Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Másnak is mindennapi dilemmát...

Másnak is mindennapi dilemmát okoz, hogy hogyan öltöztesse a babáját?

Figyelt kérdés

Már megőrülök, hogy fél óra telik el, hogy végre kitaláljam, mit adjak a lassan 3 hónapos kisfiamra.

Ma háromszor öltöztettem át szegénykét, már sírt is a fáradságtól. Megnézem, hány fok van, 9-et írt, hát adtam rá egy jól bélelt őszi kabátot, alá hosszú ujjú póló, azalatt body. Alul harisnya és egy vastagabb nadrág. Kivittem, már jobb idő lett, és ő is nyűgi volt, így bevittem, átöltöztettem vékonyabba. Mire ismét kijöttünk, megint jobb lett az idő, így újra be a házba, és végül 1 body, 1 póló és egy pulóver, alul harisnya + lábrészes vékonyabb naci és persze a takaró.

15 fok van.


Szóval a kérdés, másnál is probléma? Nektek mi a mérvadó? A hőmérő vagy a hőérzetetek?


2014. szept. 24. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs hőmérőnk. Viszont azért öltöztetem rétegesen, hogy ne kelljen folyton átöltöztetni. Úgy öltöztetem, hogy ha meleg van leveszek egy réteget, ha hideg, ráadok egyet. Ehhez nem kell folyton rángatni szegénykét. Vidd úgy, ahogy elsőre gondolod, és alkalmazkodj, ha változik a helyzet. A táskában legyen plusz takaró, sapi, zokni, és hely, ha leveszel róla egy pulcsit, vagy akármit. Szerintem túlpörgöd picit a dolgot.
2014. szept. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez ilyenkor sokaknál (nálunk is) probléma. Öltöztesd rétegesen, akkor nem kell mindig ki-be mászkálni. Például legyen nálad vékonyabb és vastagabb takaró, fölülre meg vigyél ki egy vékonyabb kabátot, akkor elég csak azt átvenni, ha melegszik az idő, kint is meg tudod oldani.

Nálunk egyébként bevált a plusz egy réteges szabály, amíg babakocsiban ültek (plusz egy réteg a babára, mint amiben én kényelmesen érzem magam).

2014. szept. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem,soha nem jelentett ez problémát.Kimegyek az erkélyre,és ezután felöltöztetem a gyereket.Plusz réteget mindig viszek,illetve eleve rétegesen van öltöztetve,így ha változna az idő,a ruházaton módosítok a séta alatt,nem jövök emiatt haza.
2014. szept. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyjából ahhoz tartottam magam, hogy egy réteggel több legyen rajta, mint rajtunk. Ha ott van pluszban a takaró is, az is védi. Ha rajtam van egy vékony hosszú ujjú meg vékony kabát, akkor rajta egy hosszú body, kocsikabát (plüss, meleg), nadrág, vékony sapi, takaró. Lényeg, hogy útközben is le tudj róla venni egy felsőt vagy elég akár a takarót levenni róla.
2014. szept. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is kicsit túlaggódós vagyok e téren, én is rétegezek és mindig van nálam plusz takaró is, de te nagyon nem praktikusan öltözteted. Ennyi idősen mi úgy mentünk ki, hogy a benti body plusz rugira ráadtam egy olyan vastagságú kezeslábast, amit az idő megkívánt. Volt egy plüss, egy polár, meg egy vékonyabb téli overál, és ehhez ha kellett pléd. Harisnya meg hosszú ujjú póló eszembe se jutott, persze, hogy nyűgös volt a babád.
2014. szept. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3 hónapora a póló+nadrág kombináció nem praktikus. nekünk csak bodyk és rugik vannak, ez a legjobb, legkényelmesebb, legpraktikusabb. kétrészes cuccokban – ami ugyan divatos meg cuki, de nem praktikus – nem is gondolkodok 3 hónapossal kapcsolatban.
2014. szept. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!