Van kedvetek a gyerekruha trendekről, divatról beszélgetni, tapasztalatot cserélni?

Figyelt kérdés

Sziasztok Anyukák!

Kiváncsi vagyok ,ki mennyire követi az aktuális trendeket,mennyire vagyunk tisztában azzal,hogy mi a divat a gyerekek ruhák terén.

Magamról...nagyon szeretem öltöztetni a kislányomat,aki most 2.5 éves és hagyja is magát még :)!

Nem gondolok itt a méregdrága tervezői ruhákra,hanem egyéni,egyedi stílusokra,összeállításokra.

Vagy az aktuális trendekre,illetve mi lesz jövő tavasszal ,nyáron a "menő" :)

Van e kedvetek egymással erről beszélgetni?


Mielőtt valaki belém,belénk kötne...van nagyobb gondom is és más dolgom is természetesen...ettől függetlenül ez engem érdekel és szívesen társalognék a témáról,ez ügyben tájékozott anyukákkal!



Előre is megköszönöm,ha időt szántok itt rám!


2013. okt. 12. 01:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A gyermek divat eleg hatarozottan koveti a felnotteket.Kulfoldrol irok,itt tavaly a kockas rovidnaci volt divat nyaron minden mennyisegben fiuknak,iden nyaron pedig a farmer.A kockas apro kockas ingekre korlatozodott.Nem kizart,hogy valoban a terepszin lesz a divat tavasszal,bar tavaly is meghatarozo volt a barnas-zoldes szinvilag.Elore egyebkent nem szoktam foglalkozni ezzel, akkor megyek vasarolni amikor megerkezik az uj kollekcio es nagy a valasztek.

A fiam ruhainak nagy reszet egyszerre veszem a Benettonban(szeretem a stilusat,es ar ertek aranyban nagyon jo),de nem veszek olyat ami neki nem tetszik.Pl valasztunk egyutt egy nacit,amihez mutatok neki 3-4 polot/pulcsit,amibol valaszthat.Igy ha gyorsan kell oltozkodni akkor is osszeillo ruhakat vesz fel,mert minden parban van.

2013. okt. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretem szépen öltöztetni a kislányom, és ő is nagyon jól érzi magát amikor megdicsérik. Szerintem ezzel nincsen semmi baj.

Mi Mo-on élünk, de nagyon sokat járunk külföldre, a ruháit legtöbbször ott szerzem be. Sokkal nagyobb a választék gyerekruhából mint itthon és sokkal színesebbek nem csak mindig a rózsaszín-ciklámen párosítás. Nem drága helyekre járok, vannak titkos helyeim, ahol olcsón tudok vásárolni szép márkás cuccokat, de még használtakat is.

Főleg a gyerekcipő amiből Mo-on elég gyatra a választék és a minőségük sem nagyon jó. Nem tudom hogy miért nem lehet itthon tényleg szép cipőket kapni, jó azért van egy-két kivétel, de pl szandálnál én rosszul tudok lenni az itthon kapható háromcsatos szandáloktól, olyan mintha a nagyanyám papucsa lenne, és a 90% ilyen, a maradék 10 pedig ami nem felel meg gyerek lábra.

2013. okt. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat...jöhet még! :)


Senkit nem pontoztam le!!!!


Kedves utolsó válaszoló...nem lehet összehasonlítani a külföldi választékot az itthoniakkal...sajnos tényleg igy van!

Nézegetem a külföldi gyermekruha katalógusokat és úgy fáj a szivem egy-egy darabért.

Amin el vagyok hűlve,hogy pld a NEXT saját oldalán olcsóbbak a ruhák néha ,mint itthon a használt ruha kínálat az aukciós oldalakon!Döbbenet!

Nem lenne rossz ha ahhoz a választékhoz olyan áron itthon hozzá lehetne jutni...de nem csak Next...ez nagyon felkapott itthon.

Pedig Moonson drágább kategória ,még nyugaton is a gazdagabb réteg engedheti csak meg magának.

Itthon méltatlanul "alacsony" az ára,hála egy-egy eladó tájékozatlanságának :)

Folyamatosan vadászom,mert nagyon magas minőségű anyagokkal vannak a piacon.

Nem utolsó sorban a az egyedi design miatt..


Még annyit hogy a matróz stílus is úgy tűnik tartani fogja magát jövőre (piros,fehér,kék színek,csikok)

2013. okt. 15. 16:45
 14/17 A kérdező kommentje:

10.27

Kedves külföldről írónak!


Nagyon tetszenek a Benetton holmik,de itthon magas áron lehet hozzájutni,ahogy az O Neil-hoz ruhákhoz is,azok is drágák sajnos.

Van egy két darabunk ezekből a márkákból,de kollekciónyit sajnos nem engedhetünk meg magunknak :)


Ahogy írtam is,nem a márkát nézem leginkább az a lényeg ,hogy szép legyen...mármint nekünk:)

2013. okt. 15. 16:52
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes téma! Mondjuk a divatot, mint olyat egyáltalán nem követem, bízom az ízlésemben. Szerintem amúgy is fontosabb, hogy az embernek legyen saját stílusa, s ahhoz válasszon egy-egy divatos darabot.

