lesz lányoknál és fiúknál is a terepszínű holmi,csak a lányoknál a szokásos keki-drapp mellé pink és rózsaszinű mintákkal "bolonditják", a bőrdzseki ....


Most mennem kell,de jövök még !

2013. okt. 12. 10:44
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Lányom ruhatára 80%-a vateráról származik.Mivel a családban ő a második lány unoka (az első 13 éves lesz) ,így sehonnan nem örökölt ruhákat.A születése előtt váratlan csőd lett párom cégénél és megszűnt a munkahelye. Ruha és más cuccok vásárlás meg sem volt előtte,így akadtam rá a vaterára. Párezer Ft-ból kihoztam minden szükséges dolgot,ami kellett.

Azóta is így veszem a ruhákat,pedig már 4 éves és csak 4 hónap volt,ami bevétel hiányos volt.Nagyon szépeket,divatosakat,újszerű ruhákat veszek meg fillérekért,csomagban akár.

Next és hasonló nagy márkákat direktbe nem veszek.Ami van a csomagban,megfelelőek.A képekről úgy is látszik,hogy mely az,ami üzletből vásárolt vagy angol márkás,külföldről rendelt és mely az,amelyik kínai gagyi.

Augusztusban vettem pár új rucit az auchanban,tescoban és egy ismerösőmtől,aki akciósabban adja az új F&F rucikat,mint a tesco,de többnyire,amíg lehet,maradok a vateránál. Nem halunk éhen hó végén,de ha ezen tudok spórolni,akkor ezen fogok.Van mire költeni.

És tényleg,hogy egyensúlyban legyenek a havi költsége,így átlagban kb 5000 Ft-ért vásárolok a 2 gyereknek ruhákat.Extrém esetben 10-12ezer (tél). És rengeteget vissza tudok forgatni,így minimálisra lecsökken a havi költségek e téren.

Így is megjegyezte (nem rosszindulatból) az óvónénink,hogy a lányom mindig milyen csinos,nem sajnálom-e a ruháit? Nem sajnálom. Amúgy is vigyáz a ruháira és filérekbe került,nem aggódóm,ha netán tönkre meg,mert nem 2-5ezret adtam ki érte. :)


Mindig odafigyelek,hogy passzoljanak egymáshoz a ruhadarabok,így remélem több stílusérzéke lesz a későbbiekben,mint nekem.Bár anyám soha nem rongyokba öltöztetett,de mindig csak olyan volt rajtam,ami neki tetszett és vett.NE vettet fel a pénz a 4 tesóm mellett,de sose kérdezte a véleményem és egy idő után ciki volt már azokba a ruhákba járni. Csak melegítő és melegítő. Egyedül mamához menet voltunk mindig csinosak. Tinédzser koromba,mikor rájött,hogy szoknyába is járhatnék,már önértékelési problémával küzdöttem és nem akartam olyasmit felvenni,mert azt éreztem,hogy én semmibe se lehetek már csinos. ez néha most is így van,de már alakul :)

Ezt nem akarom soha a gyerekeimnek. Későbbiekben ki fogom kérni a véleményüket,hogy mit szeretnének.Persze együtt összeválogatjuk,hogy még se legyen ízléstelen :)

2013. okt. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is kedves utolsó válaszoló!


Én is rengeteg holmit veszek az emlitett oldalról és adok is...jóformán visszaforgatom idény és méretcserénél.

Nem elsődleges az öltözködés tényleg de úgy gondolom ,hogy

mégsem mindegy...nagyon szomorúan látom amikor egy kislányonak melegitő nadrághoz fodros fehér inget adnak vagy a kisfiúknál alkalmi nadrághoz sportcipőt.

Ezzel a gyerekeket is megalázó helyzetbe hozza egy szülő szerintem!

Ismerek olyan anyukát akinek tényleg oly mindegy miben van a gyerek,de nincs szomorúbb látvány egy koszos,szakadt ,nyúlott ruhás kisgyereknél.


Persze van a másik véglet is..én nem oda tartozom,nem költök sok ezer ft.ot ruhákra,de mindig nagyon csinos a kislányom és utána szoktam olvasni,hogy mikor mik a főbb trendek és a határainkon belül,tartom magam ehhez.

Úgy,hogy a saját stílusunkkal ötvözöm.

A kislányom sportos tipus,nem az a rózsszin barbie bébi...ennek megfelelően öltöztetem....



Kíváncsi vagyok,hogy mennyire határozza meg az,hogy mások ,hogy öltöztetik a gyerekeiket pld. hogy hol élnek,milyen az életvitelük?

2013. okt. 13. 19:46
 9/17 anonim ***** válasza:

Ketteske vagyok. Nekunk rengeteg orokolt ruhank van. Egy kedves ismerosomtol kaptunk egy csomo mindent, o holland. Osszetartunk mi europaiak a vilag fovarosaban.

Nem vagyunk gazdagok, de megvan mindenunk ami kell.

2013. okt. 14. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

7-es válaszoló vagyok.

Én csak akkor nézem a divatot,ha odatévedek. Bízom a ízlésemben,hogy praktikusan és csinosan öltözik mindkét csemetém.

Szerintem se szívderítő látvány,ahogy néha 1-1 gyereket felöltöztetnek. Az említett példáid sajnos nem ritkák.

Amivel még ki tudnak kergetni a világból az a tüllös habos-babos szoknya/ruha

A gyerekek 90%-nak még csak nem is áll jól.Otthon nem lehet abba homokozni,viszont utcán még nem sűrűn láttam.

Tehát roppan felesleges darab.

Az oviban tapasztaltam,hogy hiába divatos 1-1 ruha,haa gyerek nem tudja hordani,mert nem kényelmes. Volt egy kislány,akin boleró szerű valami volt és ahogy játszott folyton lecsúszott neki és csak a vállát rángatta folyton vagy szimplán úgy hagyta,de akkor meg olyan trehánynak tűnt,hogy csak na.

2013. okt. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!