Mivel mossátok gyereketek babátok ételmaradékos ruháját?

Figyelt kérdés
vettem marhaepe szappant, de csak elhalványitotta a foltot -szinesekről van szó- megvárom ha megszárad, mivel kezeljem mégegyszer a foltot és ha mondjuk mosószappan vanish akkor egy éjszaka is hagyhatom állni a ruhát vele?
2014. ápr. 11. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Dm-es mosószappannal szoktam megdörzsölni, az általában kihozza. Vagy Ariel folttisztítóval beáztatom egy éjszakára és másnap mosom. A kicsi ruháit 40 fokon szoktam. A Vanish is jó, azzal is áztathatod egy estét simán.
2014. ápr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
N is a dms marhaepe szappant vettem. Vanishel h áztassam? Csak dörzsölöm azt majd reggel kimosom? Vagy víz is kell? Szappan vagy gél?
2014. ápr. 11. 21:00
 3/8 A kérdező kommentje:
Ariel melyik foltisztitója?
2014. ápr. 11. 21:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Én marhaepe szappannal bedörzsölve áztatom, utána 40 fokon Aldis folyékony mosószerrel (amíg kisebb volt, addig Tomi baby), hosszú programon.

Eddig még minden kijött

2014. ápr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Marhaepe meddig ? Csak dörzsi vagy víz is kell a lavorba? 3db ból rózsaszín sötét nem jött ki a répa teljesen csak halványította. Egész éjjel is lehet ugy? Én csak bedörzsöltem másfél óra múlva mostam 40fok, tomi, órás program. Lehet kevés ideig hagytam?
2014. ápr. 11. 21:14
 6/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Na, akkor leírom teljesen részletesen. :) Nem tudom pontosan milyen mosószappan, mert már nincs meg a doboza, de Dm saját márkás volt. Gondolom a Vanish szappan is hasonló. A foltot jól bedörzsölöm a szappannal, meleg folyóvíz alatt öblítem. Ha még foltos, akkor addig csinálom, amíg nem halványodik. Ha nem boldogulok, akkor berakom a lavórba, öntök rá meleg vizet annyit amennyi ellepi és abba öntöm az Ariel folttisztító gélt. Van, hogy ezt még délelőtt csinálom és másnap délelőtt mosom ki a gépben, úgyhogy kb. 24 órát ázik. A ruhák mellé a gépbe is lehet még tenni a gélből. Persze így is van azért olyan folt, ami nem jön ki, akármit csinálok. :( De ez ritka. Pl. nemrég a kisebbik fiam fekete folctollal firkálta össze a pólóját, az nem jött ki. Ha valami kedves, szép ruháját eszi le a kicsid, azt érdemes rögtön beáztatni, vagy a foltot kimosni, mert a beszáradt foltokkal nehezebb. Csak én lusta vagyok ilyen szempontból, vagy nem mindig úgy jön ki a lépés. :) Esetleg megpróbálhatod, hogy ecetet öntessz a foltra, az is használ bizonyos esetekben.

2014. ápr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
áriel foltisztitojával szoktam foltra öntöm és beteszem mosogépbe és kimosom.
2014. ápr. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a dm saját márkás folttisztítóját. (Denkmit a márkanév, a fehér fehér ruhákhoz, a zöld a színesekhez.) Eddig nekem nagyon bejött.

A másik, amiben nagyon kellemesen csalódtam, az a Lidl fújós folttisztítója. Este befújom vele a foltot, reggel indítom a mosást és eddig minden kijött (vagy Lidl-ben kapható mosószerrel mosok, vagy Dosia, Tomi, folyékony). Se kakaó, csoki, puding, pörkölt, babakaka, semmilyen folt nem maradt a ruhákban.

A tipikus bébiételes foltokon még nem teszteltem, mert a kicsi csak 12 hetes, de hamarosan meglátom, hogy azokon hogyan működik. Egy próbát megér, mert mind a két termék 300 Ft körül van.

2014. ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!