Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Első babához a...

Anyukák! Első babához a kezdetekben mi mindenre van szükség?

Figyelt kérdés
Valóban olyan hatalmas összeg, mint azt mondják?

2014. dec. 15. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
mi hasznaltan vettunk szinte mindent. 160 000 korul volt a baba kelengye es megegyszer ennyi a szülés.
2014. dec. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Első babánkat várjuk. A környezetünkben nincs kisgyermek, ezért mindent meg kell vennünk.

30 hetes kismama vagyok, eddig tartunk 430.000 Ft-nál.

Ebben benne van minden, amit eddig a kislányunknak vettünk, az én havi terhesgondozási költségem, a 12. heti genetikai UH ára, festék a szobába, és az összes babakelengye.

Már csak néhány apróság van, mint pl. textilpelus, rendes pelus, orrszívó-porszívó, egy db vastag takaró, lázmérő, nekem pár dolog a kórházba.

Ezen felül 100.000 Ft a dokinak a szülésre, illetve, ha sikerül fizetős szobába kerülnöm, akkor az még 45.000 Ft.

Viszont mindenkinek más az igénye, mást engedhet meg magának. Illetve, ha használtan veszitek a dolgokat jóval olcsóbb, mint újonnan.

A védőnőtől kaptam egy kelengyelistát, azon szinte csak pár dolog van, olyanok, amiket tényleg muszáj megvenni. Szerintem az nem is kerülne sokba. Aztán, hogy ezen felül mit vesz még az ember, az totál egyedi.

2014. dec. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megoldható kevés összegből is, természetesen. Amire mindenképp szükség van, az a ruha (használtan is lehet venni) és a pelenka, popsitörlő, hintőpor, alkohol; meg fogjuk rá hogy a kiságy, bár alhat a baba a szülőkkel is. Nyilván ehhez hozzájön ezer dolog (tena betét, melltartóbetét, kismamaruha, babakocsi, autós hordozó). Ha újságban vagy babás weboldalon látsz kalkulációt, ott mindent újonnan vesznek, és általában nem is a legolcsóbbat, simán kijönnek nekik 500 000-es összegek, ennyire nincs szükséged. Babás dolgokból mindig mindent meg lehet venni használtan, sokkal olcsóbban, vagy kunyerálni rokonoktól, ismerősöktől (sokan örülnek is hogy megszabadulnak tőle). Az én gyerekeim már kinőttek a babakorszakból, de annó pelenkára/popsitörlőre kb havi 6000Ft ment el, ha ehhez még tápszert is kell adni, úgy kicsit több. Persze sok kicsi sokra megy, valamire mindig kell költeni egy gyerek mellett :).
2014. dec. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :))
2014. dec. 15. 22:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Most nem írnék le mindent aprólékosan,mert holnap is itt ülnék:)

A szülés,UH-ok, babaholmik,vizsgálatok(magándokihoz járok)

Eddig összesen és durván: 530.000ft.

Nemrégiben számoltam össze.

Ebbe nincs benne a kórházban a privát szoba, ha szeretnék igénybe venni és persze ha épp üres lesz akkor az további 36.ezer ft.

De egyébként valakinek több valakinek kevesebb. Ki mit tart feleslegesnek és fontosnak. Plusz van e fogadott orvosod vagy nincs.

2014. dec. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!