Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Hogy lehet finoman megszabadul...

Hogy lehet finoman megszabadulni az anyós vackaitól?

Figyelt kérdés

Ez megbolondult amióta bejelentettük, hogy terhes vagyok. Azóta idehordta a gyerekei régi babaruháit, hordozóit és mindenféle gyerekkel kapcsolatos kacatjait, amik közel 30 évesek. És még az após, anyós páros volt megsértődve, hogy én minek akarom szórni a pénzt mindenféle babakelengyére, amikor itt vannak ezek a csodadarabok. Kerekperec meg mondtam, hogy ide ne hozzák, nekem nem kell, majd a gyerekemnek veszek én új! ruhácskákat. Ami a legbántóbb, hogy a férjem is az anyós, após pártján áll, hogy felesleges erre költeni ha már van készen minden, pedig megtehetnénk.

Én reagálom túl? Hiába mondom, hogy a mi gyerekünknek majd megveszünk mi mindent, de semmi se használ. Mondjuk, ettől függetlenül én azért elkezdtem vásárolgatni :)


2015. febr. 11. 12:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
52%
csodás olvasni, milyen szeretettel beszélsz az anyósodról... Vegyél kicsit vissza, mindezt normális stílusban is mondhatnád nekik. Egyébként meg gondolom csak segíteni akar "ez", meg az após, gondolom alias "az".
2015. febr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
50%
Amit hoz fognám bezsákolnám, leraknál pincèbe, vagy vhova. Aztán szépen megbeszélnèm a párommal h igenis ilyet meg ilyet szeretnék, és ha használt akkor sem 30 evest hanem fiatalabbat. Ha nem érti nem érdekelne megveszem egyedül.
2015. febr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
61%

Azt veszel a gyerekednek, amit akarsz, de azért abból, ahogy itt írtál el tudom képzelni, milyen "kedves" stílusban utasíthattad vissza szerencsétleneket. Csak segíteni akartak, ráadásul ami neked "vacak" az nekik emlék is, illene ezt tiszteletben tartani. Elteszed a tárolóba, szekrény mélyébe, de nem bántod meg őket, ez lenne az alap.

Csak megjegyzem, hogy nem "ez", hanem "ő".

2015. febr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
52%

Anyós vackai. Én meg azt gondolnám, hogy a férjem pici kori ruhái és milyen jó azt látni.Ha annyira nem tetszik, fogadd el, köszönd meg és max. nem adod rá. A hordozóra pl azt is lehet mondani, hogy ma már sokkal biztonságosabbak vannak.Mi is megtehetjük, hogy annyi ruhát és holmit vásárolunk a gyereknek amennyit elbír a ház, de ismerősöm,akinek van egy 8 és 10 éves

gyereke,millió ruhát adott,ciőt,zoknit stb, hogy feleslegesnek gondoltuk ruhát venni, amikor el van látva bőven ruhával,el sem fér a szekrényében. Adtak olyat is,ami 30 éves. 1x-1x ráadtam.De kaptunk kölcsön babakocsit,gyerekülést. Miért ne ha ingyen van?Amit ruhára költenék,meg félre rakjuk neki, és később veszünk neki valamit amire nagyon vágyik, vagy bármi fontosra, amire szüksége lesz.de mondom, ha annyira nem tetszenek, ne add rá, de nem kell megbántani őket. Biztos nagyon boldogok és csak jót akartak.

2015. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
57%
Hát én meg hogy öröltem, amikor hozott pár megmentett babaruhát , ami még a férjemé volt. Annyira sajnáltam, hogy a többit anno eladogatta. Még a régi kiságyat is beraktam volna. Babakocsit esetleg itthonra, udvarra....De azt a pár ruhát imádtam...imádtam benne látni a gyerekem.
2015. febr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
98%
hát nem tudom, bútoroknak, ilyesminek örülnék, de a 30 éves ruhanemű nem olyasmi amit szívesen adnék babára...
2015. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Nézd át, ha van közte használható, akkor azt mosd ki és tedd el , a többit zsákold be és pakold el.
2015. febr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
53%
igaz,hogy 30éves ruhák nagyon kimentek a divatból,de azok a gyerekei 30éve őrizgetett ruhái. ne utasísd el olyan durván. vedd meg amit szeretnél,néha pedig pl.ha mentek hozzájuk adj rá egy olyan ruhát. amugy meg pl.alvósnak azok is jók. én is kaptam párat,bárazokat vették, volt amit nem adtam rá, volt amit aludni,volt amit hordani. de bármilyen is volt,azt mondtam,hogy nagyon tetszik és megköszöntem. hordozóból azért vegyél másikat,mg fogják érteni,hogy azóta másmilyenek vannak.
2015. febr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
52%
Ne haragudj, de a 4 évesemnek is szólok, hogy nem "ez", hanem ő. Nekem is ad anyósom olyan ruhákat, amiket ki tudja, honnan bányászott elő. Megköszönöm, elfogadom és szépen elrakom. Valószínű sosem lesz a gyermekeimen, és ráadásul lakásban lakunk, nem házban így a hely sem sok. Szerintem ez nem akkora probléma amin ennyire ki kell borulni :) Azt a részét megértem, hogy milyen jó a gyerekeinknek vásárolni ruhákat, amennyire gyűlölök magamra vásárolni, annyira túlzásba viszem Nekik :)
2015. febr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Itt nem volt semmiféle anyós porba nézés, illetve bunkózás! Nagyon szép dolog, hogy harminc éven át őrizgetik az ereklyéjüket, jó azok számára, akinek arra sincs pénze, hogy vegyen a gyerekének új babakelengyéket. Számomra nem hasznos.

Szimplán az a bajom, hogy nehogy már kimaradjak az egyik legszebb élményből, hogy a gyereknek vásárolgatok ezt azt, és ha megtehetem, akkor miért ne? Ők meg itt a megkérdezésem nélkül cselekedtek.

Nem baj, el lesz rakva a pince mélyére, én nem fogom válogatni, a másik pedig, hogy úgyis jól áll nekünk az anyóssal a 220 km-es távolság :)

2015. febr. 11. 14:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!