Hányszor kellene kimosni, hogy ne okozzon kiütést? Vagy mivel lehetne még kezelni?

Figyelt kérdés
Tejallergiás és ekcémás babám ajándékba kapott 5 db sötétszínű babanapozót, nagyobb méretben. Már 5x kimostam Őket, de a 2 db halványabb színűtől egy-egy séta alatt kiütéses lett. Tescos babacuccok mit csináljak velük? Kellenének, bár Én nem vettem volna ilyen sötétszínűeket. 7,5 hós fiam egyéb ruhái szinte fehérek, vagy nagyon halványszínűek, ezeket DM-s ultra sensitive mosószerrel mosom.

2014. júl. 25. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ajálom az ecetes öblitést..
2014. júl. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem bírja a bőre, válts. Mondjuk Tomi baby-re+ egy öblítő program.
2014. júl. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az anyag okoz kiütést, hanem az öblítő, mosószer. Nekem is pöttyös volt a lányom, én az ő ruháit 2x öblítettem, de másodjára már csak öblítő nélkül. Nekünk bevált.
2014. júl. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én babám is ekcémás. itt nálunk lehet kifejezetten pár honapos babáknak mososzert venni, de az orvos azt mondta azt se használjam, az öblitö meg szigoruan tilos.
2014. júl. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A többi ruhájától nem lesz kiütéses csak a sötét színűektől, pedig mindegyiket eceteztem és ugyanazzal a mosószerrel mostam.

Korábban már az apjának is volt kiütése fekete, kinai pizsamától. Ezt 4x mostuk ki mire már nem okozott bajt. Tudomásom szerint a ruhafestékbe lehet ólom. Kb 10 évvel ezelőtt a németek emiatt akarták kitiltani az országból a kínai ruhákat. Friss infom nincs, mert már rég nincs német tévécsatornánk.

2014. júl. 25. 20:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, lehet a sötét színtol is allergiás. Apukám is ekcemas, kivizsgáltak es kiderült hogy a sötét színre allergiás a bőre es a fekete gumira. Igy hat nem viselhet sötét zoknit es ha megfogja a metro mozgolepcsojen a gumit, akkor egyből kijön a kezén az ekcema. Egyszer sokat tavcsovezett, es másnapra olyan piros lett a szeme körül mintha bevertek volna neki.

Szóval inkább kerüljetek a sötét ruhákat, zoknikat, mindent ami közvetlenül érintkezik a borevel.

2014. júl. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor itt a ruhával van a gond nem a mosással már értem... tessék elhagyni nem kell olyan ruhát adni rá.. a picinek sokkal érzékenyebb a bőre mint pl apukának ezért nála gyakrabban előjön.. sajnálom jobbulást
2014. júl. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

-Már 5x kimostam Őket, de a 2 db halványabb színűtől egy-egy séta alatt kiütéses lett. Tescos babacuccok mit csináljak velük? Kellenének,-

azt irod a 2 db/halvänyabb...akor nem a szin a baj hanem vagy az anyag vagy a mosopor....

Nekem 22 hos a fiam mindeg normal Per... gelt hasznalok semmi gond nincs,DE soha nem adok rä vasalatlanul meg egy zoknit Sem.Ha vasalod a rucikat akor ott mosopor -öblitö gondok nem lehetnek,a vasalo mindent semlegesit...,babaknak nem is a szepseg hanem a fertötlenites miatt vasaljuk mindenüket...

2014. júl. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A vasaló az esetleges mosószermaradékot nem semlegesíti! Ha jó forró, akkor fertőtlenítő hatású, ennek a semlegesítéshez nem sok köze van.
2014. aug. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ötször mostad, és nem mindegyik okoz kiütést, akkor nem a mosószer vagy öblítő, hanem az anyag az allergén. Ezt márt többen írták. Tedd egy kicsit talonba, próbált mondjuk 2 hét múlva, ha akkor is kiütést okoz, sajnos le kell mondanod róla.
2014. aug. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!