Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mibe öltöztessem melegben a 7...

Mibe öltöztessem melegben a 7 hetes babámat?

Figyelt kérdés

Elég nagy dilemmában vagyok, mivel sokszor még magam sem tudom eldönteni, hogy mit húzzak fel...

Ezt a "plusz egy réteg" aranyszabályt már most sem alkalmazzuk, mert ha 2 réteget adok a picire, akkor megsül szegénykém. Én úgy gondolnám, hogy 25 és 30°C között hosszú ujjú body és egy vékony nadrág jó neki (na meg egy kis zokni), és a 30°C felett adnék rá rövidujjú bodyt és rövidnacit, és ha kánikula van, akkor jöhet az egy szál body. Nézem egyébként folyamatosan a tarkóját, most így nem izzad, hogy egy réteg van rajta, de az az egy réteg az hosszú. De nem vastag anyagú sem a body, sem a naci. Anyósom viszont szüntelenül kritizál, hogy napozót kéne ráadnom. Szerintem meg a napozó attól napozó, hogy kánikulában hordják, ami most még szerintem nincs. Ennél lesznek még melegebbek is... Eddig sapkában és 3 takaróba bugyolálva ringatta a lakásban (!!!) az ordító gyereket, akkor azért kellett vele veszekednem, mert mindig melege volt a kisfiamnak abban a dunsztban, most meg hirtelen egy szál semmibe kéne hagynom.

Túlöltöztetni sem akarom, de nyilván azt sem szeretném, ha fázna. Szerintetek rendben van így ez az öltözet, ha a babám nem izzad?

Éjszaka is elhagytuk már a bodyt a pizsi alól, így most nagyon jókat alszik. Amikor elalszik, akkor még betakarom természetesen. De elalvásig nem tudom, mert lerúgja magáról a takarót.

A másik pedig a sapka kérdés... Anyósom szerint az sem kell rá, én pedig ragaszkodom a vékony cérnasapihoz.

Köszönöm előre is a segítő válaszaitokat!



2014. máj. 27. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó ahogy te csinálod, de közel 30 fokban sem kell már rá a hosszú. Inkább rövid body nadrággal és pelussal betakarod. Zokni legyen a lábán. A sapka minden esetben kell.
2014. máj. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Sapi,szerintem mehetne már rá rövid naci is. Én azt olvastam,hogy inkább legyen pindurit alulöltöztetve,mint túl,mert az ellen jobban tud " védekezni" a szervezet. Egy kis naci,pulcsi mindig legyen a biztonság kedvéért ...
2014. máj. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát én napozót adnék rá 27-28 foktól, esetleg kiszokni és kalapka a nap ellen. És vinnék magammal vékony takarót, esetleg plusz ruhát ha beborulna, vagy légkondis helyre mennétek.
2014. máj. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Váltóruha és kardigán, takaró mindig van nálam, azzal nincs gond, be vagyok tankolva :) Én a napozót továbbra is kevéskének gondolom, tekintve, hogy én is hosszú naciban flangálok, ilyenkor még én sem húzok kánikularuhát.

Mindenesetre ma sem izzadt a hosszú ujjú bodyban, bár tény, hogy ma nem is volt annyira meleg már, fújt egy kicsit a szél.

A védőnőt megkérdeztem, ő is azt mondta, hogy ez a hosszú ujjú body ez így jó és még ne adjak rá rövidujjú pólót meg rövidnacit, még furán is nézett rám, hogy egyáltalán felmerül bennem :S Hát így igazodjon ki az ember az eltérő véleményeken, tanácsokon :D

Az lesz a legjobb, ha figyelem a kisfiamat, aztán megpróbálom eltalálni, hogy neki mi a legjobb. Végülis a felnőttek sem egyformák, a legnagyobb hőségben is mászkálnak az emberek bikiniben is, meg hosszú farmerben is :)

Köszönöm még egyszer a válaszokat!

2014. máj. 27. 21:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jól csinálod. Én is igy öltöztetem a 4 hónaposomat...
2014. máj. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Te az anyósodhoz mentél feleségül?:)És most mi lesz?Megmutatod neki a válaszokat?Ezekkel sem fog egyetérteni.Küldd el a 3,14csába.
2014. máj. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó :D Jogos... :) De nem, nem anyóshoz mentem hozzá, és nem is fogom megmutatni neki a válaszokat, nagyjából semmivel sem ért velem egyet a gyereknevelés/gondozás témakörben, úgyhogy már megszoktam és amúgy is hiábavaló lenne minden próbálkozásom... :D Még egyetlen dicsérő szót sem kaptam tőle, pedig naponta találkozunk, és azt hiszem - a gyereket elnézve - nem nagyon lehetne panasza rám, na de mindegy, ez egy másik téma... Úgy látom magam körül, hogy ezzel nem vagyok egyedül. De engem megnyugtat,ha felmérem a helyzetet, hogy más hogyan öltözteti a gyerekét. Tény, hogy kicsit paramami vagyok, meg hát első baba... de azért igyekszem lazábbnak lenni picit. Van, amikor egész jól sikerül ;)
2014. máj. 28. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!