Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha gondot okoz a mindennapi...

Ha gondot okoz a mindennapi számlák befizetése elvárhatják a kollégák, hogy 10000 ft-ot adjak be GYED-re menő kolléganőnek?

Figyelt kérdés

Nekem is van kettő gyerekem de senkitől nem kaptam annak idején semmit mikor szülni mentem.

Kijelentették a kollégák,hogy mindenkinek 10.000 ft-ot KELL!!! beadni!


2014. júl. 7. 11:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
nem
2014. júl. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Hányan vagytok amúgy? 10.000 Ft??!! mi 500-at szoktunk beadni, sőt névnapra csak 200-at... Senki se Krőzus.

2014. júl. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Elég gusztustalan, hogy mindenkinek kötelező beleadni pénzt és ráadásul nem is keveset. Ha be szeretnél szállni az ajándékba, akkor mondd meg, hogy Te csak X Ft-ot tudsz adni.
2014. júl. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ennyit biztosan nem adnék. Még a főnök ajándékába sem.

Mond meg a többieknek, hogy nem vagy hajlandó ennyit fizetni.


Amúgy hányan vagytok, és mi lesz az ajándék? Ha szabad tudni?

2014. júl. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Sün!! ***** válasza:
100%
Nem. Felesleges ekkora összegeket költeni egy ilyen alkalomra. Már a 10 ezer forint önmagában is elég lenne. Gondolom ha kollégák, akkor legalább vagytok hárman. Nem is értem. Adj annyit amennyit gondolsz vagy ne adj. Nálunk pl. megvan, hogy születésnap összesen 2-3 ezer forint lehet valakinek, azt osztjuk annyival, ahányan éppen vagyunk. Nem fordítva.
2014. júl. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

10.000Ft szerintem rengeteg. Mi a munkahelyen szülinapra/ névnapra dobunk össze kb. 3000Ft összértékig, aki akar beszáll, aki nem nem. Ugyanekkora értékben szoktunk is bevinni kis sütit, innivalót (aki az ajándékba nem szállt be, az általában nem is fogadja el a sütit ilyenkor)

Nyugdíjba vonulóknak szoktunk 10ezerig összedobni, de az is sok felé oszlik (a csoport 6 fő, ha osztályszinten van esemény, ott még 6 fő + 1 osztályvezető) Így a 10000Ft 13 felé oszlik, a 3000Ft 6-7 felé. Én most jöttem el baba miatt és nem várom el, hogy bármit is kapjak, ha megszületik a baba, gondolom lesz aki bejön az irodából és ennyi. Ha már letelik az az idő, amikor itthon fogadok látogatót, akkor fognak szerintem eljönni kollektíven a közvetlen munkatársaim és hoznak 1-1 babaruhát, vagy pelust.

Nagyon túlzónak érzem a fejenkénti 10ezret, pláne kötelező jelleggel.

2014. júl. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
10000 ft? A rokonaimnek sem veszek ennyiért ajándékot! Én biztos nem adnám be!
2014. júl. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez rengeteg. Én ennyit nem adnék be. A férjem a kollégáitól kapott egy 10ezer Ft-os brendonos kártyát, amit kb 7-8 ember dobta össze. Nem fejenként ennyit. Nagyon sok. Meg mi az h kell? Ki találta ki? Meg lett veletek ez beszélve? Mindenki egyhangúan beleegyezett? Ha igen és csak te nem, akkor vegyél vmi jelképes ajándékot ha gondolod és add oda neki. Hidd el nem fog emiatt lenézni, ha meg igen akkor ezt se adnám. Azért értelmes kereteken belül.
2014. júl. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem adnék ennyit,én sem veszek a rokonoknak sem még ennyiért,ráadásul ilyen nincs hogy kell,meg kötelező.
2014. júl. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Már eleve az gusztustalan, hogy KELL beadni. Az összegről már nem is beszélve...

Talán meg kellene beszélni, hogy ki van benne egy közös ajándékban, és kb milyen értékig hajlandó beszállni.


A helyedben egy fillért nem adnék be. Ha jóban vagy a kismamával, külön a magad nevében meglepheted valami aprósággal, de azért a fejenként 10 eFt azért nem kicsit túlzás!

2014. júl. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!