Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Anyukák! Ha nagyjából minden...

Anyukák! Ha nagyjából minden ruhát be szeretnék szerezni előre a babámnak, úgy 1 éves koráig, akkor miből mennyit szükséges vennem, méretenként?

Figyelt kérdés
Augusztus elejére várom a picit.
2014. jún. 2. 02:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hú hát ezt nem lehet előre megmondani. Nem tudhatod, hogy milyen ütemben fog nőni a babád, és más vastagságú, kialakítású ruhák kellenek télen mint nyáron. Emellett nem tudhatod, hogy mit fog a baba is favorizálni. Az én fiam például nem tudja megtűrni a harisnyát, pedig a környezetmben azt látom, hogy a kúszás időszaka alatt szinte minden baba abban van. Én hiába adom a fiamra, érzékeny a bőre és kicsípi. Korábban például én nem nagyon láttam talpas nadrágot, de nekünk az vált be. Illetve az én fiam szerette és még most is szereti a rugdalózókat, míg van olyan baba, aki nem tűri meg magán. Ha így előre bevásárolsz nagy az esély rá, hogy sok olyan ruha lesz, amit nem tudsz ráadni a babádra, én nem kockáztatnék. Nem tudhatod például, hogy tavasszal mekkora ruhák kellenek majd, így lehet, hogy totálisan mellé fogsz a lengébb ruhákkal. Emellett lehet, hogy sok ruhát kapni is fogsz, mi például kb. 3 zsáknyi ruhát kaptunk fél év alatt a rokonoktól, barátoktól. 68-as méretben például alig kellett valamit is vennünk, mert az első látogatáskor és karácsonykor is kivétel nélkül kaptunk szinte mindenkitől ilyen méretet. Mert túl kicsit nem akartak venni, abból úgyis van itthon, de túl nagyot sem. Egyébként elnézve kb. minden méretből van kb. 10 garnitúra (body, rugdalózó, nadrág+felső).
2014. jún. 2. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem lehet előre tudni, hogy fog nőni az első évben, így csak olyan ruhákat érdemes előre venni, ami minden évszakban kell, tehát mondjuk méretenként 7-8 rövid ujjú body, 5-6 rugi, 5-6 zokni, vékonyabb kardigánból 1-2 db, esetleg farmernaciból egy. Szerintem minden más függ a baba növekedésétől, én babám pl. 4 hónaposan hord 62-es méretet, barátnőm babája már 1 hónaposan ekkorát hordott és közben nyár lett a télből, tehát nem látható előre, de ha meglesz a baba és látod milyen ütemben növekszik, milyen alkatú már könnyebb lesz előre is vásárolni.
2014. jún. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a két gyerekem nem nőtt egyforma mértékben, így hiába volt a nagyobbról tapasztalat, a kicsinek véletlen se akkora méretű ruha kellett 1 évesen. Azt se felejtsd el, hogy más nagyságú egy C&A, egy H&M, egy Benetton vagy Chicco ruha, először azt is ki kell tapasztalni, mekkora méretkülönbségek vannak.
2014. jún. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
ne haragudj,de nagy butaság előre bezserezni mindent. ha 2,5 kg val születik,akkor egy évesen lehet,h. épp csak 8 kg lesz,viszont,ha nagy baba,akkor lehet,h. 11 kg is lmeglesz 1 évesen. centire is nagy a szórás, az én lányom 83 cm egy évesen,ismerős baba csak 72.
2014. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egyszerüen nem érdemes ennyi ruhát előre megvenni mert ahogy többen leirták már nem tudhatod mekora lesz 1 évesen ,kislányom 1 évesen 80 cm volt igy 80-86 ruhái voltak és minden ruha más méretezésü .
2014. jún. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!