Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az újszülött babáknak valóban...

Az újszülött babáknak valóban nem jó ha nadrág-felső összeállításban vannak öltöztetve? Jobb a rugi ami nem szorítja a pocit?

Figyelt kérdés

Manapság a piciket is úgy lehet öltöztetni mint a nagyokat. Vagyis, lehet kapni kis farmernacikat, szabadidő együtteseket....stb. mindent.Kényelmesebb a rugdalózó az első időszakban? Főleg amíg a köldökcsonk is megvan? Ti hogy veszitek a babának a ruhatárat? Többnyire rugdalózókat?

Köszi a válaszokat!


31h kismama


2010. márc. 10. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


A kisbabáknak nincs még hőháztartása, útálnak öltözködni. Ráadásul, az első gyerekes anyukák még nem annyira rutinosak, nekik is meg kell szokni,hogy egy icipici babát pelenkázni, öltöztetni kell.

No, meg ott a köldökcsonk is, ami kb 1-2 hét, míg leesik, és begyógyul.

Ezek miatt is kicsit praktikusabb a body+rugdalódzó kombinációja az első időkben. Aztán mindenki belejön, és jöhetnek a másfajta ruhák.


Üdv!

2010. márc. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából attól függ, hogy mennyire bátran kezeled a gyereket, és ő mennyire türelmes. Én jobban szerettem ennyi idősen a body+rugi megoldást, mert így nem nyomja a hasát a gumírozás, ráadásul ahogy felveszed, ringatod, szoptatod nincs kint a dereka. A ruginál csak az a problémás, hogy milyen fajta gombolásút vásároljon az ember. Mert amelyik gyerek hason szeret aludni, annak a hátul gombolós, amelyik háton annak az elől gombolós a jó. Pontosan azért, hogy ne nyomja alvás közben. Lehet kapni még olyat is, amelyiknek a nyakán és az ülepén van a patent, de ennek a feladását nagyon kevés gyerek viseli jól. Azért ha vendégségbe mentünk, vagy jöttek a rajongók én is nagy fiús ruhába öltöztettem a sajátomat.
2010. márc. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk színtén jobban vált be a rugi és bady. Először is azért, mert védve van a köldökcsonk, illetve a dereka. Amúgy én úgy vettem észre, hogy a fiam is jobban szerette, mert hamarbb befejeztük az öltözést, mint a kétrészessel..:))))
2010. márc. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

En egesz addig body+rugi kombinaciot hasznaltam, amig nem kezdett el maszni. Akkor mar kenyelmesebb volt neki a nadrag+pulcsi kombo. Tescos rugikat vettem mindig-olyat, amiben 3 van egy csomagban- elol gombos, de soha nem zavarta, pedig elejetol hason aludt.

Jo volt, mert soha nem volt kinn a dereka - mondjuk most sincs, mert body mindig van rajta - de egy pici, magatehetetlen babat sokkal konnyebb rugiba oltoztetni, mint pulcsit es nadragot adni ra. Nekem kenyelmesebbnek is tunt.

Ja, 16 honapos, pizsamanak meg mindig rugit hasznalunk.

2010. márc. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nalunk is a body+rugi valt be jobban. A ferjem vett a masodik lanyunknak egy szabadidoruhat amikor 3 hetes volt, mondvan, nem tudott ellenallni, olyan aranyos. De talan 1x volt a kislanyon, mert egyfolytaban kinnt volt belole a dereka. Ahanyszor olbevettuk, a szabadidofelso allandoan felcsuszott a nyakaba.
2010. márc. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A felső felcsúszik a nyakába, a nadrág megtekeredik rajta... Felső helyett mindenképpen bodyt ajánlok. Farmernacit semmiképp, amíg el nem kezd kúszni-mászni-járni, mert kényelmetlen, merev. Az aranyos együtteseket meg lehet hagyni erre az időre, illetve vendégségbe, keresztelőre stb, arra a néhány, nagyon kevés alkalomra, amikor kiöltözteted.
2010. márc. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!! Úgy látom hasonlóak a vélemények! :)

Még valami...nyárra ti vesztek - vettetek külön napozókat, vagy bodyba volt a melegbe a baba? Május elejére várjuk a lányomat. A vastag plüssrugik azt hiszem túl melegek lesznek neki.

2010. márc. 10. 14:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Én júliusban szültem, a vékony pamut rugikat szerettem, amik ujjatlanok voltak, így az időjárásnak megfelelően rövid ill. hosszú ujjú bodyt adtam alá. Amikor pedig nagy kánikula volt vagy csak bodyt, vagy bodyt és kisnadrágot, kisruhát, vagy csak napozót adtam rá. A plüss rugikat ősztől hordtuk tavaszig. Nyárra csak és kizárólag pamutot érdemes venni.
2010. márc. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sem szerettem a kétrészest. Ha felveszi az ember, rögtön kint a kicsi dereka, illetve a body. Mi még csak figyelünk rá, de ha nálunk apa vagy papa vette fel, tuti minden csúszott a nyakába szegény gyereknek. És rugiból is azokat szerettem, amik elöl végig patentosak. Könnyebb ráadni, gyorsabb is. Csak egyre kevesebb helyen lehet találni ilyeneket, biztos nem ez a divat.
2010. márc. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én babám ordított a rugdalózóban. 5naposan leesett a csonkja, azóta body+naci+pulcsi összeállítást adok rá. Azóta nem is ordított még, pedig már eltelt 5hónap. Szerintem sokkal jobb a pelenkázásnál, lekapod a gatyót, kipatentolod a bodyt és pelenkázhatsz is. Ha nem 2számmal nagyobb ruhát adsz rá, nem tekeredik meg a gyereken. Nem nehezebb ráadni mint a rugit, sőt!!
2010. márc. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!