Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » A rugdalózó miért nem rendes...

Luxor kérdése:

A rugdalózó miért nem rendes ruha?

Figyelt kérdés

5 hónapos a lányom, szinte mindig rugiban van. Nacit pólóval nem szeretek rá adni, mert mindig felficergi a nyakába a pólót(persze van alatta body), a zoknit leveszi a lábáról és nézegeti, rágcsálja, a harisnya +body párosítás hülyén néz ki szerintem. Marad a body, tud benne rendesen mozogni, forogni, kúszni, nem zavarja és én sem vagyok idegbeteg, hogy kint a háta, nincs a lában megint zokni stb.


A nagyszülők egyfolytában azzal szekálnak, hogy ilyen nagy babára már csak éjszaka szoktak rugit adni.


Szerintetek?


2015. febr. 2. 22:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baj nincs ezzel,en is utalom ha kint van a dereka,hata. En kb 8-9 hos koraig azt adtam ra,most 15 honapos,mar kinotte ezeket. Itthon harisnya es body van rajta,pont azert amit irtal,hogy a dereka ne legyen ki a zoknit meg leveszi.Ha megyunk valahova akkor cserelem a harisnyat nadragra es zoknira. Ja es fiu, de itthon nem erdekel hogy harisnyaban van,szabadon tud benne mozogni,jobban mint naciban.
2015. febr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amíg el nem indultak a gyerekeim mindig rugiban voltak itthon (sőt máshol is kb. 6-7 hónapos korukig). Amikor már lépegettek, akkor lábfej nélkülit adtam rájuk zoknival. Sőt meg lehet kövezni, de én nem szoktam külön pizsit adni rájuk, fürdés után kaptak új rugit, abban aludtak és másnap is abban voltak, kivéve ha valami miatt cserés lett.
2015. febr. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

én is úgy vagyok kb mint utolsó válaszadó.


ahogy látom, hogy ácsorog, meg lépegetne, mindig belegabalyodik a lába a tipegőbe, ilyenkor van aktualitása a nadrág, zokni verziónak


meg legalább a hasát sem nyomja a tipegő, jobbnak látom ha nincs ott gumírozás, vag ypasszé, akármi a babán.


régen nem voltak még ilyen ruhácskák, nálunk a nagyi csak ennyit mond mindig, hogy de szép ez is, milyen jó az is, ó régen nem volt ilyen. eszébe sem jut olyasmi mint kérdező nagyijának...

2015. febr. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

*ja lehet keveri a dolgokat!!


régen ilyenben aludtak a felnőttek, csak a fenekénél gombos volt :D

pár meséből rémlik, pár mesefigurán van még ilyen :)

2015. febr. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! megnyugtat, hogy nem csak én gondolom így a dolgokat!


A nagyszülők alatt az én és a párom anyukáját értem, ők mondják, hogy mennyivel csinosabb egy nadrág pólóval, kis ruha harisnyával,és a rugi szerintük akadályozza a mozgást . (fiatal nagyszülők, első unoka mindkettőjüknek, és néha úgy tűnik, versengenek is egymással, ki mit vesz, segít, melyikük látta először, h új dolgot csinált stb.)Persze ha olyan családi eseményre mennénk, kiöltöztetném. Nagymamán egy zsákba csavarva is körbe rajonganá :)

2015. febr. 2. 23:39
 6/13 anonim ***** válasza:
én harisnya badyt atam rá ennyi idősen a lányra .
2015. febr. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adhatod rá. Olyat adj, amiben tud szabadon mozogni, kényelmes és nem fázik meg.

Igaz, hogy én is harisnya+bodyba öltöztetem a gyereket kb ennyi idős korától, de csak azért, mert 80-as ruhában már nem voltam rugira felkészülve és nem akartam beruházni még arra is. Egyszerűbben szereztem be a harisnyát, illetve kezeslábas melegítőben tolja, kapucnisban. Azokat kaptam 92-ben, de a zoknival probléma van igen. (8 hós)

2015. febr. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
6,5 hos, rugizik ugyanazon okok miatt amit te irtal es mig tél van, rugizni is fog. mond meg anyosodeknak h ha nem tudnák, egy csecsemőnek a hasa a legérzékenyebb felfázás terén, kardigánt pedig még nem láttam ami betűrve birna a strapat :)
2015. febr. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
13 hónapos a fiam és itthon mindig rugi vsn rajta.
2015. febr. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7-8 hónapos volt tél közepén a lányom, akkor még volt 3 db plüss rugink, ki is használtuk. Családi házban, 21 fokban nekem megnyugvás volt. Simán tudott benne mozogni, nem tekeredett. Szerintem a kisruha+harisnya sokkal kényelmetlenebb kúszás szempontból.
2015. febr. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!