Két gyerekem van, a fiam 3 éves, a lányom 10 hónapos. Szeretem alkalomhoz illően öltöztetni őket. Vannak elmenős, játszóteres és benti ruhák. Ezeket a fiam már meg tudja különböztetni! Szép gyerek mindkettő (sokan mondják, nem csak mert az enyémek), megnézik őket az utcán is, tudom, mennyit számít a ruha. Szívesen adok a fiamra ingeket, ha megyünk valahova vendégségbe, akkor azt vesz fel, vagy kötött pulcsit, időjárástól függően. Tréning csak itthon van rajta, esetleg a játszótéren, de ott inkább farmer. A lányomnál most fedeztem fel a ruhák praktikusságát: több méreten át hordva nagyon vagány tunika lesz belőle, egy fehér bodyval kiegészítve hordjuk a nyári ruhákat!

Főleg turkálóból, esetleg vaterán vásárolok, de ott már alig van szép 104-es méret a fiamnak. Ha meg postázni is kell, akkor már inkább megveszem az újat, jobban járok. Így igyekszem leárazásnál, akciónál, lehetőleg uniszex színben (ez nálunk a kék) megvenni a ruhákat. A lányomnak nagyon jól áll a rózsaszín, a piros nem, a fiamon elsősorban a kék, barna, szürke néz ki jól.

A férjem nagymamája szokta mindig megdicsérni a gyerekeket, hogy milyen csinosak. Én is szoktam mondani a fiamnak, hogy csinos, tudja ő is, mikor van elmenős, csinos ruhában. Egyszer én is kiöltöztem valahova, s az akkor két és félévesem nekem is mondta, hogy csinos. Jól esett!:-)

2013. okt. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ,hogy írtatok!


Kedves utolsó válaszoló!


Való igaz a "stílus maga az ember" én erről ugyan úgy gondolkodom ,mint te!


Nekem sem a naprakész trend szerint van öltöztetve a lányom,hanem a saját stílusával "fésülöm " össze.

Stílus egy kisgyereknél?

Igen,abból tevődik össze ,milyen személyiség,milyen beállítottságú,mit szeret játszani,mi érdekli..eszerint öltöztetem.

El sem tudom őt egy kis habos -babos ruhácskában képzelni ,mert annyira nem Ő az a stilus..:)

Viszont van olyan kislány ,kinek őrülten jól áll az olyasmi..:)

Az én lányom inkább sportos,talán kicsit fiúsabb tipus...persze van szoknyája és ruhája is de a kényelem a legfontosabb,mert úgy is focizni fog benne előbb utóbb:))

2013. okt. 22. 20:41
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Ú, én már alig várom, hogy öltöztethessem! És tudom, hogy le fognak szólni a családban sokan, meg hülyének nézni, de pont nem érdekel!


Most ezek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

mennyire tutik már!


Szerintem ez sokszor nem is pénz kérdés, csak a színek, anyagok jó összeválogatása a lényeg. Egy rakás dolgot megkötni, meghorgolni is lehet! Meg olyan helyeken mint pl. H&M, meg a turkálók iszonyat jó cuccokat lehet kifogni. Sőt még a Tescoban is!


Nekem tök mindegy más gyereke miben van, ugyanolyan aranyos gyerek, mint bármelyik másik, de én imádom a stílust, meg a divatolást a vagány cuccokat kicsiknél is. Viszont az zavar, ha ezt lenézik. Nem értem ebben mi zavar másokat.


Sokan mondják, hogy majd, ha lebukja, meg összesározza, akkor biztos kiakadok, de miért akadnék ki jobban, ha a valamelyik fentit sározná össze, mintha mondjuk a ciklámen, rózsaszín, piros egyszerre és még pöttyös és csíkos + minnie egér is rajta van ruháját koszolná össze? Ruha, ruha. Én is beleizzadok a divatos ruháimba is, mégsem vagyok ideges és nem fogok azért úgy öltözködni, ahogy abszolút nem tetszik, vagy akár tetszik, akár nem, kimondom "szakadtan", mert bele fogok izzadni majd. Akkor kimossuk és annyi.


Anyósom meg elintézte annyival, hogy azért nem kell mindig így öltöztetni. De miért nem? Meg eleve, ha olyan ruhákat veszek, akkor máshogy nem is lehet. Persze tőle majd tuti kapjuk a műszálas rikítószínű, tipikus 90-es évek szerinti, jó az a gyereknek ruhákat és majd biztos teljesen ki fog akadni, hogy nem adom rá, de nem érdekel. A férjemet öltöztethette ő, a mi gyerekünket meg mi fogjuk, úgy, ahogy nekünk tetszik.

2014. okt. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!