Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Melyik jobb: a hófogós bő...

Melyik jobb: a hófogós bő szárú nadrág, vagy az alul gumis hófogó nélkül?

Figyelt kérdés
Csizmára szeretném ráhúzni, melyik a praktikusabb?
2013. dec. 1. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen a hófogó, de én gumisat veszek mindig, hogy a szél és hó ne menjen bele.
2013. dec. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A hófogó gumi is azért van. De csizmára melyiket lehet jobban ráhúzni?
2013. dec. 1. 18:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az alul gumis tuti térdig felcsúszna.
2013. dec. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Na ez engem is érdekel. Így figyelem a topicodat :)

Amúgy nekünk van egy alul gumis overál nadrágunk, hófogó nélkül, ma ezt adtam a fiamra (nem kellett volna, mert meleg volt, de nem ez a lényeg)

szóval simán felcsúszott a térdéig és villant a harisnya.... pedig gumis passzé van az alján, bár nem hófogó, de vastag gumis passzés, mégis felcsúszott....

Ha nincs az alján akkor lehet nem akad a térdére, hanem vissza csúszik a bokára, de ha lép a nagy hóba jobban bemehet a hó, hiszen nem zár a cipőnél. De amúgy nem tudom én is próbálok minél jobban választani majd télre.

Ha hófogós, azt bele tudod tenni a cipőbe, így abból talán kevésbé csúszik.

2013. dec. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

a gumis szárút rá lehet húzni a cipőre, csizmára az tuti, legalábbis én is úgy adtam a fiamra,csak ahogy emelgettem felcsúszott a térdiéig nagyjából....

A hófogósat meg a cipőbe teszed és abból talán nehezebben jön ki, mintha kivülre teszed a sima passzésat.

De hátha valaki tapasztaltabb.

Én most inkább a hófogósat venném, bár gondolkodom, hogy a passzéra varrnék egy gumit és akkor az a gyerek talpánál lenne, így megakadályozná a felcsúszást.

2013. dec. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen én is láttam ilyen rávarrt gumikat, amit kívül a talpára húznak, de lehet hogy belül a cipőbe is lehetne tenni?
2013. dec. 2. 08:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Én belülre tenném, olyan lenne mint az öreglányos cicanadrágok :)

Viszont ha kicsit nagyobb az overál akkor aminek nincs passzéja nem tudom mennyire marad meg felhajtva, mert a gumis passzés az buggyos lesz legfeljebb. Illetve a hófogós is passzé nélküli amúgy mármint a nadrág része, ha azt felhajtod, akkor lehet hamar lecsúszik.

2013. dec. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nekünk nem vált be, ami alul gumis, hiába varrtam rá pántot ami a cipőn belül a talpánál volt, a gumis passzéra meg rátépőzáraztam a csizma szárát, mert kényelmetlen volt nekik. pánt nélkül, vagy ha csak simán ráhúztam kívülről a bakancsra, akkor meg pikk-pakk feljött és ázott a harisnya szára

szóval én a bő szárú, de belül hófogós fajtára szavazok. évek óta ilyet veszek. arra kell figyelni, hogy a hófogó kerülete állítható legyen patenttal vagy tépőzárral, mert akkor passzésan rá lehet a bakancsra igazítani, mondjuk a bakancs szárán a két tépőzár közé, a fentin nem tud feljebb csúszni, nem bukik át rajta.

ha a szár is állítható szélességű, akkor meg még jobb, lehetőleg nem szabad lötyögni a bakancs száránál, ha nagyjából passzentos, de nem szoros, akkor jó, mert így a mozgásban nem akadályozza, de a hó se nagyon megy alá, ami meg mégis, az nem jut tovább a hófogónál.

ha síelni vagy télen túrázni/szánkózni megyünk, akkor meg kamáslit húzok rájuk. az oviudvarra elég az anorák, úgyis csak fél órát vannak kint, nem áznak szét

2013. dec. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk 1,5 éves a fiam és sokat emelgetem, így nekem a sima passzés gumis szárú nem jött be, mert felcsúszott, viszont vettem egy sima nem gumis szárút, hófogó sincs benne, ezt szuperül rá tudom passzintatni a cipőre, úgy hogy szerintem a hó sem fog belemenni, kicsit szuszakolni kell, szóval a hideg sem megy be. Viszont egyáltaán nem csúszott fel a térdéig ahogy a másik gumis passzés overál, úgy ott maradt a cipőn ahogy rátettem, pedig mászott benne, fetrengett, emelgettem, szóval nem csúszott fel ezek után sem.

Viszont ha nagyobb a gyereked, akkor hófogósat vegyél, mert azt a cipőbe belülre tudod tenni, így nem megy be tuti a hó.

Én azért nem vettem olyat, mert ha az kicsúszik a cipőből egy emelgetésnél, akkor még a cipőt is vehetem le róla....

Ja még annyi, hogy ez poláros anyagú belül, talán attól sem csúszik annyira a harisnyán, mint a gumis passzésunk, mert az selymes belül.

2013. dec. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!