Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig kell majd melltartóban...

Meddig kell majd melltartóban és melltartóbetétben aludnom majd? Nektek meddig volt rá szükség?

Figyelt kérdés
9 hetes a lányom, csak anyatejet kap. Mikor egyikből eszik a másikból is el kezd folyni a tej. Éjszaka is volt hogy kifolyt míg aludtam. Fog ez változni? Vagy amíg szoptatok végig kell majd éjjel-nappal a melltartó?

2014. dec. 5. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan ez volt Mindkét lányomnál!Addig kell amíg sok tejed van és érzed,hogy el kezd folyni mikor a másikkat szívja a pici.De nappal én azt csináltam miután szopizott le fejtem és ugy jobb volt.De volt mikor éjjel is mert azt éreztem annyira fáj mindjárt szét durran a mellem.
2014. dec. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is mindkét lánynál így volt, az elsőt 8 hónapig, a másodikat 1 évig szoptattam és végig folyt mindkét mellemből a tej. Napközbe míg az egyikből szopizott a másikra tettem tejgyűjtőt, így ami kifolyt el tudtam tenni. Éjszaka meg ha a pici nem kelt fel, akkor én felkeltem és lefejtem mert majdnem megőrültem annyira feszült.

De ez egyénenként változó, biztos alkati dolog.

2014. dec. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinél más.Nekem 2 gyerek van az elsőt másfél évig a másodikat 8 hónapig szoptattam őt csak azért addig,mert utána nem kellett neki,pedig volt.Viszont így is már 5 éves volt a kisebbik lányom mikor teljesen elapadtam.
2014. dec. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem végig, amíg szoptattam... (13 hónapos koráig). Éjszakára kényelmesebb volt, hogy behajtogattam egy (1 db, keresztbe, mindkét melltartó részbe.) De ez alkati kérdés :)
2014. dec. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én éjjel nem aludtam melltartóban, éppen nedves törölkötővel volt a mellem "összetartva" és nyugtatta, hűtötte, nekem jobb volt mint a melltartótás.

Sajnos ameddig szoptattam, én is a másik mellemet alkarral nyomtam el és zsebkendővel, mert a melltartóbetét sem álította le a csöpögést. Akkor múlt el, amikro a szoptatás. Kevés tejnél is ugyan úgy csöpögött.

2014. dec. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb. 4 hónapig volt így éjszakánként, szerintem ez addig tart a míg a kereslet-kínálat nem áll be. Bár én arra gondolok, hogy nem ébredt fel, viszont nekem már annyira tele volt mellem, hogy folyt. Ezen kívül amikor ő szopizott, a másikból nekem nem folyt, csak csöpögött, ez kb. 6 hós koráig tartott, de ekkor el is kezdett apadni a tejem. 3 hónap múlva teherbe estem, ekkor már kevés is volt neki este pedig 2 mellből szoptattam, (kiegészítettem tápszerrel) és 11 hónaposan már nem is akart szopizni, a kettőben volt max. 60 ml. Még 1-2 hónapig kapott tápszert, majd szép lassan bevezettük a tejet.
2014. dec. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!