Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miért nem értik meg, hogy...

Miért nem értik meg, hogy használt cipőt nem adok a lányunkra?

Figyelt kérdés

13 hónapos a lányunk.Ruhát,egyéb hasznélati cikket veszek használtan neki.Cipőt viszont nem vagyok hajlandó használtat a lábára adni,most tanul járni,ehhez jó minőségű (nem amárka érdekel) cipő kell,és kell majd a következő pár évben is.

Tudja ezt anyós és anyám is,hogy ezen a véleményen vagyok.

Mégis hurcolnák ide a szerintük jó állapotú használt kiscipőket,mert csak egy ezres,jó az,csak egy gyerek hordta,meg nike és csak 3ezer,vegyem már meg,szomszédjuktól hozták.

Komolyan hetente állítanak be kiscipőkkel,hogy ettől meg ettől van,ennyibe kerül,ugye milyen jó,hogy hozták?

Eleinte szépen megmondtam,hogy nem,aztán már nemszépen,mégse fogják fel,próbálkoznak folyamatosan,mintha százalékot kapnának belőle.

Ha nem saját magamon tapasztaltam volna meg,milyen amikor más kinőtt cipőitől rossz az ember lába,akkor már azt gondolnám,én vagyok hülye,hogy nem adok a lányomra használtat.

Mit kezdjek velük?


2013. okt. 22. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Hát, ha ők fizetik ki, én megköszönném, és dobnál fel a szekrény tetejére. Ha velem akarnák vetetni úgy, hogy én fizessem ki, akkor meg: hát, jól van, most nincs pénzem, most nem veszem meg. Aztán kész. Nem kell mindenen felidegesíteni magunkat, lehet ezt lazán kezelni, elrakod aztán sosem veszed elő. (én is kaptam használtat, sosem adnám rá a lábára, tovább adtam olyannak, aki nagyon rászoruló, és totál boldog volt tőle)
2013. okt. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Talán mutasd meg Nekik az új cipőt, amit vettél! Ha látják, hogy van már annak a gyereknek cipője, akkor nem próbálkoznak majd. Vagy csak egyszerűen a szemük láttára hajítsd a kukába a használtat, amit hoznak..

Plusz egy megoldás: mosolyogsz, elfogadod, ráadod a lányod lábára (amíg látják), közben mondogatjátok, hogy jajj de édes, jajj de szép, aztán lelépnek... Te pedig eladományozod a cipőt a karitásznak és csókolom.

2013. okt. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem ingyen hozzák,hanem szerzik ismerőstől,és én vegyem már meg.

Van a lányomnak cipője,egy hete kapott újat kintre,már télre is van két kiscsizmája.

2013. okt. 22. 15:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem fizeted ki és kész. Nem döntheti el senki, hogy te mit veszel meg, és mit nem. Majd ha megunják, hogy anyagilag nekik megy a zsebükre, nem csinálják. Ne lelkizz ezen.
2013. okt. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is ugyanezen a véleményen vagyok mint te.


Ruhába ráadom a használt de jó minőségűt. Cipőből már nem.

Nekem nagyon fontos hogy a cipő milyen márka ( nem azért mert márkafüggő lennék, hanem azért mert az ortopéd orvos is azt javasolta hogy ezen az egyen aztán nem szabad spórolni, mert egy életre eldeformálhatja/tönkreteheti a kis lábát a rossz kiképzésű cipő).


Anyós már hozott használt cipőt ( ő fizette ki), nyeltem egyet, mosolyogva megköszöntem aztán elraktam a szekrény mélyére. Soha nem fogom ráadni.

Aztán a páromat megkértem hogy legyen szives megköszönni az anyukájának hogy gondolt az unokájára, de több cipőt nem kell vennie mert azt én szeretném.

2013. okt. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazad van, cipőn tényleg nem szabad spórolni, a babák/gyerekek tök máshogy tapossák ki a cipőiket, nem jó ha a babád a más által levetett cipőben tanul meg járni.


Esetleg keress valami ezzel foglalkozó (hiteles forrású) cikket a neten, és mutasd meg anyukádnak és az anyósodnak is, hátha így megértik, hogy miért is nem szeretnél használt cipőt ráadni a kislányodra..


Nekünk is hoztak rengeteg cipőt a rokonok (újat is használtat is), a kisebbeket ráadom a babámra (aki még nem tud járni, így csupán melegítő funkciót látnak el a cipők a lábán), de a nagyobbakat nem fogom ráadni én sem.

2013. nov. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Cipőt meg fehérneműt használtan NEM, se gyereknek, se felnőttnek. Ki tudja, milyen gombatelepek vannak a topánkában?
2013. nov. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!