Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Anyukák! Kérlek írjátok le...

Anyukák! Kérlek írjátok le tételesen milyen ruhákra lesz szükségünk ősszel, télen? Másfél éves a babám.

Figyelt kérdés
Benti,kinti ruha is,átlagos darabszámmal. Méret nem kel. Köszönöm.

2014. aug. 27. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Miért mi mondjuk meg?

Nem ismerjük a ti szokásaitokat, életmódotokat.

Amúgy meg nem kezdő anyuka vagy, ennyit igazán megoldhatnál magadtól is, már elnézést.

2014. aug. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Hát bocs,de én sem értem az ilyen kérdéseket soha.Egyrészt van már tapasztalatod tavalyról.Másrészt meg mire mész azzal,hogy más egy teljesen eltérő közegben,más körülményekkel hogyan öltözteti a gyerekét?
2014. aug. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiacskám 17 hónapos. Tegnap vettem neki két pár őszi, átmeneti, de nem magasszárú cipőt, ezekkel kihúzzuk még az esős időszakot is. Bár gondolkodom egy gumicsizmában is, mert szinte már csak babakocsi nélkül megyünk, és persze izgatja minden, gondolom, a pocsolyáknak nem fog tudni ellenállni. Aztán néhány hosszúujjú bodyt akarok beszerzni, a tavalyiakat kinőtte, nyáron pedig nem hordott bodyt, tehát voltaképpen nincs egy darab sem. Pulcsijai vannak, sokat örökölt kisbarátoktól, szépek is, de szeretnék néhány újat is venni Neki. Ugyanígy nadrágokat, melegítőket, valamint kellene egy átmenwti kabát is. Ja, sapka és sál. Talán még egy esőkabát is jó lenne. De ezek még csak ötletelések, a cipőkön kívül, még semmit nem vettem.
2014. aug. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
3-as vagyok. A Kérdezőnek nincs tapasztalata tavalyról, akkor még egy pici babája volt, aki valószínűleg a babakocsiban csücsült a séták alkalmával. Most viszont nyilván jár már a gyerkőc, játszóterezik, moat egész más helyzetekkel szembesülnek. Az én fiam tavaly még csak kocsicipőt hordott, kezeslábasokat stb. Miért kell kötekedni?
2014. aug. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm annak,aki írt tapasztalatot,aki meg csak okoskodni akart..nos, nem tudom,de vagy segítőkész és normális anyukákkal hoz össze a sors,akik ha kérdezek szívesen segítenek, de tisztelteben tartják a dolgaimat,és maguktól nem kezdenek el okoskodni, vagy okoskodó és a másikat kioktató anyukákkal,akik megmondják,hogy mit csináljak a gyerekemmel anélkül,hogy megkérdeztem volna őket. Gondolom az okoskodók az utóbbi táborba tartoznak. Hát igen, valóban már tapasztalt anyuka vagyok, de nem tudom,pl. hogy overált, vagy mit érdemes pl. télre venni, a dereka miatt,amiben tud mozogni, ugye ő már jár, tavaly még nem járt..már nem nagyon ül meg a babakocsiban sem..mire érdemes figyelni,esetleg olyan nadrág,ami vízlepergető...stb..kabátból is milyet..elsősorban ilyenekre lennék kiváncsi, hogy mi a praktikusabb..én pl. még bodykat használok..nem baj,ha más véleményeket fogok olvasni,,tudom hogy mások vagyunk,nekem mégis nagy segítség,ha valaki leírja hogy mit érdemes..Köszönöm..
2014. aug. 27. 22:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! 1 éves kislányomnak a következőket szereztem be: harisnyák (vékonyabb,vastagabb is), bélelt nadrág,mackónadrág otthonra, sok hosszúujjú póló, bodyk (főleg hosszú ujjú),pár póló (hosszú bodyra főleg otthonra),széldzseki,különböző vastagságú kötött ill. polár kardigánok/pulcsik,vékonyabb és vastagabb sálak,sapkák (füles,megkötős), zoknik (rövidebb,hosszabb szárúak,melegebbek is,1 kötött mellénykénk is van, télre még overáll és kesztyű,alváshoz rugdalózók és hálózsák. Na és persze cipő is kell még,ő most tanulgat járni,de ha már ügyesen megy,bentre is veszünk neki szandált! Más momentán nem jut eszembe.

Off: bár én is csodálkozta kicsitm a kérdésen,de nonszensz,hogy egyesek egy korrekt válasz helyett jól lehurrogják az embert egy olyn oldalon,ahol elvileg bármit meg lehet kérdezni és néha jó lenne,ha a válaszolók nem ítélkeznének ismeretlenül,különbözőek vagyunk,nyilván a kérdezőnek is vannak ötletei-tervei és valószínűleg csak biztosra szeretne menni,hogy gondolt e mindenre,hisz ahogy a 3-4-es is írta, az előző év viseletéhez nem nagyon lehet viszonyulni. Akinek nem tetszik a kérdés,ne válaszoljon,nem kötelező!

2014. aug. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!nekünk kb ezek voltak( fiúnak):

Kb 10 body (hosszú-rövidujjú vegyesen, de nekünk több hosszú kellett)

hosszú ujjú vékony felsők 6-8 db,

szabadidőruhák, ami tréningnaci+ cipzáros felsőrész 6-8-10 db,

külön naci + pulcsi pár db ( pl kord, bélelt farmernacik hozzájuk illő pulcsikkal/ felsőkkel)

kislánynak esetleg leggingsek, hozzájuk tunikák, polár ruhák , kardik

harisnyák, zoknik, őszön hűvösebb időben udvarra játszótérre praktikus a térdzokni , mert ha pl hintázik, motorozik, játszik, és felcsúszik a nadrág szára, akkor sincs kint a lába, ill télre a vastagabb zoknik.

pizsama 2-3 db,én alváshoz külön még pár bodyt vettem.

Őszre átmeneti kabát, vagy bélelt felső /wellsoft anyagú kardigán vagy aki szereti mellény,,, 2 játszós és 1 elmenős, vékonyabb pamut sapikkal. 2-3 átmeneti cipő, sportcipő (játszós és 1 elmenős)

Esős időre vizlepergetős kabát, aminek van kapucnija is, én gumicsizmát nem vettem soha.

Télre 1 bélelt meleg overálnadrág 2 kabáttal, téli sapikkal, sállal, kesztyűvel. Bélelt bakancs vagy csizma. (sportcipő télen is kellhet, mert ha nincs hó, felesleges hótaposót adni rá.)

Bentre szilikontalpú zoknik 3-4 db, vagy mamusz, (vagy épp cipő aki azt ad rá bent is. )

2014. aug. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező nem lett lehurrogva.Ezen az oldalon bármilyen bugyuta kérdést fel lehet tenni,amire másnak meg szabad reagálnia.Másfél év alatt gondolom már rájött arra,hogy a gyerek ruháztatása elég személyfüggő.Ha én elmondom,hogy az enyémnek mennyi overállja van,semmit nem ér vele.Lehet,hogy ők nem mennek ki rossz időben,lehet hogy nem engedi a gyerekét a sárba,lehet hogy naponta akar mosni.Bármi lehet,egyszerűen a saját életében kell ezeket tudnia.
2014. aug. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!